Ping pong Rusija : EU

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 474
  • Začetni datum

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Nisi zdržal, kajne !? No ja, morda tebi. Zadeva je stara kakih 50 let, se bomo pogovarjali čez naslednjih 50, kako je z njo, sploh v diagnostiki.
Na hitro off-topic: glede na to, da se je moj profesor za Programske Jezike na faksu poglobljeno ukvarjal s Kirlianovo kamero in sem kot subjekt pri fotografiranju tudi sodeloval, verjamem, da nekaj je za tem.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.754
6.354
113
Zakaj verjames da je nekaj na tem? Ker si bil zraven? Al sta kak znanstveni zakljucek potegnila?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Nisem bil zraven. Bil sem samo eden tistih, ki jih je fotografiral in sem si fotografijo lahko tudi ogledal. Interpretiral pa jo je verjetno on sam.

Zakaj verjamem? Hja, ne vem, mogoče zato, ker če se redni profesor na FRI-ju ukvarja s tem, je mogoče kaj na tem? Zakaj pa ne? Vsak dan se odkriva nove fizikalne zakone in znanost se nadgrajuje. Prav je, da se pogleda tudi v to smer.

Tole je pa ta profesor: http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/
http://studio12.si/clovek-druzba/nova-znanost/nova-znanost-kirlianova-kamera-prof-dr-igor-kononenko/

Ampak dosti off-topic. Lahko nadaljujemo drugje, čepravi jaz nimam kaj več za povedati. To je to, kar vem glede tega.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.305
-8.455
113
Nisem bil zraven. Bil sem samo eden tistih, ki jih je fotografiral in sem si fotografijo lahko tudi ogledal. Interpretiral pa jo je verjetno on sam.

Zakaj verjamem? Hja, ne vem, mogoče zato, ker če se redni profesor na FRI-ju ukvarja s tem, je mogoče kaj na tem? Zakaj pa ne? Vsak dan se odkriva nove fizikalne zakone in znanost se nadgrajuje. Prav je, da se pogleda tudi v to smer.

Tole je pa ta profesor: http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/
http://studio12.si/clovek-druzba/nova-znanost/nova-znanost-kirlianova-kamera-prof-dr-igor-kononenko/

Ampak dosti off-topic. Lahko nadaljujemo drugje, čepravi jaz nimam kaj več za povedati. To je to, kar vem glede tega.

Jp, to je ta profesor, ki se v prostem času ukvarja z bluzatorstvom, ter aktivno sodeluje z mešalci megle na "inštitutu" bion. Tudi profesorji niso imuni na to
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri
I

Izbrisan uporabnik #9334

Heh, važno je, da lahko imate rusijo za tretjerazredno državo. :cheer:
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.648
3.904
113
ksz,

Nisem se nameraval oglašati tu, ampak se moram, ker vidim da Rusijo podcenjujete. NIKAR !

Kolikor mi je osebno Rusija antipatična v čisto vseh pogledih, z jezikom vred, je pa vseeno svetovna velesila. Ta država ni samo izvoznica energentov, ampak ima praktično vsa rudna bogastva, vključno z diamanti. Ta država je gospodarsko samozadostna - kar so mokre sanje sleherne zahodne države. V Sibiriji imajo zakopan svetovni kapital. Lastijo si 80% svetovnih zalog niklja, imajo titan, vanadij, vse žlahtne kovine, ... samo litija ne vidim tam. Rusija diktira celemu svetu cene kovin, ko se je okoli leta 2001 jim sprdnilo, so navili ceno niklja tako da smo NR jekla plačevali po 6,50 Eja/kg, namesto 2,50 kot je običajno. So največji proizvajalci titana, ki je še kako strateška kovina ...

Tudi industrijsko so izredno močni - samo hvalijo se ne, tako kot se amerikanci hvalijo. Rusi so izumili tehnologijo izdelave umetnih diamantov, ruski znanstveniki so pokazali, da vsako živo bitje seva energetsko polje (Kirlianova fotografija), ... v vesoljski tehnologiji so v vsakem primeru prvi, itd.

Rusa se je treba bati, tako močan je. Nikar ga podcenjevati, to je zelo nevarno (in neodgovorno).

Hehe no če že govoriš o niklju je največja izvoznica Kanada 16,1% svetovnim deležem. Ne vem kje jih ti sicer pobiraš. Rusija ne diktira niti ceno plina več, ker so jim Kitajci dal miljarde za infrastrukturo ti pa za 10 let nespremenjeno ceno energenta.

Strel v koleno...
ps Rusija zdaleč ni samozadostna, ko so dali embargo recimo na sadnje je iz polic praktično vse izginilo in cene so šle krat 4 navzgor. No Putin si je hitro premislil. Žalostno je da je BDP na prebivalca mizeren za nas je tak standard nepredstavljiv, pa že mi imamo štrajke po celotnem javnem sektorju

Prosim, če v naslednjo opreriraš z številkami, ne z floskulami. Indujstrijsko so praktično nula, večino (razen vojaške) so tuji investitroji iz EU, Kitajske itd... Vojska je tako mizerno plačana, da raje nebi o tem.

Vojaški proračun pa na ravni GB ki je kolikokrat manjša od Rusije.
Rusije se ne podcenjuje samo zaradi jedrske oborožitve, ki jo pa niti vzdževati ne more. Sankcije pa močno slabijo Putinove oligarhe, čeprav zaenkrat vpijejo, da imajo vse pod kontrolo.

Tako kot so imeli Kursk, nato so jih vn vlekli Norvežani in Britanci. En teden pa so skrival. Razlog pa bizaren nevzdževana torpeda.

To je RASIJA....

Majo pa jedrski arsenal. Vendar se mi zdi, da jih noben več resno ne jemle.
Če je katera sila resno za vzet je to Kitajska, ki je močno povečala obrabni proračun, za parkrat več kot ga ima velika Rusija.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.648
3.904
113
sicer ni to tema still malo številk:
Saudici jih skoraj scat pelejo.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_military_expenditures

Ruski generali že dolgo čivkajo da veliko, veliko premalo.
Večina se financira iz prodaje energentov plin in nafta. Glavni dobavitelji opreme za črpanje pa ugani kdo... ne boš verjel.

ZDA in zavezniki so močno udarili Ruse tam kjer boli (govorim o finančni vojni). Žal jim tudi Kitajska ne prihaja naproti, temveč po Kitajska to še izkorišča. Verjetno iz zgodovine ko so jih Rusi pustili na cedilu.

Drugi velik problem Rusije je beg kapitala, oligarhi niso patrioti, Putin sicer dela nekaj na tem, vendar zelo neuspešno in predvsem z grožnjami. Taisti pa iščejo workarounde.

ZDA pa sam stiskajo sankcije - Izrael, Suadici, EU, Avstralija, Nova Zelandija Japonska..... je treba še naštevat pa sodelujejo.
Kitajc pa gleda in daje kredo Rusu za škodljive pogodbe.

Tudi če omenjamo na samozadostnost... rusi v kmetijstvo niso vlagal nič in že tukaj imajo velik problem. Naj za info povem, da večino semen uvozijo...

ps in to mrtvih.
Že zdavnej sem govoru, da je gensko spremenjena semena velik problem in grožnja. Ne zaradi zdravja. Nekdo to lahko ugasne čez noč. In to ni Rusija.
Skratka Rusom ostanejo le grožnje.

Če sem pošten, Putin sankcionirati ni upal niti Erdogana... Zdej sta bestiča. Čeprav dela po Siriji kar hoče. Seveda je sedaj potegnil z Ameriko in tuli, da je bil napad z biološkim orožjem resničen.
 
Nazadnje urejeno:

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.487
3.124
113
Screenshot_20180413-080500.jpg
 

B81

22. jul 2007
34.568
9.006
113
Cudno, da niso izgnali rusov ze, ko je oswald prisel nazaj in ustrelil kennedyja.

Kako se naredi anketa tule? Me zanima, kaksno je mnenje alterja o tem.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.648
3.904
113
Cudno, da niso izgnali rusov ze, ko je oswald prisel nazaj in ustrelil kennedyja.

Kako se naredi anketa tule? Me zanima, kaksno je mnenje alterja o tem.

Jest gledam iz stališča interesov Slovenije. Plin, Lek..... in to je to. Tudi Avstrija je tako naredila, brez problema in objasnevanja. Ne mi smo zganjali teater in mešali drek.

Rusi so Rusi, vendar če imamo koristi smo pač nevtralni simple as that. Če bo Amerikanc zastopu je to dolar jezik. Ne da dajemo vtis, da nam je všeč politika Rusije.

Tiha diplomacija dela čudeže. Vendar na žalost nam bebec dela škodo na vseh področjih (Izrael, Hrvaška, ZDA, Rusija.....). Povsod drek meša, ter se vtika, kjer Slovenija ne more odločit nič.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.487
3.124
113
Če sta bila zastrupljena je jasno brez vsakih strokovnjakov da gre za strup. Logično.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
to so spet naši pol pismeni novinarji nekaj skup spravili
Edina OPCW ugotovitev je, da je potrdil ugotovitve angleškega laboratorija o tipu strupa.
od kod prihaja, kdo ga je naredeil ipd jajca pa ne more noben povedati
+ kemik, ki je sodeloval pri izdelovanju takega strupa v rusiji, je le tega nekaj let prodajal pšo svetu. sedaj pa živi v ZDA