Pečka-12V

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
http://www.enaa.com/oddelki/co...ranjosti_vozila

Je imel oz. ima kdo tole zadevo in kako se obnese. Sicer se ne da nikjer več za dobit, vendar če bi izdelek kje našel, me zanima, če bi se ga splačalo kupit...Rabim pa za 12v in ne za 220v, katerega napelješ iz bajte. Pozna morda kdo kako altrnativo tej pečki, samo mora bit na 12V?

Hvala...
 
Nazadnje urejeno:

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
Ok, zdele sem neki računal, če so te cifre prave, bi s tole zadevco lahko segrel zrak v avtu za 13°C (če ne bi bilo izgub).
Hm...

Volumetric
heat capacity

Air (Sea level, dry, 0 °C) 0.001297 J·cm-3·K−1
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Stvar je brezveze.. ker ti skuri akumolator v šusu.........

webasto, eberspaher........... to je edino, kar pomaga, pa še to more laufat ene 10-15 minut preden stopiš v avto... dela pa seveda na nafto ali benz.....

Originalni vagni imajo tudi zato poseben akumolator..., da slučajno ob ventilaciji glavnega ne sprazni...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
mogoče pozabljaš da je zadeva uporabna v kakšnem avtomobilu kjer ne dela gretje...Lepo usmeriš na šipo in evo maš odtaljeno šipo in ne rabiš vržt 500€ za popravilo gretja...sploh če maš avto za po mestu furat za max 3 km
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
ja sam povej da bo to naredu potem ene trikrat in adijo akumolator, ker goret more cca 10-15 minut, drugače nebo efekta..... Da bi pa vleku štrom v avto in fizično priklaplal je pa še bolj adijo.......

men se pr eberspraherju pozna občutno na akumolatorju, pa samo ventilacijo laufa, greje pa nafta.... Tole pa še bolj žre štrom... tko, da je vse prej kot uporabno..........
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Dr_Strangelove pravi:
150 W je prešvoh stari. To pomaga, da po pol ure pihanja odmrzne 15 cm flek na šipi, če je temperatura do -3 stopinje.

saj ne gre za odmrznit, ampak da se ti recimo noter ne megli :D, saj pravim da pride to v poštev samo v primeru nekih krajši relacij, mestnih avtomobilčkih...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, tkole, da razložim zadevo....Original pečka se je zabasala...smo jo že čistili (prvič je bilo potem v redu, potem drugič tudi, sedaj tretjič pa je konec-se jo ne da več očistiti) in piha skoraj mrzlo, kar je pri teh temperaturah neuporabno...Če bi bilo to zraven bajte, bi kupil un kalorifer in priklopil v bajti na 220v in en digitalni vtikač, pa bi bilo rešeno vsaj za zjutraj, ko prideš v avto..... Ker pa sem trenutno v bloku, to ni možno...No, se pa zahvaljujem za vse odgovore in izračune
grin1.gif

Saj bi zamenjal original pečko, vendar moraš odstranit celo armaturko...je dela za popizdi.t...pri lokalnemu mehaniku čez 200€, je rekel, pa avto se bo najverjetneje drugo leto prodajal...že tako ni vreden nič 1000-1500€, ne več.....no, skratka, bomo videli, kako naprej...če bi bilo bolj toplo, bi jaz odstranil tisto armaturko, pa zamenjal pečko....
Hvala še enkrat....
 
Nazadnje urejeno: