PC se ugasne

lukaurban

Pripravnik
15. nov 2007
31
0
6
Ne temperature še nismo kontroliral. S katerim prog. naj to nareim in koliko je normalna tem.?
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
beri poste
priden.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Od kdaj pa se to začelo dogajati ?
Da ni napajalnik prešibak.
A se vedno ugasne pri grah ali le občasno.
 

lukaurban

Pripravnik
15. nov 2007
31
0
6
Zmerila sem temperaturo. Številke mi seveda ne povejo nič
smile-1.gif
. Torej pisalo je takole:
Temp 1: 48C, Temp 2: 34C, Temp 3: -1C, HD0: 31 C

Kakšen nasvet?
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Vse temperature so ok.

Prva je procesor, druga verjetno temperatura kište, tretja ni nič, četrta pa trdi disk....
 

lukaurban

Pripravnik
15. nov 2007
31
0
6
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Od kdaj pa se to začelo dogajati ?
Da ni napajalnik prešibak.
A se vedno ugasne pri grah ali le občasno.

To se dogaja cca 10 dni. Ne samo pri igrah, včasih na mail-u, včasih samo kliknem Moj računalnik... Ni nekega pravila, zgodi se kar tako...
confused-1.gif
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
kot sem že rekel zna bit kriva osnovna plošča kriva, no lahko je tudi napajalnik .... kako maš osnovno ploščo?
 

lukaurban

Pripravnik
15. nov 2007
31
0
6
AMD Athlon XP 2600+ Boxed 333W MHz. Tole sem prepisala iz nekih starih papirjev. Bo kaj pomagalo?
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
to je samo procesor (AMD Athlon XP 2600+ Boxed) in pa frekvenca verjetno RAM-ov, lahko pa tudi osnovne plošče (333W MHz) ..... to si verjetno kar iz račun prepisala kaj ..... daj malo poglej če imaš kako knjižico ali pa odpri kišto pa poglej kaj piše na plošči ...... glede na to pa, da imaš tak procesor, predvidevam da imaš verjetno ASRock ploščo (ampak vseeno preveri!!!!), ker so na te množično dajali te procesorje, še posebej če je bil kupljen v trgovini ki ni specializirana za računalnike, in te plate so zelo crkovale, meni sta crknili kar dve
bonk.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
to je samo procesor (AMD Athlon XP 2600+ Boxed) in pa frekvenca verjetno RAM-ov, lahko pa tudi osnovne plošče (333W MHz) ..... to si verjetno kar iz račun prepisala kaj ..... daj malo poglej če imaš kako knjižico ali pa odpri kišto pa poglej kaj piše na plošči ...... glede na to pa, da imaš tak procesor, predvidevam da imaš verjetno ASRock ploščo (ampak vseeno preveri!!!!), ker so na te množično dajali te procesorje, še posebej če je bil kupljen v trgovini ki ni specializirana za računalnike, in te plate so zelo crkovale, meni sta crknili kar dve
bonk.gif

Posnami si Everest-a gor... na prejšni strani sem nalimal link... ti izpiše vse podatke o računalniku.
 

lukaurban

Pripravnik
15. nov 2007
31
0
6
"Posnami si Everest-a gor... na prejšni strani sem nalimal link... ti izpiše vse podatke o računalniku."

Kaj ni Everest nekaj podobnega kot Speedfan? Ker temperature so že zmerjene in so bojda OK.
confused-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
@ boskosi..
sorry... sej mislu sm prav
grin1.gif


@lukaurban
Z Everestom se da pogledat tudi bolj natančno katero strojno in programsko opremo imaš v računalniku. To je še posebaj uporabno ob kakšnih noname zvočnih ali mrežnih... Se da pa tudi temperaturo merit, ja
wink-1.gif
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Pa če maš ultimate verzijo zaštartaj še test stabilnosti. Spremljaj temperature.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ja se ti strojno opremo tudi izpiše .... vsaj meni jo ..... no možno da je ne na vseh .... pač predlagam