PDA & radar detektor / Jammer

Purly

Pripravnik
11. sep 2007
55
0
6
MB
Morda je ideja blesava ampak ali obstaja kak software in senzor, ki bi ga lahko priklopil na PDA, in ga spremenil v
pravi radar detektor ali jammer, kot je npr Cobra
confused-1.gif
 

Purly

Pripravnik
11. sep 2007
55
0
6
MB
malo sem Googlal in mislim da je to nekaj takega :Merlin Bluetooth detector
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Tudi, ce bi zadeva dejansko delovala, ima bluetooth domet samo par metrov.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.725
43
48
Ja kolk pa rabiš? A maš avtobus? hehe
Mišljeno je od senzorja/detektorja/jammerja, ki je nameščen nekje pod odbijačem, masko, ... - pa na dlančnik.
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Že zarad hardwera ne more biti PPC hkrati tudi jammer ... PPC s svojimi LEDicami lahko oddaja samo IR svetlobo, jammerji pa imajo za ta namen vgrajene drugačne laserske diode.
tongue-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.391
239
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Shando pravi:
Že zarad hardwera ne more biti PPC hkrati tudi jammer ... PPC s svojimi LEDicami lahko oddaja samo IR svetlobo, jammerji pa imajo za ta namen vgrajene drugačne laserske diode.
tongue-1.gif
Preberi še enkrat. On bi rad nek radar jammer (strojno opremo), ki bi se npr. z bluetoothom povezal na PDA.
 

Purly

Pripravnik
11. sep 2007
55
0
6
MB
tako je ideja je taka, imaš PDA, povezan npr preko BT z "nečim" ki je senzor oz hardware za detekcijo radarskih žarkov...
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Sem prebral in se mi ni dalo na široko dopisovat zakaj bi bilo tisti dodatni hardwer nesmiselno priklapljat na dlančnik.

Bom pa zdaj: tak hardwerski dodatek mora že sam delovat na zelo visoki frekvenci in ima za ta namen vgrajenega toliko svojega čipovja da lahko deluje samostojno in za svojo funkcionalnost ne rabi nobenega počasnega dlančnika (komunikacije RS232 ali BT) ..... vem ker sem to že izdelal - brez PPCja
zmaga.gif
 

bsa

Pripravnik
2. sep 2007
67
0
6
Shando: Kaj pa ce bi on zelel le prikaz stanja na dlancniku??? Da ne rabis panela v kabini. Sploh za jammer. Vklop/izklop... Za detektor pac moc signala (blizina), tip, itd..?

Detektor ali jammer bi ze deloval popolnoma samostojno vendar bi bil lahko montiran v masko in ne bi rabil ledic prevezovat v kabino.
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Seveda je vse to izvedljivo če boš sam razvil software v dlančniku in ustrezen hardware ki bo npr. preko BTja z njim izmenjaval vse te podatke. Tega na tržišču ali pri samograditeljih še nisem zasledil čeprav to tematiko kar spremljam.
wink-1.gif


Sami preklopi in digitalni signali niso problem. Merit moč pa je nesmiselno ker se jakost laserskega žarka razlikuje ne samo zaradi razdalje ampak tudi usmerjenosti, tipa merilnika - da kakšnega prahu ali meglice v ozračju niti ne omenjam.
Poleg tega policija uporablja več različnih sistemov (min. 3x MW, Laser) ..... in nakoncu ti vse skupaj nič ne pomaga, ko te na 300m zasleduje provida in naredi video dokaze brez oddajanja kakršnekoli zaznavne oblike elektronskega valovanja. Pa te na suho
uf-1.gif