Pečenje na pokritih žarih - tehnike in recepti

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Za vse ki uporabljamo žare s pokrovom. Plinske ali na oglje, ki omogočajo indirektno IN direktno peko mesa in drugih zadev. Tema ni namenjena promociji brandov zato se izogibamo imenovanju proizvajalcev in se raje pogovarjamo o tehnikah peke in receptih.
Osnovno ločimo med direktnim in indirektnim načinom peke in na visoko temperaturno hitrejše pečenje in na počasno pečenje pri nizkih temperaturah, kjer dodamo dim iz kosov aromatičnega lesa - BBQ smoking.
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Hvala za vse nasvete. Ok, danes sem malo probal s pol kilce, toliko, da ne bom preveč presenečen jutri. Bi kdo vedel, zakaj temperatura kljub do konca odprtim spodnjim in zgornjim režam ne gre preko 200 C? Imam Hoferjeve (Lidl jih nima) brikete, kao long lasting, dimnik je delal cca 20 min, tako da so bili lepo sivi, stresem v žar, ... Pride do 220C, po prvem odprtju 5 minut po tem, ko sem robo naložil, pa temperatura ni šla več preko 200C. Help!!
smile-1.gif
Kaj delam narobe?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.972
1.107
113
www.adriamedia.si
Nič. Nekateri briketi pač "ne delajo", pa jih zna biti 1 chimney za 57ko premalo. Meni se je recimo z obijevimi to še v 47-ki dogajalo, letos sem na začetku sezone pop., kupil za cel nakupvalni vozček lidlovih in jih bo šele zdaj počasi zmanjkalo. Moram it pogledat, če jih še kje kaj najdem.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Dame in gospodje, žarovniki in žarovnice, pivovarji in pivovarke.....pred vami je najava našega finala letošnjih dogodkov iz Žarovnij. Za zadnji dogodek smo se res, ampak čisto res po naključju združili ljubitelji domačega BBQ-ja in ljubitelji domačega piva, za povrh pa se še povabili kar v pivovarno. V soboto 8.10. nas bo vse skupaj gostila Human Fish Brewery na Vrhniki. Kot se za finale spodobi, vsaj kar se BBQ-ja tiče, tokrat ni omejitev za število udeleženih smokerjev in ekip. Je pa vseeno pred nami posebna naloga. Prijatelji pivovarji so letos na enem svojih srečanj zvarili prav posebno pivo. To pivo bo potrebno uporabiti pri pripravi BBQ - ja, udeleženci degustacije pa bodo s svojim mnenjem izbrali zmagovalca tokratnega dogodka. Na samem dogodku se bo odvijalo še marsikaj, počakamo samo na skupno napoved eventa, kamor se boste lahko prijavili. Bo piva, bo dima, bo BBQ-ja, bo taprave žive muzike in bo kvalitetnega druženja! Aja....pa nagrade bodo tudi!
wink-1.gif


Program celotnega dogodka bo objavljen v skupni objavi eventa.
Za udeležbo z smokerjem se lahko prijavite tukaj v komentar ali na e-mail: info@zarovnije.si.

 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Takole....uradno je da bomo tam!
wink-1.gif

POMEMBNO:
Za udeležbo pri degustaciji boste pri smokerjih prevzeli poseben kupon, s katerim boste tudi oddali glas za svojega favorita.
smile-1.gif

Za aktivno udeležbo z smokerjem se lahko prijavite tukaj v komentar ali na e-mail: info@zarovnije.si.

 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Gentlemen start your chimneys!

Bliža se zadnji in največji dogodej za letos. Skupaj s DLDP in HFB bomo zaokrožili tole leto, kot se zagre. Niti v sanjah si nisem predstavljal, da bo že letos kaj podobnega na programu, ampak tu smo kjer smo! Nekaj nujnih delovnih dni je sicer še pred nami, a sobota bo kmalu tukaj. Prosim vse ekipe, ki bodo v soboto prisotne, da se prijavijo in dopišejo ime ekipe. Če kdo potrebuje meso iz BBQ CUTS, mi naj čimprej sporoči. Vsi skupaj moramo pripraviti 120 degustacij. Toliko je namreč posebnega piva DLDP za ta namen. Ne se ustrašit.... degustacija pomeni en lep BBQ grižljajček ne cel talar mesa! Poskrbite pa, da bodo vaši povabljeni siti in zadovoljni. Naše stvaritve bomo predstavili od 18h do 19h. Izven tega časa pa uživamo v ponudbi šanka Human Fish Brewery. Ne pozabit na rube in omakce, les in oglje. Tema je temno pivo(hint za okuse), poizkusili ga bomo zjutraj preden začnemo!

Let's BBQ!
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Fish Homebrew&Q Fest z BBQ tekmovanjem je skoraj tukaj. Kot vedno še "inventarna lista". Brez žara verjetno ne bo nihče prišel, lahko pa se kdaj pozabi na kako manjšo, a pomembno podrobnost. Nam najbolj pomembne so rokavice za delo s hrano, močna alu folija, deska za obdelavo mesa, deska za rezanje pečenega mesa, dva seta prijemalk, dober nož, hladilna torba in alu pladnji za degustacijo. Pa seveda oglje, rubi in omakce. Smo meso omenili?
wink-1.gif

Tokrat bomo za degustacijo imeli poseben šank, za pripravo BBQ v našem "kvartu" pa nekaj gasilskih miz. Med 18.00 in 19.00 uro izvedemo degustacijo skupaj s pivovarji in njihovim posebnim pivom.
Dobimo se pa ob standardni 10. uri v pivovarni Human Fish, Tržaška cesta 27, 1360 Vrhnika. Prijave na: info@zarovnije.si ali po FB.

Let's BBQ!


 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Pomojem narediš nabolje, če kupiš mrežico, ki preprečuje lepljenje hrane. Imajo po štacunah - sicer ne vem kdo to rabi ha ha ha....ampak za kostanj bi bila pa super. Vzemi največjo.
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Moja mrežica se je po nekaj pekah olupila - tisti del ki je bil na vroči, direktni strani žara.

Sam imam za peko kar ponev od Gorenca . Res ni posebej velika, po drugi strani pa jo lahko premikam z direktne na indirektno polovico in nazaj. Pa ročaj gre tudi pod pokrov 57 cm Webra.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.959
327
83
Je v planu, mogoče za čez zimo projekt....ni pa enostavno, rabiš tudi kakovostne lonce, ki pa niso tako poceni.
Une ta poceni bo razgnalo
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik kure pravi:
Mojstri, kaj pa pravite na to varianto?
https://www.youtube.com/watch?v=yjV0qlVho6k

Verjetno se ne more primerjati s pravimi žari, ampak dobro. Za začetek se mi zdi, da bi lahko šlo..

Simuliral je zeleno jajco. (Green egg)
Zelo lepa simulacija, moti me, da imajo ti fantje vedno čisto nove mikice na sebi, pa glineni tegelci so tudi prvič rabljeni, mrežica tudi, ...

Fino bi bilo zadevo prikazati po kakšni petnajsti žurki
evil.gif
.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Eno, mogoče neumno vprašanje: kako speljati kable od sond za Maverick ET732 Wireless Grill/Meat/BBQ ven iz žara? Jih imate speljane skozi luknje za zračenje (Weber 57) ali kao drugače?