Peugeot servis

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Pri Expertu naj bi imel servisni interval 30.000 km ali 2 leti. Po zadnjem servisu na cca 25000 km, od katerega je minilo malo več kot eno leto, (ja v prvih dveh letih ga nismo ravno ogromno vozili) mi je zdaj že na 40000 začelo utripati in kazati, da moram na servis.
Ko sem vprašal na pooblaščencu so začeli nekaj "razlagati", da je olje treba menjati na 15000 in da bi blo vseeno dobro, da ga pripeljem na servis...
Nič nimam proti pogostejšemu menjavanju olja, ampak mi gre na živce, da potem tega ne napišejo v uradno servisno knjigo.
Podobno je bilo tudi, ko je bil avto nov in mi je pri dobrih 10000 že začel kazati, da moram čez par 100 km na servis. Zdaj, ali je SW nepravilno nastavljen, ali pa zavajajo z informacijami v servisni knjigi.

Kot drugo - ali je kje na relaciji KR-LJ kakšen dober nepooblaščenec, ki "šraufa" Peugeote, ker se mi nekako ne hodi v AH kjer sem kupil avto in jim plačujem olje po ceni zlata.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Meni na 207-ki začne javljat na 30.000, ampak piše v knjižici, da je dobro menjat enkrat letno oz. na 15.000km.

Če te javljanje moti lahko servisno javljanje resetiraš in ti bo spet čez 15.000 javljalo.

Za dobrega tam ne vem, čeprav menjavo olja ti bo znal vsak naredit. Total olje imaš poceni na Mimovrste, ga neseš k najbližjemu mehaniku in naj ti ga zamenja. Filter je enih 10€, za menjavo pa še enih 15€.

Obstaja tudi možnost, da ti not dajejo Total 9000 5w40, ki ga je treba menjat na 15.000, če daš not Total Ineo ECS 5w30, pa ga lahko imaš not 30.000km.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
verjetno je odvisno kako so ti nastavili servisni interval ob pripravi/servisu vozila. Kolikor mi je znano je možno nastavljati med običajnim servisnim intervalom ter poostrenim intervalom (vsaj tako piše v moji servisni knjigi-stran 10-sem šel prav pogledat)

Glede na to da si v dveh letih naredil 25.000 km, so ti nastavili servisni interval na 15.000 km (poostren interval), kar ravno nanese 40.000 km, kolikor jih imaš zdaj.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Ma, jim bom jaz dal poostreni interval. Nateg, da namesto na 2 leti dobijo denar vsako leto... Pač ne bom vozil k temu servisu in ne bojo dobili denarja niti na dve leti.
Kolikor gledam servisno knjižico, moj Expert ne izpolnjuje posebnih pogojev uporabe. Vsakodnevna vožnja KR-LJ... Drugače je poostreni interval 20.000 ali 1 leto.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Da si malce sposodim tole temo...

Peugeot servis v MB je porazno slab. Tudi na Ptuju niso nič kaj boljši.

Kateri servis v SLO, peugeot, bi naj bil "najboljši", če sploh?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.696
113
Rodex, Radomlje?
Avtoservis Tratnik, Ločica ob Savinji - manjši servis, vendar nisem imel slabih izkušenj
Kaj pa pričakuješ od servisa? Če imaš avto, ki ga je proizvajalec sestavil skupaj za vožnjo, potem delo serviserja ni zahtevno. Če pa gre za avto, kjer je nekdo na začetku njegove "življenjske poti" močno zaje.al, pa verjetno obstaja silno malo serviserjev, ki lahko to nekako za razumen denar uredijo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Gre se za novo vozilo, še v garanciji. Je pa prisotna manjša napaka, ki je servis ni odpravil v treh poiskusil, kar je bil avto tam. Zdaj ne vem če ni interes zato ker je pač garancija ali ne vedo, vseeno pa mi niso več všeč in bi rad avto peljal tja, kjer bodo zadevo uredili.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.696
113
V tem primeru bi pred 10-imi leti sam šel v Rodex. Kako je sedaj težko rečem.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.122
929
113
Emona / Carnium
Sedaj je milo rečeno "čudno". Se mi zdi, kot da je tastar Rode malo prepustil zadeve, sicer izjemno prijaznemu in ustrežljivemu sinu in zdaj so tam vsi "opušteni"...pozabljajo zapisati zadeve, ne odpravijo napake, pozabijo oprati avto, ne upoštevajo dogovorov,...Sicer nič hujšega ampak, ko se nabere, bi pa kar po novo mečko šel v salon...
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Rodex Radomlje... žal blazno slaba izkušnja. Napaka servisa, ki bi se lahko slabo končala. Seveda je niso priznali. Ko so menjali končnik ali nekaj takega (kar se tiče terminologije sem laik) na sprednjem desnem kolesu jim je počil nek ležaj. Po parih mesecih je vulkanizer ob menjavi gum ugotovil, da nekje izteka neka mast in izrazil sum, da so to uspeli pokvariti na servisu.
Ker je bil odziv Rodexa milo rečeno, nesramen (poškodba definitivno ni nastala pri nas, sami ste si krivi...), smo avto peljali k drugemu mehaniku, ki je ugotovil, da so poškodbo na ležaju "zdravili" s silikonskim kitom. Strošek same zamenjave in materiala je bil minimalen (par deset evrov), ampak Rodex nas zaradi arogantnega odnosa definitivno ne vidi več.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Perko ni garancijski. Ali?

Pri Kolmaniču, pa ah ja, imate mojo temo o 3008 hibridu. Najbolj moti odnos - ko te hebe.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik zino pravi:
Omahen Grosuplje, priporočam, osebno poznam, te lahko najavim.

Kar kocine so mi šle pokonci, ko sem prebral tvoj post...
Meni je uničil dva motorja na Oplu. Pred 20 leti sicer.
brrrr
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Rodex...
Leta 1998 se peljal tja P605 3.0 na redni servis.
Saj so ga opravili, samo ne vem, zakaj sem moral gledat avto 5 ur čez steklo, kjer se 4 ure ni nihče ukvarjal z njim.
Pa ni bilo nobenega lokala v bližini.
Olupi me, pa grem. Ne pa da visim 4 ure brez veze, pa me še olupiš.

Za kasneje pa ne vem.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Citat:
Uporabnik zino pravi:
Omahen Grosuplje, priporočam, osebno poznam, te lahko najavim.

Kar kocine so mi šle pokonci, ko sem prebral tvoj post...
Meni je uničil dva motorja na Oplu. Pred 20 leti sicer.
brrrr

Omahen Opel je drug kot Omahen Peugeot? se ti ne zdi? Tadrugi obstaja komaj dobro leto.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Rodex...
Leta 1998 se peljal tja P605 3.0 na redni servis.
Saj so ga opravili, samo ne vem, zakaj sem moral gledat avto 5 ur čez steklo, kjer se 4 ure ni nihče ukvarjal z njim.
Pa ni bilo nobenega lokala v bližini.
Olupi me, pa grem. Ne pa da visim 4 ure brez veze, pa me še olupiš.

Za kasneje pa ne vem.

Danes imajo lokal v sprejemnem salonu, tako da kar brez skrbi...
cheer.gif