Philips 65PUS8505 je za kaj?

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.767
2.646
113
Ja sam jih je vseeno man kot na Androidu. Nimaš Kodija, ki je kar uporabna aplikacija naprimer. Je pa webos verjetno na dolgi rok res hitrejši. Pa meni je magic remote super zadeva.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.767
2.646
113
Kar se pa omenjenih tvjev tiče pa a ni lg bolj na dnu njihove ponudbe klasičnih led tvjev philips pa bolj v zgornji sredini?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Ja sam jih je vseeno man kot na Androidu. Nimaš Kodija, ki je kar uporabna aplikacija naprimer. Je pa webos verjetno na dolgi rok res hitrejši. Pa meni je magic remote super zadeva.

na dolgi rok je boljsi za podhranjene tvje, ker nadgradenj ni.
Ce hoces recimo disney+ deluje samo na 2021 modelih, na vseh prejsnjih se lahko obrises.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Kar se pa omenjenih tvjev tiče pa a ni lg bolj na dnu njihove ponudbe klasičnih led tvjev philips pa bolj v zgornji sredini?
Točno tako, kar je LG nižji razred, mislim, da sta samo še dva slabša modela, je Philips kao višji srednji razred. Philips ima od lanskih modelov samo dva z Edge LED, ostalo je vse direct LED, brez dimminga, kar je najslabše, nima v ponudbi niti enega FALDa.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.767
2.646
113
Ja sam lg iz linka je direct led med tem ko philips je edge. Fald pa pri tem cenovnem razredu lahko samo sanjamo. Govora je le o 700eur.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.767
2.646
113
Uf potem sem se pa zmotil. Sem nekje gledal pa sem imel v spominu da je edge.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Jaz imam že 2 leti model Philips 55PUS7304 (vgrajen ambilight, android, chromecast).
Ima vse kar sem hotel. V android sem dodal Kodija da lahko gledam stvari (v folderski strukturi) na synologiju.
Vgrajen chromecast je super, dela isto dobro kot guglov hardware, ki sem ga imel prej... Uporabljam ga pa itak samo za gledat youtube...
Ambilight sem hotel zato, da lahko gledam v temi brez da bi matral oči in je ql.
Fajn mi je tudi da se bluetooth slušalke avtomatično povežejo s TVjem vedno kadar jih vklopim. (Da ni treba vsakič v menije...)
Vgrajena popora za Netflix je tudi fajn ampak najbrž imajo to vsi sodobni TVji...

V glavnem sem zelo zadovoljen, težav ni nobenih. Moti me samo velikost 55". Moral bi vzet vsaj 65"... :aplauz:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.401
9.143
113
sej problem teh slabših serij ni software ampak enostavno ceneni paneli in s tem posledično slika.

"Ambilight sem hotel zato, da lahko gledam v temi brez da bi matral oči in je ql." :valjamse:
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
"Ambilight sem hotel zato, da lahko gledam v temi brez da bi matral oči in je ql." :valjamse:
Ja? Ne vem kaj te je tu zmotilo. Na prejšnjem TVju sem si sam naredil backlight zato, da je bila stena za tvjem malo osvetljena.
Na "novem" sem se pa temu izognil z ambilight.
To da se barve dejasnko prilagajajo sliki je pa itak povsem brezveze, ker po eni minuti tega ne opaziš več.
Ta feature je dejansko uporaben samo za trgovce v štacunah da lažje prodajo TV...
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Gonzo

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
862
113
Vsakemu svoje - meni osebno je precej bolj prijetno gledati TV z Ambilightom. Sem ga enkrat zvečer poskusno (za kratek čas) ugasnil, da sem videl razliko. Brez AL sem imel občutek, kot da gledam na nekaj col manjši ekran plus preveč "hladen" občutek ob gledanju.

Malo pogrešam edino Android TV (za v bodoče), ampak pri takšni ceni televizorja, kot je bila, tudi to spregledam. :)

futuristic, saj Ambilight lahko tudi prilagajaš (imaš v nastavitvah ene 3 ali 4 načine delovanja, če ti je tisti v osnovi moteč).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.401
9.143
113
sej ti pravim, zanič panel in zanič mode za vsebino. Nima to veze z ambilightom.
 
  • Haha
Reactions: tomi

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Zakaj na 8505 seriji ne morem namestiti apple tv aplikacije? Naj bi bila od začetka junija na voljo za vse naprave z androidom:

Sem naložiil zadnji update tvja, app-a ne prikaže v play store-u in ne v philips collection. V čem je fora?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
futuristic, saj Ambilight lahko tudi prilagajaš (imaš v nastavitvah ene 3 ali 4 načine delovanja, če ti je tisti v osnovi moteč).
Ambilight mi nikakor ni moteč, samo nisem pa kupil TVja z ambilight zato, da bi imel občutek večjega TVja ampak zato, da je gledanje v temi bolj prijetno...

Kot že rečeno na prejšjnem TVju (Panasonic plazma) sem si zadaj dal RDB led trak z arduinotom, ki je rotiral celoten spekter barv in je bil občutek pri gledanju identičen, kot zdaj ko se barve dejsnko prilagajajo sliki. Zato sem mnenja da je dejanski ambilight samo "gimmick", čeprav mi je koristen. ;)

Je pa tako, vsak kupi to kar rabi iz svojih razlogov. Če bi imel vsi iste želje in zahteve bi zadoščal 1 model TVja na trgu...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Zakaj na 8505 seriji ne morem namestiti apple tv aplikacije? Naj bi bila od začetka junija na voljo za vse naprave z androidom:

Sem naložiil zadnji update tvja, app-a ne prikaže v play store-u in ne v philips collection. V čem je fora?

apple je začasno umaknil app iz app store-a, dokler se ne uredijo popravki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa