Pc se ne zažene

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Spet mi je sodelavec prinesel en starejši Pc v popravilo. Diagnoza je bila: "pc ne dela" Sem vprašal kaj ne dela, pa mi je povedal da pc ni njegov in da ne ve točno kaj ne dela. (naj pogledam če se da kaj porihtat)

OK: odprem škatlo ugotovim, da je osnovna plošča AsRock K7S41GX, ram 256MB, DDR333, disk, 2x CD rom, Napajalnik LCpower ... kar mi je bilo zelo čudno je to da nobeden kabel iz napajalnika ni bil priklopljen in niti noben IDE kabel ne ..

Grafične na AGP-ju nima noter, je samo tista na osnovni plošči.

Kable sem povezal kot morejo bit, vklopim ... pc se zažene, ventilator deluje, lučka sveti,disk se sliši da se vrti... samo na monitor ne pride nič, ni signala. Tako da ne morem niti do biosa.

V bios vstopiš z F2, problem pa je da na monitorju ne vidim nič...

Sem poskusil tudi grafično kartico v AGP vtaknit, pa vseeno ni slike in biosa ...

Poskusil sem tudi samo ploščo vklopit, brez rama, diska ... pa isto nič, se samo ventilator zalaufa niti ne piska nič.

Kakšna ideja kako prit do BIOS-a?

Je možno da je plošča uničena?

LP
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Če ni piska - je zanič plošča ali pa procesor.

Za vsak slučaj pa probaj še z drugim napajalnikom, včasih zna tudi ta ponagajati.
 
Nazadnje urejeno:

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Zelo verjetno je krivec RAM. Če imaš kakšen drug modul, ga vstavi in probaj zagnat.

Te opcije se nisem spomnil, bom poskusil jutri z mojo ploščico RAMA 512MB.

Hvala

LP
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Citat:
Uporabnik Bucko pravi:
Če ni piska - je zanič plošča ali pa procesor.
Za vsak slučaj pa probaj še z drugim napajalnikom, včasih zna tudi ta ponagajati.

Hladilnik procesorja je bil tako zabasan s prahom, da sem ga komaj očistil. Mogoče se je zaradi tega pregreval. (procesorja spodaj nisem pogledal)
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Bucko pravi:
Če ni piska - je zanič plošča ali pa procesor.
Za vsak slučaj pa probaj še z drugim napajalnikom, včasih zna tudi ta ponagajati.

Ni nujno. Veliko računalnikov ne opazarja na napako RAM-a s piskom. Seveda pa ti dve napaki nista izključeni.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
-poglej če so kondenzatorji na osnovni plošči kaj napihnjeni oz če kaj teče iz njih .(če so je to prvotni krivec)
-probaj z drugim ramom
-odklopi vse diske in cd rome ,floppy ipd. in probaj brez
-probaj tudi brez pci kartic kot so razni modemi mrežne kartice
-resetiraj bios z jumperjem na matični
-lahko da se je kdo igral z flashanjem biosa?


če pa nič ne reagira je matična fuč ali pa je prekurjen procesor

lp
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
verjetno je kar matična .... te asrockove so crkale kot po tekočem traku ... tako kot večina asrockovih
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Danes sem ponovno testiral in nič novega. Pc ne dela. Zgleda da je res matična odpovedala.

Sem poskusil z drugim napajalnikom, ne pomaga. Poskusil drug Ram, tudi ni pomagalo, menjal tudi grafično, nič ...

Sem tudi resetiral CMOS in nič bolje.

Vse kar se na PC-ju zgodi je to, da se vklopi ventilator procesorja, disk in lučka na tipkovnici ... Do Biosa ne pride.


PC sem zaprl in jutri nesem nazaj sodelavcu s priporočilom, naj si kupi nov PC :)

Hvala za pomoč.

LP
 

654321

Zelenc'
15. sep 2010
2
0
1
Ljubljana
Pozdravljeni!

Si lahko kar tole temo sposodim?

Torej, starejši računalnik, na matični piše Prescott 800 ATA 133 DDR400 ASRock 775VMB se noče zagnati.

Tudi do biosa ne morem priti, vse kar se zgodi so trije piski, kar naj bi pomenilo, da je fuč ram. Je to res?
Ali je možno tudi da je šla matična ali disk?
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Možno, da je šla:

matična: da
procesor: da
grafična: ne
rami: niti-niti (običajno na ramih pobere samo par lokacij - in ko pride zapis do lokacije z napako, dobiš blue screen; to je seveda random - kot je random zapis v rame).
Ram je lahko krivec tudi v primeru, če si ga zadnje čase kaj ven jemal, menjaval, dodajal..
smile-1.gif


Predlagam, da pogledaš v navodila od osnovne plošče kaj pomenijo trije piski. Nimajo vse isto...

In pa seveda, da vzameš ven rame in prižgeš. Kaj se zgodi?
Kaj se zgodi če vzameš ven grafično in prižgeš?
Kaj se zgodi če pustiš not samo procesor?
...itd
Malo stestiraj in poročaj
 
Nazadnje urejeno:

bolfenk

Pripravnik
12. okt 2009
119
0
16
Mogoče je morda uporabnik s težavami kaj premaknil hladilnik procesorja?
Če ga je kaj snemal iz procesorja (da očisti prah ) je možno ,da ga ni dal nazaj dobro in hladilnik ne nalega sedaj 100% na procesor.
Če je tako se procesor lahko začne pregrevati manj kot v minuti.
 

bolfenk

Pripravnik
12. okt 2009
119
0
16
Ja saj ravno zato ima danes vsak računalnik že failsafe nastavitev da se računalnik potem sam od sebe ugasne ko procesor doseže kritično temperaturo.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik Gox pravi:
Danes sem ponovno testiral in nič novega. Pc ne dela. Zgleda da je res matična odpovedala.

Sem poskusil z drugim napajalnikom, ne pomaga. Poskusil drug Ram, tudi ni pomagalo, menjal tudi grafično, nič ...

Sem tudi resetiral CMOS in nič bolje.

Vse kar se na PC-ju zgodi je to, da se vklopi ventilator procesorja, disk in lučka na tipkovnici ... Do Biosa ne pride.


PC sem zaprl in jutri nesem nazaj sodelavcu s priporočilom, naj si kupi nov PC :)

Hvala za pomoč.

LP

Jaz bi poskusil z več RAM moduli. Nekatere osnovne plošče se obnašajo prav čudno. Če vstaviš določen modul rama v en slot ne dela, če v drugega dela. Potem vzameš en tretji ram in dela v vseh slotih, spet en tretji ram in ne dela nikjer... skatka, doživel sem že čudesa in pol
grin1.gif
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Ponavadi za fuč ram računalnk malo bolj pisaka. Aja, a vantilatorji se zavrtijo? Se karkoli prižge na računalnku (lučke? )
 

654321

Zelenc'
15. sep 2010
2
0
1
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Infernus pravi:
Možno, da je šla:

matična: da
procesor: da
grafična: ne
rami: niti-niti (običajno na ramih pobere samo par lokacij - in ko pride zapis do lokacije z napako, dobiš blue screen; to je seveda random - kot je random zapis v rame).
Ram je lahko krivec tudi v primeru, če si ga zadnje čase kaj ven jemal, menjaval, dodajal..
smile-1.gif


Predlagam, da pogledaš v navodila od osnovne plošče kaj pomenijo trije piski. Nimajo vse isto...

In pa seveda, da vzameš ven rame in prižgeš. Kaj se zgodi?
Kaj se zgodi če vzameš ven grafično in prižgeš?
Kaj se zgodi če pustiš not samo procesor?
...itd
Malo stestiraj in poročaj

Kolikor sem gledal, ti trije piski pomenijo težavo z RAMmom. Vse sem odklapljal, in sedaj je ostala samo še matična s procesorjem in še vedno samo trikrat zapiska in to je to.

Poskusil sem z RAM iz drugega računalnika, v katerem je vse normalno delovalo in tudi ne dela ne na enem ne na drugem slotu. Kondenzatorji izgledajo v redu, drugo pa niti ne vem kaj naj pogledam.

Lep pozdrav!
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Hpoteticno: lahko ti piska napako z RAMom in RAM deluje OK drugje, a ti ne mores vedeti kaj se zgodi na preizkusani plosci. Lahko ne kslot oksidiran, lahko je kaksna vezica hin, lahko je memory hub hin ... moznosti je precej, POST ti samo omeji iskanje na najbolj ocitne stvari. Ce si res preizkusil vse, potem vrzi plato v kontejner, ker stane par ur preizkusanja vec kot nova plata.