Pelin

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ali kdo ve, kako ga negovati?
Dolgo sem se trudil in iskal primerno mesto, sedaj pa kaže da sem ga našel. Zadeva se je prijela in je pravkar stara 4 leta, toda razrastel se je v konkretno mrcino. Okoli pelina na netu ne najdem nič konkretnega ... ali kdo tule ve, kako se ga neguje ?
Resnično ne bi rad, da mi propade. Tako "divji" pa tudi ne more biti ... :sprasujemse:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, to sem tudi sam našel, toda vse to opisuje neko divjo rastlino, ki kao sploh ni nek problem. Ko se je pa lotiš (z obrezovanjem itd), me je pa strah da bo po njej. Ker se mi je to pred leti že zgodilo.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Pomoje boš težko našel bolj podrobna navodila kot so na tej strani. Edino če še malo po tujih straneh pogledaš.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, naj malce pojasnim.
Pelin spada na posest, pravijo, da ko gospodar umre, umre tudi pelin. No, tast je umrl pred okoli 20 leti in pelin je v istem letu tudi šel ...
Potem sem se trudil ga posaditi na novo, pa je vedno crknil, ponavadi še isto leto. Sedaj, pred 3 ali 4 leti nazaj mi je pa uspelo najti primeren prostor in se je obdržal. Prvi dve leti je delal čisto počasi, sedaj pa - vau ! :D Tako da ga bo treba krotiti - pa vendarle ne bi rad, da mi spet propade.

Sej - zadeva je v glavnem aktualna za Veliko noč, ampak mora pa biti. Tako da mi je kar toplo pri srcu, ko ga gledam. :D