PayPal odslej brez kreditne kartice tudi za SLO

Svizec

Pripravnik
17. avg 2007
58
1
8
MB
Citat:
Uporabnik galimx pravi:
Zdravo. Tudi sam sem uporabil ta trustpay paypaltoup. Pa sem dobil IBAN, swift, reference in te podatke. Šel na banko tam izpolnil UPN obrazen. In plačal.

Zdaj pa me zanima, čeprav imam denar na paypalu, zakaj mi še vedno teži da moram confirmat credit card ? A ni fora tega trustpay sistema da ravno ne rabiš credit carda... Zdaj imam denar na paypalu, sam vseen ne morem kupovat ker mi teži da moram confirmat cc ... ? Kaj narediti

Če nimaš računa z linkano kreditno kartico sicer lahko plačuješ (ko nakažeš s trustpay-em), ampak veljajo limiti plačevanja: Link
Če nimaš kartice je ena rešitev, da odpreš še en paypal račun, tja preneseš denar s prvega in plačaš iz novega računa.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Malo bo to off, ampak imam eno vprašanje v zvezi s paypal: v eni tajski online trgovini sem želel naročiti nek izdelek; ti tajci imajo možnost plačila s payp. ali WU in sem se odločil, da plačam preko paypal-a z mojo visa kartico. Izpolnil sem zahtevane podatke in potrdil naročilo in čes nekaj sekund sem na tvoj telefon dobil sms (za vsako uporabo kartice visa dobim od banke sms sporočilo op.a) o plačilu paypalu v višini 1 euro, naročena roba skupaj s poštnino pa je znašala 33.99 eur. Ampak naročilo ni bilo zabeleženo kot plačano! Zdaj pa vprašanje: za kaj hudiča sem paypalu plačal ta evro? in zakaj ni bilo naročilo in plačilo izdelka preko paypala sprovedeno? Na pay pal se ne spoznam, niti nisem prijavljen v sistem. Torej, kako najlaže naročiti robo in jo plačati preko PP?
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
kako pa sploh izberes s cim zelis placat - torej s paypal balancem ali s kartico? meni gre vedno avtomatsko s kartice, ceprav imam nekaj na paypalu.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Kakšno testiranje moje kartice?
Torej: moram imeti account na paypalu ali ne rabim?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Saj si napisal, da si plačal preko paypala s kreditno kartico. Torej si moral ustvariti account. Ta account pa ni aktiven, dokler ti ne testirajo kartice z 1€. Na tem plačilu je tudi šifra, ki jo moraš vnesti pri registraciji, da ti account postane aktiven. Šele potem lahko plačuješ. Tisti 1€ ti vrnejo na račun.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Morda že omenjeno, pa nisem našel. Kako je s plačili pri tem prepaid Paypalu. Lahko na tak način tudi predajaš? Torej, nekdo drug plača na tvoj PayPal.

Ampak a ta denar lahko potem porabiš samo za nakupe ali ga dejansko lahko tudo ven dobiš?

LP
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
ksz..

meni je sicer dalo naslov v tujini, ko sem vnesel podatke.

TRUST PAY, A.S.
ZA KASARNOU 3151
83103 BRATISLAVA

Kako hitro se denar pojavi na paypalu?
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Včeraj sem namreč nekaj naročil in plačal preko Paypala, zvečer pa dobil odgovor trgovca, da je naročilo stornirano, ker izdelka ni več na zalogi in da bo denar nazaj nakazan (na Paypal).

Ne bi želel, da denar visi na Paypalu, torej kako priti do njega? Na Paypalu imam vpisan Mastercard, še vedno velja, da ni možno nakazilo na Mastercard?
Drua opcija bi bila, da denar iz mojega Paypala nakažem na kolegov Paypal, kateri ima pa vpisano Viso kartico, iz katere pa kolikor vem je možen dvig denarja.

Kakšni so stroški provizije za prenos iz enega Paypala an drugega in kakšna je provizija za prenos iz Paypala na Viso?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
se enkrat.. kako izberes s cim zelis placat - paypal balance ali kreditna?
Če imaš dobroimetje na Paypalu v valuti računa, ne moreš izbrati kreditne. Ti bo vedno najprej dobroimetje potegnilo dol, potem naprej pa kreditna.
Če pa je račun v drugi valuti od dobroimetja, pa lahko izbiraš. Splača se sicer s kreditne, ker te PP pri tečaju opili za kar nekaj procentov.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik rs1975 pravi:
Včeraj sem namreč nekaj naročil in plačal preko Paypala, zvečer pa dobil odgovor trgovca, da je naročilo stornirano, ker izdelka ni več na zalogi in da bo denar nazaj nakazan (na Paypal).

Ne bi želel, da denar visi na Paypalu, torej kako priti do njega? Na Paypalu imam vpisan Mastercard, še vedno velja, da ni možno nakazilo na Mastercard?
Drua opcija bi bila, da denar iz mojega Paypala nakažem na kolegov Paypal, kateri ima pa vpisano Viso kartico, iz katere pa kolikor vem je možen dvig denarja.

Kakšni so stroški provizije za prenos iz enega Paypala an drugega in kakšna je provizija za prenos iz Paypala na Viso?

ce ti bo storniral plačilo ti bo plačilo vrnilo nazaj na kartico - mastercard...tako da boš imel v izpisku zaveden minus in plus...nebos rabil nakazovat...

ce pa ti bo rocno nakazal znesek (kar nebi smel oziroma nebo) potem pa bos imel dnar na paypal računu
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik rs1975 pravi:
Včeraj sem namreč nekaj naročil in plačal preko Paypala, zvečer pa dobil odgovor trgovca, da je naročilo stornirano, ker izdelka ni več na zalogi in da bo denar nazaj nakazan (na Paypal).

Ne bi želel, da denar visi na Paypalu, torej kako priti do njega? Na Paypalu imam vpisan Mastercard, še vedno velja, da ni možno nakazilo na Mastercard?
Drua opcija bi bila, da denar iz mojega Paypala nakažem na kolegov Paypal, kateri ima pa vpisano Viso kartico, iz katere pa kolikor vem je možen dvig denarja.

Kakšni so stroški provizije za prenos iz enega Paypala an drugega in kakšna je provizija za prenos iz Paypala na Viso?

ce ti bo storniral plačilo ti bo plačilo vrnilo nazaj na kartico - mastercard...tako da boš imel v izpisku zaveden minus in plus...nebos rabil nakazovat...

ce pa ti bo rocno nakazal znesek (kar nebi smel oziroma nebo) potem pa bos imel dnar na paypal računu

Medtem je prišel izpisek iz banke za Mastercard. NA njem je zavedeno samo da mi bodo trgali, ni pa tudi storno transakcije. Je potrebno na Paypalu sprožiti "Request Money"?
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Citat:
Uporabnik rs1975 pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik rs1975 pravi:
Včeraj sem namreč nekaj naročil in plačal preko Paypala, zvečer pa dobil odgovor trgovca, da je naročilo stornirano, ker izdelka ni več na zalogi in da bo denar nazaj nakazan (na Paypal).
Nobenega predloga kaj storiti?


Ne bi želel, da denar visi na Paypalu, torej kako priti do njega? Na Paypalu imam vpisan Mastercard, še vedno velja, da ni možno nakazilo na Mastercard?
Drua opcija bi bila, da denar iz mojega Paypala nakažem na kolegov Paypal, kateri ima pa vpisano Viso kartico, iz katere pa kolikor vem je možen dvig denarja.

Kakšni so stroški provizije za prenos iz enega Paypala an drugega in kakšna je provizija za prenos iz Paypala na Viso?

ce ti bo storniral plačilo ti bo plačilo vrnilo nazaj na kartico - mastercard...tako da boš imel v izpisku zaveden minus in plus...nebos rabil nakazovat...

ce pa ti bo rocno nakazal znesek (kar nebi smel oziroma nebo) potem pa bos imel dnar na paypal računu

Medtem je prišel izpisek iz banke za Mastercard. NA njem je zavedeno samo da mi bodo trgali, ni pa tudi storno transakcije. Je potrebno na Paypalu sprožiti "Request Money"?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
ksz...

v četrtek malo pred sedmo zvečer sem preko položnice, nakazal na paypal preko tega topup.

Do sedaj ni bilo še nič
jezen.gif
Kaj naj bom jezen ali zelo jezen.

Ali imajo kakšne probleme zadnje čase, potrdilo s položnice sem pa shranil po čudežu. Vsaj 5x je šlo že b.p.