Peugeot 206 klima ne hladi

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Avto Peugeot 206 2,0hdi
Klima ne deluje.... na novo napolnjena, sistem ne pušča, ob pritisku na gumb se sliši klik kompresorja, ventialtorja spredaj ne vklopi, hladi ne.
kaj bi lahko bilo?

lp hvala
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
Serviser ki ma avto pred sabobo ziher vedel. Lahko pa vedezevalca pokličeš bo iz zgoraj napisanega dal enako tocen odgovor kot mi.

Klima na novo napolnjena? Kako veš da ne pušča? Zakaj je bila na novo napolnjena? Je not dovolj plina? Delajo lopute za temperaturo? Klima ročna al avto? Temperatura izpihanega zraka se ujema z temperaturo, ki jo kaže senzor? Itd itd. Ko na vse te zadeva daš odg bomo vedli kje smo
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in sad

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Avto Peugeot 206 2,0hdi
Klima ne deluje.... na novo napolnjena, sistem ne pušča, ob pritisku na gumb se sliši klik kompresorja, ventialtorja spredaj ne vklopi, hladi ne.
kaj bi lahko bilo?

lp hvala
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
:bonk:... ok sm pozabu.... Alter.......

mehanik se do sedaj še ni dosti ubadal s tem, klima je napolnjena, ker je poščalo tesnilce na sušilniku.... zdaj drži ...
imajo releji (na vezni steni) glavnega ventilatorja kaj veze s tem? k sumim da je korozija požrla kontakte, ne vem pa če je tle kakšna povezava s tem da klima ne hladi (lopute, gretje...vse deluje)
klima je pa avtomatska
se pa bo sigurno mehanik s tem matral, sem pa tle vprašal, da bi olajšal iskanje napake, ....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
Al pa stikalo na pedalu.

Drugač pa že prejšni post moj je bil krnekaj. Kot je bilo miljonkrqt povedano. Avta se preko foruma ne da popravit. Nismo vedeževalci.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Se strinjam da ne,
so pa verjetno ene standardne napake, s katerimi se je verjetno že marsikdo srečal, zato tudi tle sprašujem.
Klima 15 let starega avta, pa že ne more bit neka znanstvena fantastika...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
Ja to bo ja. Ker pooblaščenci so znai po tem, da so dobri v diagnostiki in naredijo vse prej kot pa menjavanhe delov z novimi.

danielt imašprav klima ni nobena umetnost. Ampak še vedno je preveč stvari, da bi ugibal na forumu
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in danielt

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Zato ker tisti bo spet nekaj tretjega našel za popravilo.
In bo spet računal.
In spet ne bo delala.
Prejšnji lastnik mojega avta je imel takega mehanika.
Zadnja leta je vsako leto zmetal nekaj stotakov v klimo.
Jaz sem prvo.leto dal 300 in imam sedaj že 3 leta mir.
Upam da bo tudi letos se mir. Je še nisem zalaufal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony