Piaggio ciao

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Pa dobr, za par evrov imaš komplet novih. Al se motim?

cilinder.si
skuterist.si

wink-1.gif
 

loliboli

Zelenc'
14. jul 2012
1
0
1
Pozdravljeni vsi! Kupil sem Piaggio ciao z vsemi original deli, končna hitrost pa je bila 46 km/h. No ampak to ni ta moj problem, problem je da ne vem kje bi dobil rabljene vilice za moped, saj so se mi te zvile ko sem naletel na robnik. Mi lahko kdo kako pomaga? ;D
 

fuzi007

Pripravnik
30. apr 2008
182
0
16
Pozdravljeni, kupil sem piaggio ciao in med vžigom blokira zadnje kolo, kdo ve čemu se to dogaja? In pa kadar "dam do konca gas" na sprednjem koncu poka, vendar se lahko voziš.

Hvala za odgovore
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Če blokira samo med vžiganjem....potem je lahko samo blokada proti speljevanju...podobno kot ko majo nekateri avtomobili obvezen stisk sklopke pred vžigom...pač varovalka

Pokanje v vilcah....je lahko luft v vilcah....losane vilce....lahko ti samo manjkajo kuglce v ležaju balance!
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
KSZ

Na ciaotu sem strgal zajlo za štart (za dekompresijo). Kje dobit novo? Nahtigal nima, Vojc se ne javlja, na ebayu nič,....
sprasujem se.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Si ne predstavljam kaka je.......ampak nek high-tech že ne more bit da je ne bi mogu sam izdelat iz kake druge zajle iz povprečne kolesarske štacune....

Pač kupš neko daljšo zajlo.........na primerni dolžini nardiš vozel.....pa mal zapikaš z švasaparatom al pa čem k bo vozel utrdilo....zbrusiš bunko v primerno obliko in voila ti zajle
smile-1.gif


Kle maš service manuale če boš rabil: http://www.mopedriders.org/html/manuals/piaggio/sm/piaggiosism.htm
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Hvala za linke. Sem potem dobil Vojca in je zajla z bovdnom baje že na poti do mene. Cena: 6 EUR. Upam da mi uspe zamenjat preden utrgam jermen.
 

YOGURT

Pripravnik
11. sep 2007
86
0
6
Kdo ve kako bi omejil hitrost ciaota na 25km/h sedaj gre cca 50km/h , na uč zgleda da ni nič predelan. ampak zihr je zihr
Kaj omejevalci obratov pri takem motorju pridejo v poštev ?

lp
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Ce mas na jermen pol podlozka med variomat

Ce mas na prestave kak vecji zobnik na zadn kolo

Huh iz 50 na 25 je kr mal huda.....dodatno se kej frgazar dusit pa auspuh

Youtube.......variomat derestriction (pa obraten postopek)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Pri Vojcu - 041 739 342.

Jaz sem ga včeraj klical za zajlo, danes zjutraj mi jo je poštar že prinesel.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
@za YOGURT-a

Kaj vse je razlika med Tomos 25 in 45km/h

http://www.tomosforum.nl/uploads/Pim/Tomos_Streetmate_A55_-_Information_and_Tuning_Manual.pdf

-predvžig zamaknjen iz 1,5ZMT na mensezdi 1mmZMT
-fi gumijaste cevi med cilindrom in frgazarjem 9mm vs 14mm
-drugi zobniki (sprednji in zadnji)
-podložena glava za manjšo kompresijo ( 2 dihtungi vs brez dihtunge na glavi)
-drugačna glava z bulo v zgorevalni komori da če nižaš glavo da bat butne vanjo
-Dell`orto PHVA 10mm namesto PHVA 14mm frgazar
-batek v frgazarju dolžine 40mm namesto 30mm....da se gas manj odpre
-etak zavit avspuh vs odprt avspuh

Mislm da bi blo to razlika A52 (zadušena mašina) VS A55 (odprta)

Piagio ma mal drugač....dal sem samo za primerjavo.....

Veselo šravfanje
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Citat:
Uporabnik Benko14 pravi:
Jaz pa ima vprašanje kje dobiti jermen za piaggota.

Al pa če poscrollaš mal po strani navzgor
bonk.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Zajlo sem potem zadnjič zamenjal. Imam pa še eno težavo, podobno kot je že nekdo gor omenjal, pa nisem najbolj razumel odgovora. Zadnje kolo mi blokira med vžigom, oziroma sklopka prehitro prime, oziroma imam občutek kot bi cel čas držala. Samo da ga za en meter premaknem, že hoče vžgat. Včasih je bilo to tako da sem stisnil dekompresijo, porinil par metrov in ko sem spustil je vžgal. Zdaj pa hoče vžgat že v prvega pol metra.

Glede "untuninga" na 25 km/h. Kaj pa če samo zajlo za gas naštelaš da jo samo do polovice odpira?
 

simon123

Zelenc'
10. jul 2013
2
0
1
Poudravljeni, kupil sem si piaggio ciao ki ima malo zrihtan motor. Pred kratkim sem zamenjal bat ker je bil zelo zdelan, zamenjal sem ga pa iz L batom in na ciaota sem dal se gianelli auspuh. In zadnjič ko sva iz prijateljom malo šravfala motor sva videla da ima ciao 13/13 fergazer in športen filter. Ampak motor ima eno tezavo zalavfa normalno vozi se normalno, ampak ko se zadnja guma cisto ustavi motor ugasne tako da moram zmeraj drzati malo gasa da ne crkne. Pa zanima me če je možno da je zato kriva sklopka ali jermen, če pa ni nič od teh dveh bi prosil da mi poveste kaj bi lahko bilo narobe.
Hvalaza odgovore. Lp
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Nikol nisem šravfal telih ciaotov.......gledam material na youtube in je zelo simpl motor

Ok variomat imam sam pri runnerci in je delovanje identično temu na ciaotu....mal ma samo sistem sklopke obrnjen....

Tko da bi reku da se zadeve s časom zapacajo in pol začne kaj štekat.......je ene par vprašanj z tem problemom na googlu ampak nč pametnega kar se popravila tiče!

A ma ciao nek pretikač kjer določaš na kak način božzadevo vžgal
sprasujem se.gif
Z pedali al z porivanjem itd???
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Citat:
Uporabnik simon123 pravi:
Poudravljeni, kupil sem si piaggio ciao ki ima malo zrihtan motor. Pred kratkim sem zamenjal bat ker je bil zelo zdelan, zamenjal sem ga pa iz L batom in na ciaota sem dal se gianelli auspuh. Pa zanima me če je možno da je zato kriva sklopka ali jermen, če pa ni nič od teh dveh bi prosil da mi poveste kaj bi lahko bilo narobe.
Hvalaza odgovore. Lp

Zakaj crkne sta lahko dve stvari v tvojem primeru...obe mata isto posledico
smile-1.gif


Nov auspuh in nov zračni filter.....

Filter da več zraka in je treba nastavljat frgazar kar ne bo problem ker SHA 13/13 ma samo en šravf za nastavljat
smile-1.gif
Mal lahko tud na ročki za gas kjer ma sigurno kak navoj....al pa mogoče na krivini preden gre zajla v frgazar

nov športen avspuh potegne za sabo tudi nastavljanje frgazarja saj spremeni pogoje v cilindru ( hitrejše odtekanje plinov......manj dušenja v karterju....to zahteva bogatejšo mešanco)

Edin podatek da se to zgodi ko se zadnje kolo ustavi je mal......konfuzen....al pa brezvezen!

Če dvigneš zadnje kolo pr štandgasu se motor ne ugasne?
 

simon123

Zelenc'
10. jul 2013
2
0
1
Ja če je motor na tački in če laufa pod štandgasom se ne ugasne, laufa normalno. Pa tudi prej sem pozabil omenit, da ko se z motorejm pelješ ima zelo slabe poskeške in negre nikamor, zdej pa ali je to tudi lahko kriv fergazer ali pa je kaj narobe z batom oz. iz kompresijo.