Peugeot 1.2 puretech mlinček kuri olje

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.569
2.419
113
Jaz bi moral nekaj kupit zelo kmalu... samo kar gledam, je samo mazda 2.0 in toyota 1.8 (hybrid :bonk:) ostalo je vse 1.0 ali 1.2 (VW, Renault/Nissan, stellantis, kia/hyundai ....). Pa inflacija in dobavne verige... bla bla bla.

Zadnji avto sem imel skoraj 15 let, tile vsi novi pa kr dvomim da bodo pol toliko dočakal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in Kamele0N

majti

Zelenc'
19. maj 2023
6
6
3
Pri nas isto. 3 leta star 45.000km pogledal pol leta po servisu in olje da se komaj na palčki vidlo. Malo poizvedujem...glavni jermen razpada in so iz 10 let zmanjšali menjavo na 6 let..na servisu so rekli bomo kar na 4 leta menjali da bo zihr :( . Za olje...na vsakih 14 dni poglejte in po potrebi dolijte??? in to praktično nov avto. Grem kupit olje na računu servisa 0w20..listek pri motorju 0w30??? Servis po pol ure poizvedovanja..dolijte tisto kar je na računu... Hočem kupit olje..tega olja skoraj nikjer nimajo...sem dal naročit, da so ga 1l posebej pripeljali v trgovino. Mi pravi vi imate to neki poseben avto :) . citroen C3 1.2 :)
Za jermen je bil vpoklic mislim da leta 2021, vendar načeloma bi moral biti na tvojem že novejši/boljši vsaj tako je PSA obljubljal po vpoklicu, da imajo novejši avtomobili že novejše in boljše jermene, če se ne motim od Continentala, mi smo jih pa takrat dobili (srečneži, ki smo imeli že dovolj raztegnjenega seveda).

Glede na starost avtomobila upam, da ga imate še v podaljšani garanciji, tako da bo vse kril Peugeot. V primeru, da nimate garancije zahtevajte, da oddajo na servisu zahtevek za delno kritje stroška s strani Peugeota (to bi verjetno morali sicer na uradnem servisu samoiniciativno naredit).

Za olje naj bi bili krivi batni obročki, vsaj tako vsi pravijo, sporočim, kako se bo celotna zgodba pri meni razpletla, če bo kaj pomagalo. Zadnja meritev porabe olja je bila 0,6 l na 1000 km, problem pa je seveda, da olje zapaca svečke, ki te potem pustijo nekje na sredi poti ob cesti.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
Kaj na Aliexpress u že imajo 1,2 psa motor, ker suzukijeve sem že videl
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.874
113
pri taščici
Se pravi afričana lahko nategnemo, svojega pa ne smemo? :bonk:

Nateg je nateg in samo za to gre tukaj!
Nateg ce smo ze "pošteni" je to najbolj proizvajalca. Vec lastnikov ki si bo podajalo ta avto, več bo nezadovoljnih z znamko/motorjem in se je bodo v bodoce izogibal kot kopriv..
Kam to pelje? Vcasih se je glas o gnilih oplih širil samo od ust do ust, danes v casu www pa se se kako drugace....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.914
5.461
113
Pri nas isto. 3 leta star 45.000km pogledal pol leta po servisu in olje da se komaj na palčki vidlo. Malo poizvedujem...glavni jermen razpada in so iz 10 let zmanjšali menjavo na 6 let..na servisu so rekli bomo kar na 4 leta menjali da bo zihr :( . Za olje...na vsakih 14 dni poglejte in po potrebi dolijte??? in to praktično nov avto. Grem kupit olje na računu servisa 0w20..listek pri motorju 0w30??? Servis po pol ure poizvedovanja..dolijte tisto kar je na računu... Hočem kupit olje..tega olja skoraj nikjer nimajo...sem dal naročit, da so ga 1l posebej pripeljali v trgovino. Mi pravi vi imate to neki poseben avto :) . citroen C3 1.2 :)
Res posebno olje :D

Opel 0w20 P/N: 95528693

PSA 0w30 P/N: 1639368980
Pač Total 0w30 ACEA C1....mogoče celo C2 nisem 100% poglej njihov portfolio!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.914
5.461
113
Za olje naj bi bili krivi batni obročki, vsaj tako vsi pravijo, sporočim, kako se bo celotna zgodba pri meni razpletla, če bo kaj pomagalo. Zadnja meritev porabe olja je bila 0,6 l na 1000 km, problem pa je seveda, da olje zapaca svečke, ki te potem pustijo nekje na sredi poti ob cesti.
Menja se komplet motor (blok + bati z obročki).....ker je oboje problem....

Drugače si samo prestavil pitje olja za servis.....dva naprej :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.914
5.461
113
Ja...ampak ne zaradi brnenja...ampak ker si vstal iz avta...se je teža spremenila in če je tlak "na meji" ti potem to javi

Napumpaj vse gume kot ti piše na nalepki pri vratih....

In poresetiraj senzorje tlaka v servisnem menuju v radiju
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.914
5.461
113
Zakaj oz kaj ti brni....je pa pomojem druga fora/problem

Upam da ni tinitus :D
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Ja...ampak ne zaradi brnenja...ampak ker si vstal iz avta...se je teža spremenila in če je tlak "na meji" ti potem to javi

Napumpaj vse gume kot ti piše na nalepki pri vratih....

In poresetiraj senzorje tlaka v servisnem menuju v radiju

Ne razumes. Ce je avto prizgan (brni), senzor javlja napako v tlaku. Odpres vrata, vrze napako, resetiras senzorje v meniju, zopet odpres vrata, spet se pojavi. V nedogled. Tlak v gumah je ok, to je prvo, kar sem preveril.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.914
5.461
113
Ne razumes. Ce je avto prizgan (brni), senzor javlja napako v tlaku. Odpres vrata, vrze napako, resetiras senzorje v meniju, zopet odpres vrata, spet se pojavi. V nedogled. Tlak v gumah je ok, to je prvo, kar sem preveril.
Pelji na, servis....in upaj da, se da rešit z FW upgrejdom.....druga opcija (menjava ECUja oz enote) je lahko časovno zamudna...če je treba kak del čakat

Srečno!
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.569
2.419
113
1684506969149.png
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.984
5.201
113
Jaz bi moral nekaj kupit zelo kmalu... samo kar gledam, je samo mazda 2.0 in toyota 1.8 (hybrid :bonk:) ostalo je vse 1.0 ali 1.2 (VW, Renault/Nissan, stellantis, kia/hyundai ....). Pa inflacija in dobavne verige... bla bla bla.

Zadnji avto sem imel skoraj 15 let, tile vsi novi pa kr dvomim da bodo pol toliko dočakal.

Ceeda 1.5 turbo dobiš za okoli 20 jurjev. Kot vidim v industrijski coni Logatec jih je kar nekaj na zalogi v državi.