Pečenje na pokritih žarih - tehnike in recepti

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Za vse ki uporabljamo žare s pokrovom. Plinske ali na oglje, ki omogočajo indirektno IN direktno peko mesa in drugih zadev. Tema ni namenjena promociji brandov zato se izogibamo imenovanju proizvajalcev in se raje pogovarjamo o tehnikah peke in receptih.
Osnovno ločimo med direktnim in indirektnim načinom peke in na visoko temperaturno hitrejše pečenje in na počasno pečenje pri nizkih temperaturah, kjer dodamo dim iz kosov aromatičnega lesa - BBQ smoking.
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Jaz bi tudi racunal med 300g do 400g na osebo. Mal še ukalkuliraš bombetke in kako coleslaw solatko in še kako drugo prilogo.
Je pa odvisno od prilike. Smo za piknik narocili po 300g na osebo (bolj kot ne sami odrasli moški) pa smo mogl po dodatno robo. Spet drugič 500g na osebo pa je blo tudi jedva dosti. Včasih pa ostane. Tko, da odvisno od priložnosti.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Pa pazi - med pripravo meso zgubi med 30-40% teže - torej za 300 g pulled porka, boš rabil slabe pol kile sveže plečke.

Edit: je pa spet tak, da je 200 g pulled na porcijo sicer overkill, po drugi strani pa morebitne ostanke zamrzneš in poješ ko ti paše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Schime

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Schime ne zanima mene naročilo za piknik.


Vedno sem jo delal za coj polek vsega ostalega. Zaj bo pa to edina mesna jed. Zraven solat pa nevem kake priloge majo še v planu.
Če gledam burger z 120g mesa. ma vsak enega dovolj pa neki krompir zraven. Tu pa mi zaj o 300g pišete al pa 400g.
Če gledam pečene 200g po osebi bomo še za naslednji dan meli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Schime ne zanima mene naročilo za piknik.


Vedno sem jo delal za coj polek vsega ostalega. Zaj bo pa to edina mesna jed. Zraven solat pa nevem kake priloge majo še v planu.
Če gledam burger z 120g mesa. ma vsak enega dovolj pa neki krompir zraven. Tu pa mi zaj o 300g pišete al pa 400g.
Če gledam pečene 200g po osebi bomo še za naslednji dan meli.
Potem imas pa tako sam odgovor. Če so zadovoljni s 120g burgerjem bodo potem tudi s podobnim pulled porkom. Malo si daj rezerve pa je. Jaz sem samo dal primere glede na to, da si dal dokaj omejen info.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
380
123
43
Schime ne zanima mene naročilo za piknik.


Vedno sem jo delal za coj polek vsega ostalega. Zaj bo pa to edina mesna jed. Zraven solat pa nevem kake priloge majo še v planu.
Če gledam burger z 120g mesa. ma vsak enega dovolj pa neki krompir zraven. Tu pa mi zaj o 300g pišete al pa 400g.
Če gledam pečene 200g po osebi bomo še za naslednji dan meli.
Saj ne vemo, kakšne kruhke boš uporabil. Med malimi bombetkami in velikim kruhom za hamburger je kar razlika. Poleg tega pa, kaj še misliš naložit v burger. Če boš sploh delal burgerje ali boš postregel na krožniku.
Se pa da PP lepo shranit in zamrznit, tak da bolje preveč, kot da zmanjka. Glede na to, da pečeš na počasni peki več ur, se pač ne da iti zadevo dokupit, če bi zmanjkalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in Schime

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Schime ne zanima mene naročilo za piknik.


Vedno sem jo delal za coj polek vsega ostalega. Zaj bo pa to edina mesna jed. Zraven solat pa nevem kake priloge majo še v planu.
Če gledam burger z 120g mesa. ma vsak enega dovolj pa neki krompir zraven. Tu pa mi zaj o 300g pišete al pa 400g.
Če gledam pečene 200g po osebi bomo še za naslednji dan meli.
samo se na piknikih vseeno več poje, kot pa v gostilni. ker je za đabe, ker je družba, ker dogodek traja...
če se le da, si jaz vedno naročim dvojni burger. ker 100g mesa je khm... no ni za dedca nafotrat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hey fantje, ampcak resno, - kako se pa takega burgerja lotiš? Se že celo življenje sprašujem.
Saj vendar nisem nilski konj. Kako torej začneš skozi takle burger :sprasujemse:? ... pa da nisi nakoncu preveč pomazan itd. :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Sam računam na piknik 35 dek mesa na osebo. Tudi otroke tukaj vkaluliram in se izzide za cel popoldne. To je za normalno družbo. Za sodelavce pa kr slabo kilo. Se sliši veliko a smo že večkrat pospravili kilo mesa na osebo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan