Paypal - nakazila v SLO

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Mene pa nekaj zanima... če je torej možno imeti sredstva na računu, pa da si jih nakažeš na kartico ali ne, je potem možno tudi obratno, da si iz kartice nakažeš na paypal? Gre se mi za to, ker bi kupil neko "dražjo" stvar, ki jo moj dnevni limit ne bo prenesel
wink-1.gif


lp
Peter
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account.

When you make a payment, PayPal charges the buyer's credit card and instantly credits the seller's PayPal account.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ja, to sem prebral, samo sem mislil da obstaja kaka alternativa - saj ne bi vlekel iz računa ampak iz mastercarda.
No ja, se bo zgleda treba kaj zmenit na banki, da bo šlo čez...

lp
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Thanks for contacting PayPal. I appreciate the opportunity to assist you
with your questions.

Mr. X, you contacted us in relation to a payment you are unable to
send.

Please be advised that I have reviewed your account and I can see that your
transfer in the amount of $2,857.07 USD failed because of our internal
security model.

To ensure the integrity of our network, PayPal may take security measures
which may affect some accounts in good standing. We apologise for any
inconvenience this may have caused.

PayPal employs complex statistical models to identify patterns of
behaviour. This is similar to the way banks and credit card companies
identify patterns of behaviour that are out of the ordinary when approving
individual transactions. When our system does not allow a certain funding
source for a transaction, it is merely an indication that the individual
transaction fits a pattern we have observed in the past to have a high risk
of failure.

Please note: If your transaction has been refused, you may be able to
complete the transaction using another funding method .

We appreciate your patience and understanding regarding this matter, and
wish you continued success on PayPal.

Sincerely,


Evo to so mi poslal iz paypala. Kaj naj bi pomenu "another funding method"? To pomen, da ne morem plačat s paypalom?
 

bsa

Pripravnik
2. sep 2007
67
0
6
Ne.. To pomeni, da moras uporabiti ali drugo kartico, ki jo imas v PayPal-u oz. placilo iz bancnega racuna (kar pa v SLO trenutno se ne dela).
V bistvu prevec na enkrat je blo... in verjetno cez mesecni limit kartice. Na banki se zmeni za zacasni limit (da ti odobrijo za eno transakcijo vecji znesek) - to na tvoji maticni enoti uredis.
 

rotek

Pripravnik
10. okt 2007
170
1
18
Kako pa naj si nakažem denar ko nimam bančnega računa v ZDA in tudi vise ne?
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
Kam bi si ti nakazal denar? Visa ali pa Mastercard je potrebna za odprtje računa.
 

rotek

Pripravnik
10. okt 2007
170
1
18
Ja sem že plačeval preko eurocarda, vendar za izplačilo je opcija samo amreiški račun ali pa visa -tega pa nimam.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
Aha, zdej pa so ti denar nakazali na tvoj Paypal račun?
Če je tako, ga ponucaj za nakupe preko paypala. Zaenkrat ga še ne moreš nakazati na naše banke.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik rotek pravi:
Ja sem že plačeval preko eurocarda, vendar za izplačilo je opcija samo amreiški račun ali pa visa -tega pa nimam.
mastercarda ni?
confused-1.gif


se pa spomnim da sem enkrat zahteval denar nazaj preko ebaya, pa sem dobil nazaj na mastercard... čudno
smile-1.gif
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
Ja to je res, če ti dobavitelj povrne (rabat), ga pa dobiš nazaj na kartico ... čudna so pota paypalova...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Na abanki itak nimajo pojma. Drugače pa se z Viso lahko preverjeno registriraš na paypal in tudi plačuješ, test prejema nakazila sem pa malo prej prdlagal
wink-1.gif
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
Monaco, daj tvoj paypal email, da ti nakažem 2 EUR. Da vidimo če preko VISE dobiš na TRR.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Evo, testirano.
Najprej sem dobil mail, da me čaka plačilo. Po prijavi v svoj Paypal račun imam možnost sprejeti ali zavrniti plačilo.
Plačilo sprejmem. Ker sem prvič prejel denar, se moram odločit ali ohranim obstoječi status (in lahko prejmem samo 2 plačila letno) ali pa nadgradim v premier račun. Odločim se za nadgradnjo.


Evo, denar je na mojem računu. Toda da se ne bo kdo preveč veselil. Za prejem 2€, sem moral plačati 0,42€ stroškov. Dejansko gre za 3,4% provizije + 0,35€ fiksnih stroškov. Končni rezultat je:


Denar je zdaj na mojem Paypal računu. Sedaj ga lahko porabim za nakupe preko Paypala ali pa ga "dvignem" na svojo kreditno kartico (imam MasterCard ter Visa Electron, toda izberem lahko samo Viso
confused-1.gif
), za kar pa je potrebno plačati še dodatne 2€ provizije in upoštevati, da je minimalen dvig 10€

Nakazilo neposredno na račun je sicer brez provizije, toda deluje samo na bančne račune v ZDA.


Je pa še ena zanimiva zadeva za sprejem denarja. Lahko ustvariš in pošlješ "račun", ki ga potem prejemnik plača samo z nekaj kliki (podobno kot pri plačilo s paypal pri nakupih na ebayu). Druga možnost pa je klasičen "poziv" za sprejem denarja.


To je to. V glavnem deluje
cheer.gif
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
sam sem sedaj dobil nekja nakazil iz ebaya in se mi zdi da je bilo 5%
frown-1.gif

so kar visoke ja...sam sem procente prevagal kar na kupce
wink-1.gif