Pešci

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Sam imam navado vedno ustavit pred prehodom za pešce in najbolj mi gre na organ mularija, ki prav upočasni korak ko stopi na zebro in hodijo ko da se jim sanja. Sam ponavadi še pozdravim voznika ki mi ustavi pred prehodom in pospešim korak da sem čimprej na drugi strani. Opažam da tako ravnajo tudi drugi pešci v "zrelih" letih.

Po drugi strani mi pa ni problem čakat dalj časa, če gre preko kaka stara mamca.

Pa za pir bi dal vsakemu pešcu ki na neosvetljenem delu ceste nosi kresničko. Itaq bi bil strošek minimalen.
rolleyes-1.gif
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Tako, kakor si navedel, postopam tudi jaz.

Mi je pa nekaj drugega zanimivo. Mene so kot mulca učili, da preden stopiš na prehod za pešce (oz. že ko se mu približuješ), pogledaš levo in desno, ker mogoče komu ne bo uspelo ustavit avta. Dandanes pa je tega pri peščih vedno manj za videt. Pa še, blizu mene se nahaja semaforiziran prehod za pešce. In zadnjič se mu z avtom počasi (cca 40km/h) približujem, na semaforju sem imel zeleno, na prečkanje prehoda je pa čakala kar velika gruča ljudi. In ko sem bil le še cca 10 m od prehoda, nek mulo iz gruče zalaufa čez cesto, hkrati z njim pa še ene par osebkov začne prečkati prehod, brez da bi sploh pogledali na semafor!
bonk.gif
. Temu jaz pravim čredni nagon (ovce).
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Kot prvo ljudje, pešec ima na cesti prednost! To si zapomnite! Če vas tega niso naučili v avtošoli si pa sami vprogramirajte v to vašo tintaro. Pojdite malo na zahod, ko se tako radi primerjamo z njimi pa boš videl kako se pazi na pešce. Mislim kakšna neotesana goveda se najdejo na cesti, vedno si nariši v glavo, da si dosti močnejši v avtu kot pa pešec brez zaščite. Je res samo meni težko počakati na človeka, ko prečka cesto? Je samo meni zržko povečati pozornost na pešca ob zebri. Mislim ej kakšna razmišljanja se najdejo tukaj.



Pa ne leti samo nate ampak na vsa goveda, ki jih dnevno srečujem v centru, ki ne želijo spustiti pešca na nesemaforiziranem prehodu.
 
Nazadnje urejeno:

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Nisi razumel poante.

Še včeraj se mi je zgodilo. Skupina mulcev se z normalno hitrostjo približuje (nesemaforiziranem) prehodu. Jaz ustavim, pankrti pa kot bi zategnili ročno ko stopijo na zebro in z več kot pol manjšo hitrostjo hoje lagano preko. Za mano pa ene 20 avtov. Zame je to očitna zajebancija.
10.gif
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Kar sem hotel povedati je, da mnogi pešci sami premalo gledajo na svojo varnost. Nikjer nisem napisal, da jim ne ustavljam pred prehodi.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Popolnoma isto ravnam tudi sama. Ko pa sem peška, pa se ne obnašam kot, da sem bog, ampak ocenim hitrost in oddaljenost avtomobila in se šele nato odločim ali bom ravno tisti trenutek prečkala cesto. Sama namreč vem kako težko se je ustavit pred prehodom, če en skoči nanj.

To "zasanjano vlačenje" čez cesto mi je pa še kako znano.
bonk.gif
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Kot prvo ljudje, pešec ima na cesti prednost! To si zapomnite! Če vas tega niso naučili v avtošoli si pa sami vprogramirajte v to vašo tintaro. Pojdite malo na zahod, ko se tako radi primerjamo z njimi pa boš videl kako se pazi na pešce. Mislim kakšna neotesana goveda se najdejo na cesti, vedno si nariši v glavo, da si dosti močnejši v avtu kot pa pešec brez zaščite. Je res samo meni težko počakati na človeka, ko prečka cesto? Je samo meni zržko povečati pozornost na pešca ob zebri. Mislim ej kakšna razmišljanja se najdejo tukaj.

Pa ne leti samo nate ampak na vsa goveda, ki jih dnevno srečujem v centru, ki ne želijo spustiti pešca na nesemaforiziranem prehodu.


Citat:
Nisi razumel poante.

res je, lepo je povedal da vedno ustavi, nazivce mu gre samo to da se pol folk se vlece cez prehod.




jaz osebno hodim z isto hitrostjo, morda malce hitreje.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
@Davidoff: Preberi še 1x.
Ni problem na prehodu brez semaforja! Model pa je imel ZELENO in je vozil. "Ovce" pa kar v rdečo preko prehoda.
Če bi ga tu nabasal na haubo...
stupid-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
@all



Sem malo preveč burno reagiral.



Sem mislil, da vas motijo tako nasploh.
d055.gif




No afnanja s strani pešcev ne podpiram. Podpiram, da se pešcem kot voznikom omogoča normalne razmere na cesti.
 
Nazadnje urejeno:

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ja ti najstniki še po vsej verjetnosti ne vozijo avtomobilov in se ne zavedajo svojih neodgovornih dejanj, ker nimajo ravno nekega občutka kako je biti šofer za volanom, in gledat kako ti nekdo dela ravno to