Philips Sonicare vs. Oral-B 3D

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Jaz sem imel prej sonicare, zdaj oral. Oral je 10x boljši.

Aha fino, in kako si to opazil? 6x bolj gladke zobe si imel? Cenejše so ščetke? Bolj dolgo trajajo? Ali... kaj je bila tako velika težava na Sonicaru da je Oral 10x boljši? Lp
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Jaz sem imel prej sonicare, zdaj oral. Oral je 10x boljši.

Aha fino, in kako si to opazil? 6x bolj gladke zobe si imel? Cenejše so ščetke? Bolj dolgo trajajo? Ali... kaj je bila tako velika težava na Sonicaru da je Oral 10x boljši? Lp

To tudi mene zanima
sprasujem se.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Pri filipu moraš sam drgniti, oralko ima vrtečo glavo in ga samo sprehajaš preko zob. Idealno za lenuhe.
Zame dovolj velik razlog, da je šel povsem delujoči filip v smeti.
 

cerko

Pripravnik
9. maj 2012
278
0
16
Sam drgniti? A si sploh probal o čemer govoriš?
Obe samo nastaviš na mesto čiščenja, razlika je samo v smeri gibanja in tresljajih.
Kot smo že v eni temi na tem forumu govorili je stvar okusa in kako ti kakšna odgovarja.
Doma imamo obe a zadnje čase uporabjamo bolj Sonicare v kombinaciji z mehko ščetko Curasept 1x dnevno.
Z OralB sva z ženo oba imela problem z dlesnimi po nekaj letih uporabe - so se odmaknile od zoba oz. znižale.
Vprašaj svojega zobozdravnika in ti bo najbolje povedal. Verjetno mu tudi najbolj zaupaš glede na to da hodiš k njemu.
Kolikor jih jaz poznam in k katerim hodimo imajo doma vsi Sonicare in to verjetno ne zaradi lepšega oz. kot je nekdo v tej temi omenil oglaševanja...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Pri filipu moraš sam drgniti, oralko ima vrtečo glavo in ga samo sprehajaš preko zob. Idealno za lenuhe.
Zame dovolj velik razlog, da je šel povsem delujoči filip v smeti.

Ti verjetno še nisi videl Sonicar-ja drugje kot na sliki da govoriš take bedarije. Sploh pa vrtenje ščetke sploh ni primerno za zobe ampak gibanje gor-dol. Malo poglej kake se mora pravilno zobe čistit
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Pri filipu moraš sam drgniti, oralko ima vrtečo glavo in ga samo sprehajaš preko zob. Idealno za lenuhe.
Zame dovolj velik razlog, da je šel povsem delujoči filip v smeti.

Ti verjetno še nisi videl Sonicar-ja drugje kot na sliki da govoriš take bedarije. Sploh pa vrtenje ščetke sploh ni primerno za zobe ampak gibanje gor-dol. Malo poglej kake se mora pravilno zobe čistit

Ne sekiraj se za moje zobovje, naj ti s sliko dokazujem, da imam obe ščetki ali z overjenimi izjavami prič?

Meni je oral pač boljši, zobje so precej bolj čisti z manj truda kot prej. Model 5ooo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ne se jezit, stvar okusa, sedaj imam že drugi Sonicare in res ni bilo pri nobenem potrebno drgnit temveč kot si napisal, samo sprehajaš se po zobeh!
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Ok, potem zgleda da je ok, če naročim tale iz linka gor.

3 komadi za 13€, mah bom že preživu. Se je pol letna zaloga.
 
Nazadnje urejeno:

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
ksz
Pri teh ščetkah gre po mojem za zelo subjektivno mnenje. Pri nas smo jih zamenjali že precej in sicer sem šel iz starega Sonicare na Oral-B Triumph 5000 (s smart timerjem), pa nam nekako ni ustrezal in smo spet prešaltali na novejši Sonicare.. Pa se mi zdi boljši
smile-1.gif
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Zveza potrošnikov je pred kratkim testirala el. zobne ščetke. Ima kdo dostop do testov, da ga objavi za alterjevce?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Ne je pa bilo rečeno da je najbolj očistila zobne obloge najcenejša zobna ščetka in veliko bolje kot razni Sonicare in Oral B za 200€