Plača v javnem sektorju

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Prav nič presenetljivo hitro je menjala nesposoben kader. In če se ti pol qrca ne sanja kaj bi s pošto, probaš pač prodajat pralne stroje (ti temu rečeš posodabljanje poslovanja). Pride naslednji, prodaja pralnih strojev ne gre, bomo prodajali sveče in čokolade, tretji prodaja zavarovanja in 60 letnike pred penzijo pošlje v izobraževanje za sklepanje zavarovanj. Odlično, to je en velik fakoff vsem, ki stojijo v vrsti da bi oddali pošiljko (hej, na pošto gre človek načeloma pošiljat pošto, k frizerju pa na striženje). Saj ni problema, samo preimenujte se v prodaja krame d.d., poštne stortive pa prepustite ostalim.

Krama na okencu je dobesedno ogledalo vsega kar se je v zadnjih 30 letih dogajalo s pošto. Simptom. Storitve so drage in zanič, firma pa crkne prvi moment ko jo odklopiš z državne zize.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.505
5.503
113
Zdaj so se sportne stave... Se normalen POS uvedejo, pa lahko vse ostalo pozapremo, razen kako poštno storitev pustimo, ker to je potem edino, kar se manjka.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.242
4.738
113
Jaz nikoli ne vidim na pošti nekih hudih vrst ljudi, ki bi želeli oddati pošiljke. Mogoče eno uro pred zaprtjem. Sicer pa ta del posla sameva, pošta pa je odprta 10 ur (pri nas).
Varianta, kako posodobiti poslovanje in se ga lotevajo pri drugih poslih, je znana. Banke denimo niso šel v prodajo pralnih strojev, so pa zaprle poslovalnice, zmanjšale število okenc, omejile delovni čas. Si tega želimo pri Pošti? Je to rešitev?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.467
2.313
113
Katere storitve opravljate na pošti?
Bolj malo jih je. Sam sem v zadnjih 3 letih kupil marelo!
A ja, pa mikrovele prevzel. Še njihove dostave NISEM! hotel!
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.505
5.503
113
Posljem skoraj nic, razen ko kaki best secret vracam, je pa treba velikokrat dvigniti. Priporočene pošiljke, pakete,... Je pa tudi res, da je to en zacaran krog. Ce se le da, uredim posiljke tako, da nimam posla na pošti. Ravno zaradi telih izkusenj. Pa ne z zaposlenimi, ti so cisto ok na naši pošti. Dokler je bila pa v nasi vaši poslovalnici, pa je zenska delala samo 4h/dan, je bilo pa top. Vse si se zmenil, vsi vse poznali, danes ne zrihtam nič usput, ce nimam dokumenta, pooblastila... Postar je pa "zacel" razvoz cca pol ure kasneje, ker je cakal ljudi, ki so zjutraj otroke v solo pripeljali, da jim je posto dal, da ni bilo treba pol po bajtah... Pac zadeva po domace, funkcionirala pa v nulo. Zdaj je pa tko kot je treba, pa sitno za znort. Pol pa da imas enega s stavami spredi...
 
27. jan 2022
4.848
1.766
113
Jaz nikoli ne vidim na pošti nekih hudih vrst ljudi, ki bi želeli oddati pošiljke. Mogoče eno uro pred zaprtjem. Sicer pa ta del posla sameva, pošta pa je odprta 10 ur (pri nas).
Varianta, kako posodobiti poslovanje in se ga lotevajo pri drugih poslih, je znana. Banke denimo niso šel v prodajo pralnih strojev, so pa zaprle poslovalnice, zmanjšale število okenc, omejile delovni čas. Si tega želimo pri Pošti? Je to rešitev?
Tudi pošta na veliko zapira poslovalnice oz. jih "podtakne" bivšim zaposlenim na sp ali kako drugo varianto.

Pri nas (MB z okolico) prav vedno stojim v vrsti, tako na glavni pošti na Slomškovem trgu (2-3 delujoča okenca od 6 ali 7) kot na lokalnih, da "moje" na Pobrežju sploh ne omenjam - vrsta 5+ ljudi vedno. Tudi ko je samo en pred mano pa traja, traja, traja,...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Oddajaš priporočeno in sprašuje če mora biti nujno naslednji dan. Pa jeb.ote, daj v vrečo in dostavite, ko boste lahko, če boste lahko, če pa ne morete dostavit pa povejte da nesem nekomu, ki bo dostavil. Kot sem napisal, poštne storitve so drage in v qrcu. A poslovalnice da se zapirajo? Le zakaj? Še tiste tri ure na dan ko je odprto, se jim ne splača več čepeti tam, saj se čokolade in sveče slabo prodajajo, norcev, ki bi na pošti sklepali zavarovanja pa je tudi hitro zmanjkalo.

O zgodbicah kako so mrcvarili poštarje, da so bili še na terenu prodajalci krame, ne pa poštarji, raje ne začnimo.

V osnovi je vse zelo enostavno. Samo s pošto se je treba ukvarjat. Pošta, že ime pove kaj je core biznis.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.242
4.738
113
Verjetno je tudi odvisno, koliko ste tisti, ki pridete na okence pismeni in s kakimi dokumenti pridete. Priznam, da že dolgo nisem paketa oddal tam, ker to naredim vsakih par let, pa še takrat običajno preko paketomata. Če uporabnik ni pismen in ne zna eksplicitno označiti, če je priporočeno nujno ali ne, pač uslužbenec vpraša. Ker imajo to kot dodatno storitev.
Ne vem, osebno res na pošti nimam problemov. Kar tam jaz rabim, sem prej kot v minuti konec. Ko pošta dostavlja paket domov, pa je tudi za razred bolje od ostalih kurirskih služb. Najde, pokliče, ne zmišljuje si, da ni nobenega doma, čeprav obstajajo dokazi, da sploh ni blizu bil ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.110
3.420
113
Mogoče malo off topic ali pa tudi ne...
V realnem sektorju/gospodarstvu tole postaja realnost v veliko podjetjih:
https://siol.net/avtomoto/novice/re...ane-ob-14-uri-mogoca-scenarija-sta-dva-617027
Tako izgleda v realnem sektorju, ki nastopa na mednarodnem trgu, vsakomesečna borba za plače.

JS pa samo "zahteve", ter kaj jim "pripada"...
...pa 300 k€ za Mukija, pa 300 k€ za frendico ministrice (+7 % - 21 k€ provizije za njeno mamico) itd...
.
Pa =bem jim majku majčinu!!
Koliko časa bomo to še gledali??
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.505
5.503
113
Ja, kaj pa je tole drucga kot tiha grožnja. Ali zapremo ali pa malo subvencij/olajšav, da se delovna mesta obdrzijo? Skoz ista zgodba za velika nasa podjetja, ki baje vse gor drzijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.999
5.107
113
Katere storitve opravljate na pošti?
Bolj malo jih je. Sam sem v zadnjih 3 letih kupil marelo!
A ja, pa mikrovele prevzel. Še njihove dostave NISEM! hotel!
Če nisi hotel njihove dostave, za to obstaja nek razlog. Te razloge bi moralo vodstvo upoštevat, in se prilagodit kar stranki paše in kaj ne. Pisemskega prometa je vedno manj, to je res, res je tudi da s pismi se niti ne obrača velik denar. V paketnem prometu pa vstrajno posel jemljeje konkurenca. Misliš da bi ExpressOne iz Avstrije zastonj začel poslovat v Sloveniji, če tukaj nebi bilo $$ ?
Jaz z Pošto osebno nimam nobenih problemov, še več, izredno dobre izkušnje, tako pri pismih kot pri dostavi. Me je velikokrat bolj razočarala konkurenca. Ampak razlike so zgolj v niansah.
Se mi pa zdi vseeno smiselno podpirat slovensko podjetje, ki tako ali drugače ustvarja delovna mesta, dobiček če je ostaja v državi. Ampak to je danes ljudem težko dopovedat, ker je domoljubje ena zadnjih vrednot v naši državi. Izgube podjetja pa na srečo še država ni krila, kot je nekdo omenil. V vsakem primeru pa za vse slabo v teh podjetjih krivim vlade, ker so same nastavljale politične nesposobne kadre. V Pošti je to še toliko bolj izrazito.
 
22. jul 2007
12.859
1.333
113
123
Ja, kaj pa je tole drucga kot tiha grožnja. Ali zapremo ali pa malo subvencij/olajšav, da se delovna mesta obdrzijo? Skoz ista zgodba za velika nasa podjetja, ki baje vse gor drzijo.
Kdo bo pa kupil osnovnega Cliota za 16k:bonk:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.685
8.981
113
Ti pa nimaš veliko stika s trenutnim stanjem realnega sektorja v EU, k'nede?
Tok jamraš in hkrati serješ po vsem živem, da bi ti človek še kaj dal. Sej lahko daš prošnjo in se zaposliš v JS, če misliš, da se tam cedita med in mleko. Mimgrede, moja žena že celotno kariero dela v"realnem sektorju" dala skozi obe krizi pa niti pol tok ne jamra kot ti. Ima pa opravka s tvojim profilom, vsi pametni za tri, od nobenga pa nič kaj dost pametnega.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Samo v razmislek: tako lapanje je enostavno, ko si zaposlen ali skrbiš zase. Ko si “odgovoren” za to, da bo nekaj 10/100/1000 zaposlenih domov odneslo plače in preživelo, se stvari “malo” zakomplicirajo. Pri normalnem človeku z vestjo seveda.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.770
2.058
113
za šankom
če gledam to debato dobi človek občutek da je slovenski JS podpovprečen , gospodarski sektor pa nadpovprečen, Eurostat pa pravi da sta si zelo podobna, priznajmo si , da nismo tako delovni narod, kot si sami mislimo o sebi, tukaj se začne sprememba... ne gelde na to ali smo v JS ali gospodarskem sektorju, glede slednjega mislim, da bi vodilni tudi znali povedati podobne zgodbe kot se jih sliši iz JS