Peugeot 2.0 HDi napaka

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Lani se mi je že zgodilo parkrat, da je avto med pospeševanjem (vedno pri višjih hitrostih) ali vožnjo cuknil in izgubil vso moč, vrgel pa gor napako depollution system faulty. Ko se je to zgodilo je avto do 100 vlekel relativno normalno, od 100 dalje pa kot da bi mel 30PS. Če sem ga ugasnil in na novo zagnal, je spet nekaj časa bilo ok, potem pa se je zadeva ponovila.

Ko sem ga k lokalenemu mehaniku peljal je videl, da je počena cev med intercoolerjem in turbom, tisto cev sem potem zamenjal in od takrat (več kot pol leta) se ni več ponovilo.

Predvčerajšnjim pa na poti na morje zadeva ponovila. Najprej sem preveril, če se je slučajno cev snela, ampak je še vedno ok, tudi počena ni več.

Na netu je miljon informacij, pa nič konkretnega, kot da je lahko 100 razlogov od zabasanega filtra za gorivo do šob za vbrizg. Se komu kaj sanja, ali pa je slišal za podobno napako? Ga bom verjetno kar na uradni servis peljal, samo trenutno je avto vreden kake 4000, in vprašanje kako visoko popravilo se še splača.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.981
2.709
113
Sem imel enako napako na mojem 2.0 Hdi. Vzrok je bil zapacan filter za nafto. Pri Rodexu mi je že po telefonu povedal kaj je narobe in so tudi zrihtali za majhen denar, medtem ko so me vsi ostali prepričevali, da naj dam avto na avtovleko in ga prišlepam do njih.
cheer.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
2.0 HDI ni samo eden. Maš starejše verzije 90HP pa 110HP, pa potem novejši 2.o s 140HP. Starejši so še "brez vsega" (FAP, dual-mass), novejši so že bolj našarjeni z eko-dodatki. Bi pa rekel, če ni težava v puščanju (intercooler recimo), da ostajata še EGR ali MAF ali celo oboje. Več bo pa tester pokazal. V pravih rokah seveda ....
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Sem imel enako napako na mojem 2.0 Hdi. Vzrok je bil zapacan filter za nafto. Pri Rodexu mi je že po telefonu povedal kaj je narobe in so tudi zrihtali za majhen denar, medtem ko so me vsi ostali prepričevali, da naj dam avto na avtovleko in ga prišlepam do njih.
cheer.gif
Tudi lahko, pa nedolgo nazaj sem sam pisal kaj se je zgodilo na Xsari ....
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Zadeva (že nekaj časa) rešena. Spet je počila tista cev, ampak pod pokrovom mašine, kjer nisem pogledal takrat (sem gledal samo na vidnem delu, oz. bolje rečeno tam, kjer je bila nazadnje počena.

Vzrok predrtja cevi pa je bil ta, da je od 4 nosilcev pokrova motorja bil nameščen samo še en, pa še tisti je bil že od starosti spreperel in je pokrov tako dolgo drgnil, da je naredil luknjo. 60 eurov za novo cev in 4 nove čepe.

Se je pa teden za tem prižgal - depollution filter fluid level low. To je bilo pa danes dotočeno na pooblaščencu - 130 eurov (prvo dotakanje po 210kkm).