pivovarske soli in ph masha

veselipivovar

Pripravnik
23. jul 2016
186
0
16
muči me ena zadeva in sicer kako na ph masha vpliva dodajanje soli in kako jih pravilno dodati. sam delam tako, da v vodo najprej dodam soli in jo potem segrevam in mešam, da bi se soli raztopile in ko ni videti več usedlin dodam še kislino, še malo počakam, segrevam, mešam in šele nato zrnje.
pri zadnjem mashu me je presenetilo, ker je bil ph masha previsok in sem moral dodati dodatno kislino, skupaj dvakratno količino od tiste, ki mi jo je predlagal "brewers friend" kalkulator za vodo.

zdaj pa sem med prebiranjem raznih virov prišel do navodil za uporabo pivovarskih soli Brupaks DLS (mešanica sulfatov in kloridov):

Stage 1. Weigh sufficient DLS to treat your mashing liquor (e.g. 10 litres x 0.7 = 7 grams). Mix DLS into the dry grains. This is most important as adding it to raw liquor will not affect the mash pH.

Stage 2. Weigh sufficient DLS to treat the balance of the total brewing liquor (e.g. 20 litres x 0.7 = 14 grams). Add to the wort at the commencement of the boil.

Čudi me to, da soli namesto, da bi jih raztopil v vodi zmešaš z zrnjem, zakaj raztopljene v vodi ne vplivajo na ph masha??
 

Podobne teme