Pismonoša - plača

starc

Zelenc'
13. maj 2019
2
4
3
Spoštovani obiskovalci,

reklame in vsi letaki ki jih prejemate so nepotrebno sranje v 90%!
Večina se samo v kanto zabriše, dejansko so nekateri tako trapasti da niti nalepke ne nalepijo in raje vsakodnevno
v zabojnik npr. v bloku mečejo....žalostno kam smo prišli.

se spomnim časov 30 let nazaj, ko se je to dogajalo na veliko v Nemčiji, Avstriji.....ja vse je prišlo k nam in bo še prišlo, samo mi smo 20 let za Nemci ipd...
Tam npr. ko sem bil že l. 2007 na pokopališču skoraj nisi videl svečk in vse plastike.....samo kaka naravna roža.
Oni nas šišajo v vsem! Tole tu je res sever balkana, a še zmeraj v dosti stvareh vidim povsem balkansko mentaliteto in odražanje v okolju.....


Če bi vam večini bilo mar do okolja, bi se 99% ljudi lahko odpovedalo tem butastim reklamam dejansko!
Vse je na netu in tisto kar te zanima pogledaš, ne pa da od 10 prospektov pogledaš enega!

Bedni časi so to v katerih živimo dejansko:(

Upam pa da Pošta Slovenije dojame, da brez poštarjev ne bodo mogli vršiti dostave, zato naj jih s plačami nagradijo, je prej žalost kot ne!

Pa srečno!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Recimo, da lahko pogledamo tudi takole: nalepka stane 0,42€ kar je natanko toliko več kot vsak dan "sveža pošta", ki me ne stane nič.

Se pa strinjam! Če bi "reklamarji" stroške za letake pretvorili v splošno recimo 1% znižanje cen, ali pa 20% znižanje osnovnih artiklov (ker recimo bolj prav je, da lahko vsi kupijo poceni "enotni kruh", kot pa kaviar), bi bilo precej boljše.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Spoštovani obiskovalci,

reklame in vsi letaki ki jih prejemate so nepotrebno sranje v 90%!
Večina se samo v kanto zabriše, dejansko so nekateri tako trapasti da niti nalepke ne nalepijo in raje vsakodnevno
v zabojnik npr. v bloku mečejo....žalostno kam smo prišli.

se spomnim časov 30 let nazaj, ko se je to dogajalo na veliko v Nemčiji, Avstriji.....ja vse je prišlo k nam in bo še prišlo, samo mi smo 20 let za Nemci ipd...
Tam npr. ko sem bil že l. 2007 na pokopališču skoraj nisi videl svečk in vse plastike.....samo kaka naravna roža.
Oni nas šišajo v vsem! Tole tu je res sever balkana, a še zmeraj v dosti stvareh vidim povsem balkansko mentaliteto in odražanje v okolju.....


Če bi vam večini bilo mar do okolja, bi se 99% ljudi lahko odpovedalo tem butastim reklamam dejansko!
Vse je na netu in tisto kar te zanima pogledaš, ne pa da od 10 prospektov pogledaš enega!

Bedni časi so to v katerih živimo dejansko:(

Upam pa da Pošta Slovenije dojame, da brez poštarjev ne bodo mogli vršiti dostave, zato naj jih s plačami nagradijo, je prej žalost kot ne!

Pa srečno!

in kakšna je plača pismonoše?, če že pišeš tvoje ugotovitve pod to temo???
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
McGiver
Otroci v šoli dobijo 100 evrov za tono papirja ;)
Plače
Bistveno manjše za vec dela (kot nekoč). Pa še penzij ni več. Verjamem da se je nekoč postarjem penzija kar poznala.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Recimo, da lahko pogledamo tudi takole: nalepka stane 0,42€ kar je natanko toliko več kot vsak dan "sveža pošta", ki me ne stane nič.
Lool.
Vidim, da ti čas ni nič vreden in si rad smetar ter vsak dan reklame iz pošte vlečeš, po možnosti še kakšno pravo pismo vržeš stran.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lolek si sam, če ne razumeš napisanega.

In ket je napisal en zgoraj - otroci (al pa "brskači po smetnjakih") so veseli "odpadnega" papirja.
 

starc

Zelenc'
13. maj 2019
2
4
3
plača je res slaba!

za to, da fantje in dekleta "furajo" in so izpostavljeni vsemu prometu+vremenskim razmeram na koncu pa ne dobijo niti jurja!?

hvala nikoli.

z malco in prevozom 1000eur dobijo, to je pa slabš kt "podn"

tisti ki misli da je to dobro plačano delo naj izvoli, saj jih iščejo kar naprej.....in le zakaj???

tam kjer so delavci lepo nagrajeni ter zadovoljni, tam prideš zraven res le ob upokojitvah ali pa širitvi podjetij ane….

tisti ki pa iščejo nonstop, se pa ve, izkoriščati prve na frontni liniji-delavčke......Spar, Mercator povsod isto sranje....

japajade, pol pa PONOSNI SPONZOR SLO REPREZENTANCE KOŠARKA...….JA IN???? kaj imamo mi od tega ali pa še bolje, delavci v Sparu npr.?

pogovarjam se z veliko ljudmi, tudi mimogrede.....prodajalka, mesar, kjerkoli samo izkoriščevalska podjetja z MIO zaslužki in seveda morajo pa nekaj tudi sponzorirati kajneda?

to je kot raznorazni dobrotniki in potem se včlanijo v LIONSE ipd, klube:(

vse je LARIFARI, TRALALALALALAAAAAAAAAAAAAAA poznam iz prve!

pa srečno vsem v banana republiki Sloveniji:)
jaz odhajam v tujino, AU, za vedno.
LP
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
In samo zaradi takega izliva si se prijavil sem? :eek:

Saj ti zavidamo - res - srečno pot! :cool: