Pavšalni prispevki popoldanski s.p.

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Zzzs in Zpiz sta me usmerila na Furs,kjer pa še nisem dobil odgovora. Torej popoldanski s.p. bi odprl samo za 45 dni, ker delam nekaj honorarno zraven službe. Moram plačat prispevke v višini 67 evrov za dva meseca ali sorazmerni delež, se pravi za en mesec in 15 dni?
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Prispevke za ZZ plačaš vedno v celotnem znesku.
Prispevke za PIZ pa, če zapreš/odpreš s.p. pred 15./po15. v mesecu plačaš polovičko za tisti mesec.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Zakaj pa tega ne morejo na zpizu in zzzsju povedat, pač pa me usmerjajo na furs, kjer en teden niso uspeli odgovoriti na mejl, telefonov pa ne dvigujejo?
Sicer pa hvala prijam za odgovor, cenim.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Enostavno zaradi tega, ker se jim ne da, oz. se jim gladko j.ebe zate in za vse nas ostale.

Stalna praksa pri vseh javnih ustanovah, samo posilajajo od vrat do vrat potem pa se sam znajdi..
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Od fursa lahko dobiš samo odgovor v stilu "mi nismo davčni svetovalci, obrnite se na svoj računovodski servis".
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Zato ker je en tak čuden sistem, da furs odgovarja za zadeve spiz in zzzs, za katere samo pobira.
Zato, ker na vse vrste vprašanj odgovarajo uboge reve, katerim se zjutraj vklopi robot in ji štopira, koliko je odgoorjenih in neodgovorjenih klicev, kolikokrat so šle na wc, kolikokrat so prevezale na kontrolo...zato, ker moramo vsi vedeti vse v imenu prijazne uprave.
Zato, ker je furs postal poleg vsega še prekrškovni organ za neizplačane plače.
smile-1.gif

No ja, sej prej sta bila pa cela dva delovna inšpektorja za LJ in Gorenjsko.
Ampak kdo sem jaz, da bi sodila?
 
Nazadnje urejeno:

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Ni problem v zaposlenih ampak v birokraciji in postopkih. Torej v pravu. Kdo je odgovoren za pravo?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Mamca pravi:
Ni problem v zaposlenih ampak v birokraciji in postopkih. Torej v pravu. Kdo je odgovoren za pravo?

Tole imas pa cisto prav. Sam ce bi zaposleni in vodstvo dalo jasno vedeti da tako ne gre bi verjetno tudi to postimali. Ker pa nekaterim “megla” odgovarja gremo tako naprej.
Sej sva enkrat eno vprasanje resevala in sva se oba strinjala da na koncu razlage primera, veva manj kot na zacetku
smile-1.gif


Imam odprt en tak primer glede opisov za artikel v internetni trgovini in zakonodaje. Obrazlozitev dobil na 6 A4 listih. Zraven pa linke na 9 zakonov ki urejajo to podrocje. Ce bi mi dali PRAVILEN primer bi pa na pol strani spravili in meni bi bilo takoj jasno kaj je prav in kaj ne.

Ampak sem samo uporabnik ki se mora drzati zakonodaje. Ce se ne bom...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Citat:
Uporabnik Mamca pravi:
Zato, ker na vse vrste vprašanj odgovarajo uboge reve, katerim se zjutraj vklopi robot in ji štopira, koliko je odgoorjenih in neodgovorjenih klicev, kolikokrat so šle na wc, kolikokrat so prevezale na kontrolo...zato, ker moramo vsi vedeti vse v imenu prijazne uprave.

Joj uboge reve so se srecale s kruto realnostjo - tako delujejo vsi klicni centri v gospodarstvu zadnjih 20 let. Drama.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
Tocno to in po pravilu so to najslabse placana delovna mesta v podjetjih kjer jih imajo... no besede, ki jih je uporabila pac pojasnjujejo stanje duha in nivo kvalitete, ki jo je za pricakovati od teh ubogih rev katerim roboti kujejo usodo...
13.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Imam popoldanca že od leta 2010 in letos prvič dobim tole v priponki? Kaj je to? je to kaj novega? za celo leto? mesečno (bog ne daj)?
 

Priponke

  • Untitled.png
    Untitled.png
    25,1 KB · Ogledi: 405

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
ja, to sem našla, sami ni jasno. nisem sobodajalec. jaz plačujem nekih 33 evrov vsak mesec. in sem jih plačala, kaj je zdaj to za povrh?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Osebe, ki samostojno opravljajo pridobitno ali drugo dovoljeno dejavnost in v obvezno zavarovanje niso vključene na podlagi opravljanja dejavnosti, temveč na drugi podlagi (praviloma na podlagi delovnega razmerja), se štejejo za osebe, ki dejavnost opravljajo kot postranski poklic. Te osebe so iz naslova opravljanja dejavnosti obvezno zavarovane za invalidnost in smrt, ki je posledica poškodbe pri delu ali poklicne bolezni, in za primer poškodbe pri delu in poklicne bolezni. Iz tega naslova plačujejo prispevke za posebne primere zavarovanja v pavšalnih zneskih. Za osebe, ki opravljajo dejavnost kot postranski poklic, se štejejo tudi nosilci dopolnilne dejavnosti na kmetiji, če niso obvezno zdravstveno zavarovani na podlagi opravljanja kmetijske dejavnosti ter osebe, ki opravljajo dejavnost kot sobodajalci – fizične osebe.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Pa še to ... citiram pač člene, kjer bi lahko našla razlog za ta znesek.

Na podlagi 55. a člena Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju - ZZVZZ osebe, ki opravljajo dejavnost kot postranski poklic, plačujejo tudi prispevek za zdravstveno zavarovanje po stopnji 6,36 %. Ta prispevek osebe, ki opravljajo dejavnost kot postranski poklic, plačujejo za obračunsko obdobje od 1. februarja 2014 dalje, od osnove v višini 25 % povprečne bruto plače v Republiki Sloveniji za mesec oktober predhodnega koledarskega leta. Za obračunsko obdobje od januarja 2017 dalje mesečni prispevek znaša 10,39 EUR, letni prispevek pa v višini 124,68 EUR.
 
Nazadnje urejeno: