Pasti prodaje na Ebayu

jezek

Guru
24. jul 2008
2.612
1.240
113
Na Ebayu redno kupujem že leta, prodal pa nisem še nič. Ali je kdo tu gor ekspert za splošne pogoje Ebaya? Kakšni riziki so na strani prodajalca? Kolikor vem je kupec močno zaščiten. Razmišljam o prodaji avtomobilskega motorja, pa vidim da se tega malo ponuja na Ebayu. Kako je z odgovornostjo za skrite napake? Ali se da oglas umaknit predčasno? Če kdo karkoli ve o tem prosim za par informacij.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.580
113
Koliko sem jaz spremljal zadevo, so prodajalci praktično nezaščiteni. Nategne te vsak, če te hoče. Ebay jih ščiti.
Sicer pa, ni eBay že malo mimo? Amazon jih je že skoraj dokončno pojedel
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nemci imajo pri prodaji rabljene stvari od fizične osebe vedno klavzulo, da gre za prodajo brez garancije. Ker prodajaš motor, bi napisal samo osebni prevzem in plačilo ob prevzemu, ko kupec pride posnameš primopredajo in gotova posla. E-bayu pa potem plačaš provizijo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Koliko sem jaz spremljal zadevo, so prodajalci praktično nezaščiteni. Nategne te vsak, če te hoče. Ebay jih ščiti.
To seveda ne drži. Sam sem bil nategnjen enkrat, ker sem kupcu verjel in sem posledično zamudil rok za dispute. Drugič je en probal, pa ga je na koncu Ebay zbrisal.
Pogoj je, da ne zavajaš v opisu. Sem sam prodal že nekaj zadev v slabšem stanju, vse lepo opisano in poslikano, bp.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.612
1.240
113
Hvala za odgovore. Če pravilno razumem spletni kalkulator stroškov, ti pri ceni 1500e ebay vzame 10 procentov provizije?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.612
1.240
113
Po 2 mesecih prodaje sem pasti spoznal na lastni koži. Verjetno se da stroske znižat, nisem pa preprican da kaj dosti. Zgoraj omenjen nacin da startas avkcijo z 1€ ni uporaben zame (prodajam par kosov ranga 500€), saj dodatno mastno plačaš če nastaviš minimalno pridržano ceno. Zaenkrat sem ugotovil naslednje:
- ebay plus paypal ti skupaj pobereta cca. 15% od vsega kar prodaš
- prodajalec ima mesečne limite (vrednostno in po kosih). Mene so denimo za en mesec blokirali za nadaljnjo prodajo ko sem prodal za 600 funtov. Potem moras nadgraditi racun v poslevnega (diler) in se dodatno zaprositi za visji limit. Kar mi je sicer po enournem občevanju z botom in dodatnem 5minutnem s človekom tudi uspelo...
- Še danes nevem kako šteje 'international" shipping. Zato sem moral požreti stroske posiljanja (nastavil free za domače prevzeme), saj je nemškega kupca štel za domačega. Res sem oglas nastavil na ebay.de, ampak v profilu imam nastavljeno da sem iz Slo, ter pri produktu da se nahaja v Slo! Tudi pri novih oglasih mi vleče da je domači trg Nemčija...tega še nisem razvozlal. To tudi pomeni, da bo denimo Slo kupcu zaračunana visoka poštnina namesto gratis...

Toliko zaenkrat, naj še kdo napiše svoje izkušnje.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.133
113
ja to je to, lepo si opisal.. prav na teh mestih so pšijone za to se poslužujem ebaya za prodajo, če res ne gre drugače. ali pa da mi je res vseeno za kolk kaj prodam sam da gre od hiše.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Jaz sem si cca 3mesece nazaj ustvaril račun...

Nič kupil še...samo nastavljal sem stvari....ker sem bil nov....sem očitno vmes ponesreči kliknil tipko bid (dražba neke stvari) ko sem si ogledoval nek item....potem ker nisem imel še zrihtanega paypal-a...mislil da bo slo z Revolut bp...zaprem vse skupaj in čez kake 3tedne se ponovno opogumim vse skupaj nastavljat v tistem njihovem blodnjaku zahtev in klikov....

....etak...zacelo vse se name sesuvat....blokada računa...zahteve po dodatnih pojasnilih...zakaj nimam že paypala itd..

Sken vozniške.....sken utility bill-a da dokažem da, sem to res jaz..... No go.... Blokada računa.....ker sem 2 meseca nazaj kliknil en napačen knof...

Wtf res :) sedaj moram ustvarit nov račun iz drugega emaila....

Mal so usekani!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.133
113
ja, tole je prinesla ta "varnost" pa ne vem še kaj. V štartu pred x leti si začel z ebayom z dvema klikoma, in paypal isto..zdaj pa tavžent stvari.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Jaz sem si cca 3mesece nazaj ustvaril račun...

Nič kupil še...samo nastavljal sem stvari....ker sem bil nov....sem očitno vmes ponesreči kliknil tipko bid (dražba neke stvari) ko sem si ogledoval nek item....potem ker nisem imel še zrihtanega paypal-a...mislil da bo slo z Revolut bp...zaprem vse skupaj in čez kake 3tedne se ponovno opogumim vse skupaj nastavljat v tistem njihovem blodnjaku zahtev in klikov....

....etak...zacelo vse se name sesuvat....blokada računa...zahteve po dodatnih pojasnilih...zakaj nimam že paypala itd..

Sken vozniške.....sken utility bill-a da dokažem da, sem to res jaz..... No go.... Blokada računa.....ker sem 2 meseca nazaj kliknil en napačen knof...

Wtf res :) sedaj moram ustvarit nov račun iz drugega emaila....

Mal so usekani!
Lool.
Ebay je kriv ja, da si ti bidal in potem stegnil pete.
Soncek.press
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Res ne vem kako sem BID stisnil....to so mi sele na, supportu povedal za kaj se gre...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To je njihova stara finta - vedno podtaknejo nekaj zelencem. Meni so tudi že dvakrat bid podtaknili, ampak ker sem že đomba, so razumeli moje pojasnilo, da je mamica čez rame stisnila, ko mi je hotla comp ponoči izklopit, ker nisem ubogal pa šel spat. :cool: :valjamse:
 

kroja_

Fizikalc
23. mar 2016
183
86
28
Imam vprašanje. Preko nemškega eBaya sem nekaj naročil in plačam preko PayPal-a. Dobim čez dva dni. Sedaj pa piše kot da je prodajalec odprl nek postopek in da moram nakazati spet en znesek za podobno stvar, ki jo sploh nisem plačal preko PayPal-a in da ima nekaj dni časa da plačam. Kako je to možno?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
za jabolko si plačal 6€, dobiš jo čez dva dni. zdaj moraš plačat še nenaročene hruške 5€ al kako?
 

kroja_

Fizikalc
23. mar 2016
183
86
28
Sem že dobil prvič. Samo sedaj zahteva da še nekaj ni placano, pa sploh nisem plačal preko PayPal-a in mi seveda niso trgali. In da moram v nekaj dneh plačati.
 

kroja_

Fizikalc
23. mar 2016
183
86
28
Prvič sem naročil in plačal preko PayPal-a in sem izdelek dobil po 2 dneh. Potem pa nisem več plačal nič, nobenega PayPal-a, sem si pa po spominu ogledoval istega prodajalca in njegove izdelke. Sedaj pa mi je ta prodajalec odprl postopek za neplačan izdelek,ki ima tudi drugačno ceno od dejanskega, ki sem ga dobil in placal in da imam čas da ga plačam v nekaj dneh.

Sedaj nevem ali moram plačat(nevem zakaj bi če nisem sploh placal preko PayPal-a ker bi že plačal če bi in potem čakal da dobim)ali mi daje samo rok da lahko plačam, če želim. Lahko prilepim besedilo..
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Ce te terja za neobstojece narocilo ti nemore nic,

ce te terja za placilo narocila ki si ga ze placal preko paypala tako imas dokazilo in ti nemore nic
 

kroja_

Fizikalc
23. mar 2016
183
86
28
Ja sej, ker če bi kaj naročil bi itak v trenutku me vrglo na PayPal in bi plačal, denar sem pa tudi imel na TRR računu. Tako da bi itak šlo skozi.