Pečenje na pokritih žarih - tehnike in recepti

kalbo

Guru
7. okt 2013
9.794
3.229
113
Dons grem mim hladilnika v Lidlu. 30 posto off, not pa ramsteaki pa file mignioni. Se mi je sam nasmejal. Zalaufam eno izmed ponvic mi črnih.... Zdele smo se stepl za vsak kos posebi.

Ponev, fajn je, če je železna, zapalit ogenj na ful, da se kadi, mal repičnega oljčka in steak not za dve minuti na vsako stran, popečt tud ob straneh, pol pa ogenj na četrt, pokrovka in če cca 3 minute na vsaki strani, odvisno od debeline in želja po krvavem. Pomaga termometer. Pol pa sol poper in za en cajt v folijo. Prodam to mojim prej kot prefekten beef welington.

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
9.355
2.106
113
Dons grem mim hladilnika v Lidlu. 30 posto off, not pa ramsteaki pa file mignioni. Se mi je sam nasmejal. Zalaufam eno izmed ponvic mi črnih.... Zdele smo se stepl za vsak kos posebi.

Ponev, fajn je, če je železna, zapalit ogenj na ful, da se kadi, mal repičnega oljčka in steak not za dve minuti na vsako stran, popečt tud ob straneh, pol pa ogenj na četrt, pokrovka in če cca 3 minute na vsaki strani, odvisno od debeline in želja po krvavem. Pomaga termometer. Pol pa sol poper in za en cajt v folijo. Prodam to mojim prej kot prefekten beef welington.
Sem vzel že parkrat steak in ni bil slab. Filet mignon pa še nisem probal. Je za kaj?

kalbo

Guru
7. okt 2013
9.794
3.229
113
Zelo dobro. To je pljučna. Jest nč ne kompliciram s putrom pa česnom. Spečem brez vsega, potresem sol in poper na folijo, mal povalam not in zavijem za par minut.

Nazadnje urejeno:

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
848
5
18
Ima kdo kak link za termometer za peko mesa, ki je ugoden in hkrati ima dobre izkušnje z njim?

Iščem nekaj primarno za meso, če pa je univerzalni in primeren za tekočine pa ga bi še žena uporabljala.

Demz

Guru
15. avg 2010
12.637
2.578
113
Outdoorchef, jaz sem ga vzel pri kraljih žara. Prava stvar, kompakten in v gumi, mu nič ni če bi padel po tleh itd.

1611505627163.png

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
848
5
18
kalbo Sem že gledal te in tiste iz mojstri žara. Ampak me je zanimalo specifično za kak model, če kdo priporoča, da nebi igral loterije.

kalbo

Guru
7. okt 2013
9.794
3.229
113
Za stejke imam tega iz Hoferja, sem jih vzel na zalogo. Ok bo katerikoli od nalimanih. Imam pa za smoker nadzirat Mavericka.

Schime

Majstr
22. nov 2008
1.193
274
83
Jaz imam tudi Mavericka in je super. Drugače pa kar se prodaja na Žarovnije, Špena, Kralj Žara je vse ok. Samo je pa večinoma tam 70€+.
Sedaj pa odvisno kaj hočeš. BT, RF, itd

Maverick je RF in nese dovolj daleč, da pečem pred bajto pa lahko za tvjem sedim pa gledam kolk je temperatura. BT so bolj kratkega dosega in meni osebno ne bi odgovarjali. So pa tudi wifi kombinacije.

kalbo

Guru
7. okt 2013
9.794
3.229
113
No moram pa rečt, da zadnjih kr neki pek Mavericka niti nisem uporabljal. Sam tega navadnega kuhinjskega.