Pomoč za visokotlačni čistilec

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Imam kakih 10 let star Karcher K5.650. Kakšna 3 leta je bil v neuporabi, zdaj pa ga matra pritisk.
Torej vse priklopim, zaženem, a pritisk deluje nekje na 30% tistega, kar bi moral. Tudi zvok motorja / črpalke je tišji.
Če pa najprej stisnem gumb na pištoli, šele nato pa vklopim glavno stikalo, pa deluje tako kot mora - vse dokler ne spustim gumba na pištoli. Ob ponovnem pritisku gumba na pištoli je pritisk prenizek.
Vse sem že poskusil, od pucanja šob do prezračevanja... Ne vem, kaj bi še lahko bilo. Lahko kdo kaj pametnega svetuje, preden grem po novega?
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Imam kakih 10 let star Karcher K5.650. Kakšna 3 leta je bil v neuporabi, zdaj pa ga matra pritisk.
Torej vse priklopim, zaženem, a pritisk deluje nekje na 30% tistega, kar bi moral. Tudi zvok motorja / črpalke je tišji.
Če pa najprej stisnem gumb na pištoli, šele nato pa vklopim glavno stikalo, pa deluje tako kot mora - vse dokler ne spustim gumba na pištoli. Ob ponovnem pritisku gumba na pištoli je pritisk prenizek.
Vse sem že poskusil, od pucanja šob do prezračevanja... Ne vem, kaj bi še lahko bilo. Lahko kdo kaj pametnega svetuje, preden grem po novega?
Mogoče olje od kompresorja če ga ima.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Mogoče je blokiralo kako tlačno tipalo zaradi neuporabe.
To se je meni zgodilo na enem parkside (pol)izdelku. Tam je sicer samo on / off stikalo, ko je tlak dosežen. In ker je ostalo v položaju ON, se ni vključil. Stikalo je "javljalo", da je pritisk dosežen. Razdrl in razmigal. V bodoče pa pazil, da sem sprostil pritisk po uporabi in zlaganju cevi. Problem se ni več ponovil.
Mogoče se bo stvar sama prebudila po res veliko poskusih. Mogoče ...
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Evo, danes sem ga razdrl. Tole nima smisla popravljati. Izgleda, da je čez zimo ostalo notri nekaj vode, pa ga je malo odprlo in zakrivilo. Bom kar novega naročil.
 

Priponke

  • 1.jpg
    1.jpg
    1,2 MB · Ogledi: 176
  • 2.jpg
    2.jpg
    1,2 MB · Ogledi: 168

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Lani sem kupil Bosch visokotlačni čistilec:


Ta čistilec ima tudi posodico za šampon. Predvidevam da se tukaj navaden avto šampon ne more uporabiti, ampak mora biti aktivna pena ali nekaj podobnega. Ker nimam izkušenj me zanima kaj uporabljate, oziroma kaj priporočate?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Lani sem kupil Bosch visokotlačni čistilec:


Ta čistilec ima tudi posodico za šampon. Predvidevam da se tukaj navaden avto šampon ne more uporabiti, ampak mora biti aktivna pena ali nekaj podobnega. Ker nimam izkušenj me zanima kaj uporabljate, oziroma kaj priporočate?

Tale nastavek naj bi bil namenjen za aktivno peno (če ga imaš). Lahko tudi za avto šampon, a najbrž ne bo imel nobenega vpliva, saj ti bo odtekel iz avta, še preden boš lahko celega zdrgnil. Aktivna pena pa se obdrži na površini in opravi svoje.
 

Priponke

  • 2024-04-19_21-03-56.png
    2024-04-19_21-03-56.png
    26,7 KB · Ogledi: 5