Parkirišče uveljavljanje kaska

tinx

Zelenc'
28. avg 2008
2
0
1
Pozdravljeni! Po netu iščem, če je imel kdo podoben problem kot jaz pa ne najdem nič kaj konkretnega zato bom kr vas vprašal.

Uveljavljal bi kasko in sicer parkirišče. Avto je poškodovan zadaj na pragu. Na Triglavu so vse poslika in dali naprej na komisijo. Od komisije nismo še nič uradnega dobili, zaenkrat smo se pa slišali preko telefona in pravijo da parkirišča ni možno uveljalati ker za poškodbe praga le tega ne priznavajo. Res je poškodovan samo prag, do vrat. Potem je gospodič iz Triglava rekel, da naj povemo kdo nas bi lahko to zadel. Sprašujem se, če smo mi tisti ki morajo ugotavlat kdo je bil? No, to še ni bilo vse... predlagal nam je celo uveljaljanje kaska z 2% obitno franšizo. Če jaz to prav razumem je to 2% od vrednosti novega avtomobila. Avto je nov ocenjen na 18.000 eur in to je po mojem 360 eur. Naj zdaj koristimo kasko z 2% kar znese 360 eur škode na avtu je pa maksimalno 200 eur??? Po besedah tega pametnega gospoda iz triglava se nam še vedno splača uveljaviti kasko. NO, skratka zanima me predvsem to če res ni možno uveljavlat park placa za poškodbe na pragu? prag je poškodovan tik do višine vrat.

lp
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Če ti je neznano vozilo na parkrišču povzročilo to poškodbo na pragu, potem uveljavljaj parkirišče. Kako pa bi komu uspelo z vozilom poškodovati samo tvoj prag, pa meni ni jasno, razen če gre za kakega visokega terenca.

Če si pa pojahal kak robnik ali stebriček in bi rad to uveljavljal kot parkirišče, pa ne bo šlo, ker kombinacija parkirišče krije samo poškodbe povzročene z neznanim vozilom.
 

tinx

Zelenc'
28. avg 2008
2
0
1
To je bil pa hiter odgovor
smile-1.gif


Stavar je v tem, da se ne gre za moj avto. Avto je od kolega in pravi, da je poškodbo opazil šele doma. Pravi, da ga sam ni ruknil in se je lahko zgodilo samo na parkirišču.

Ravno v tem je finta, ker mu neuradno iz Triglava pravijo, da parkirišča ne bo mogel uveljavlat. Tako kot tebi je tudi njim sumljivo, da je samo prag poškodovan. Ne vem... jaz sem mu že prej predlagal, če je res ziher da ga ni on ruknu naj vztraja in proba uveljavit parkirišče.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Saj je vsak dan xy oseb, ki niti pod razno niso sami poškodovali avta, a cenilci so "iz foha" in točno vedo kakšno poškodbo kdo povzroči. In če je na mestu, kjer je težak dotik z drugim vozilom tedaj pač ostane samo še kasko, pa če se kolega na glavo prekucne.
Naj primerja višino udarca, smer udarnine in mu bo precej bolj jasno.

Poznam nekoga, ki se je enako razburjal, sicer je bil malce pozabljiv in je pozabil očistiti mesto kamenčkov in betona od škarpe v katero je pritisnil, a vseeno je vehementno trdil, da ga on pa ni. Seveda, škarpa ga je.

Skratka:

- komisija zavarovalnice Triglav je prva inštanca (napiše utemeljeno pritožbo)
- arbitraža pri zavarovalnici Triglav je pa zadnja
kjer bodo drugi (nezavarovalničarji) odločali ali ima prav ali pa ne. Lahko mu pošljejo avto tudi na ocenitev k sodnemu izvedencu (1000 € in naprej), ki bo podal mnenje kako je do poškodbe prišlo in tisti, ki bo izgubil, bo plačal tudi to.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Če si-je nekam "nasedel" s pragom pač požri in dobi kleparja da ti popravi.
Ker da bi ti kak avto 15cm od tal vdaril vprag ga res ne poznam. Še tako nizka Honda je malo višje....
Lahko pa seveda najdete nekoga ki bo še vrata mal predelal, potem bo mogoče lažje šlo čez, samo ne pri istem cenilcu....

Jaz sem "pridelal" nekaj prask (ob nek betonski "mejnik"slabe pol metra visok) na odbijaču v višini osi kolesa. Ker se tudi meni zdi tam da bi kdo popraskal avto, ne težim s parkingom. (čakam na nekoga da ga bo še malo višje, nikol ne veš)
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Jaz sem "pridelal" nekaj prask (ob nek betonski "mejnik"slabe pol metra visok) na odbijaču v višini osi kolesa. Ker se tudi meni zdi tam da bi kdo popraskal avto, ne težim s parkingom. (čakam na nekoga da ga bo še malo višje, nikol ne veš)

Same here. In če te nekdo na drugi strani odbijača zares butne na parkingu. A ti cenilec odbije tisto škodo, ki si jo ti sam povzročil potem?
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Če se vidi, da ge z drugo poškodbo, seveda odbije, npr. 50%.

Čeprav je bil razlog recimo za menjavo celotnega odbijača ta poškodba iz parkinga in ne neka druga od prej..?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
*
4) Kombinacija H - parkirišce
Zavarovanje krije škodo zaradi poškodovanja ali uničenja
parkiranega ali ustavljenega zavarovanega osebnega avtomobila,
ki nastane z neposrednim dotikom neznanega vozila in škodo
zaradi strešnih snežnih plazov in ledenih sveč ali ledenih tvorb,
ki padajo s stavb.

* Poskenirano iz Splošnih pogojev Zavarovalnice Triglav.



Kaj pa, če je bil
3.jpg
ta (tak) avto?

Nekateri avtomobili imajo odbijače zelo nizko. Njegov avto pa je bil parkiran na pločniku tik ob cesti, tako da taka poškodba je možna.

Je pa treba to možnost navesti cenilcu takoj, ko poškodbo vidi, da se mu v trenutku razblini vsak dvom.

Zavedati se je treba, da je beseda "parkirišče" lahko zavajajoče. Niso kriti vsi dogodki, ki se lahko zgodijo na "pakirišču", temveč le škoda, ki nastane z neposrednim dotikom neznanega vozila . Tudi npr. Zlonamerna dejanja tretjih oseb niso krita po tej kombinaciji.