Parkiranje - nekultura

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Smo že stokrat predebatirali, a vseeno je treba ponoviti.

Primer 1
Trgovina TUŠ, Litija.
Končamo z nakupom, malega spravljam v sedež, ko se zraven parkira eno ogromno terensko vozilo črne barve. Iz avta priskakljata dva predšolska mladiča, potem pa še njuna mati. Polglasno pokomentiram, ona se ne ozira na to. Kje je haklc? Parkirišče, namenjeno invalidom. Pripenjam fotko.

Primer 2
Trgovina Hofer, Litija
Pred trgovino je OGROMNO parkirišče. Vsakič, ko grem tja, se najdeta en ali dva avta direktno pred vhodom (kjer NI parkirnih mest, je pa senca in v primeru dežja nisi moker na poti do trgovine). Vedno sem mislil, da so kakšni starideci ali kakšni prepotentni čefurji. Zadnjič pa čakam v vrsti pred blagajno in pred mano mladenka kakšnih 18 let. Ko plača, jo prodajalka vljudno vpraša, če je tista vectra spredaj njena. Reče da ja. Prodajalka ji pove, da tam ni parkirni prostor in da ovira dostavo ter jo prosi da naslednjič ne parkira več tam. Sem dobil občutek, da bi jo poslala v 3 pm, če ne bi bila za njo dolga vrsta grdih pogledov.
smile-1.gif
Smrklja je torej vzela vectro in šla v Hofer po plato energijske pijače. Pa sem vprašal prodajalko kakšni ljudje parkirajo direktno pred trgovino. Je rekla, da so večinoma mladi ljudje z dobrimi avtomobili.

Sprašujem - zakaj je treba parkirat pet metrov stran od najbližjega parkirnega prostora? Pet metrov bližje vhodu v trgovino torej. Jaz bi vse skupaj nabrcal v tiste lene riti. Z uno kokošjo v Mitsubishijevem džipu vred. Golazen neotesana.
335158-16052008.jpg
 

Priponke

  • 335158-16052008.jpg
    335158-16052008.jpg
    22,5 KB · Ogledi: 158

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Obstaja, a je idejni vodja zadeve že "obupal", ker je preveč materiala.
evil.gif
Moja fotka je samo kot dokaz, da si ne izmišljujem.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Zaradi tega, ker se zaradi svojega avtomobila počutijo, kot da so nekaj več in da zanje pravila ne veljajo.

Pri Hoferju so narobe parkirane tudi stare gare, ne samo dobri avtomobili.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.341
9.739
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:Pa sem vprašal prodajalko kakšni ljudje parkirajo direktno pred trgovino. Je rekla, da so večinoma mladi ljudje z dobrimi avtomobili.

Seveda se najdejo tudi drugačni primerki, ampak skupni imenovalec vseh je, da so mnenja, da iz nekega razloga zanje pravila ne veljajo.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Čisto enostavno bi bilo, če bi policaji enkrat na teden spotoma zavili po parkiriščih centrov in dali položnice tistim, ki parkirajo na neoznačenih mestih in prostoru za invalide. Če je kdo mentalni invalid pa naj to tudi dokaže s primerno oznako na vozilu. Za zdaj so predvsem prepotentneži in mentalni invalidi na teh mestih. Pa tudi kmetuzli, ki pogrešajo parade v domači vasi, kjer bi lahko z mimohodom ali mimovozom pokazali svoje nove kolesne pokrove spoliranega Golfa 3 karavan.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Če pa nimajo klime v avtu. A si predstavljaš kaj bi naredilo iz lubenice, ko bi se natovorili na vroč, če ne že kar goreč avto sredi parkirišča, na močnem soncu.

Kabooom!
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Lubenice? Ti jodlarji kupujejo predvsem platoje poceni piva, WC papir in palete kemikalij polnih brezalkoholnih pijač za 15 centov po plastenki. Mogoče si kdaj privoščijo še kakšno na pol suho klobaso in dva platoja jogurta v razprodaji, dan pred potekom roka uporabnosti.
 

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Pa saj je una kokoš v Micubišiju prav parkirala. Saj za mentalne invalide tudi velja. Samo jo je sram nalepko na avto nalimat. ;-)))
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
40
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Čisto enostavno bi bilo, če bi policaji enkrat na teden spotoma zavili po parkiriščih centrov in dali položnice tistim, ki parkirajo na neoznačenih mestih in prostoru za invalide.

Ko sem bil zaposlen v Mercator centru v Celju sem dal ta predlog, ker sem bil že naveličan tega da sem dnevno poslušal pritožbe invalidov, da morajo oni prehdit celotno parkirišče, medtem ko so prostori 5m od vhoda ki so rezervirani za invalide, nonstop zasedeni s hudimi mrcinami (večinoma SUV) ki jih vozijo drugače čisto sposobni ljudje. Se je direktorca hitro zjasnila da klicanje policije ne pride v poštev, ker so tudi tisti ki tako parkirajo stranke in te je treba pustiti pri miru.

Saj koga briga za invalida, ki mora čez celo parkirišče do trgovine da kupi kilo kruha in kranjsko, če se pa lahko direkt pred vhod parkira nekdo ki bo tedensko zvrnil v svoj velik prtljažnik za 200€ hrane in pijače.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ta kokoš je verjetno hotela pokazati, da ji je tip pustil voziti ta velik avto. Itak pa v zadnjem času ne manjka emancipiranih bab, ki bi solile pamet vsem po spisku in jim je vse samoumevno, kot da jo imajo edine na svetu.
Jaz jih kličem shemale. Ne morem jih postaviti v isti koš z normalnimi ženskami, ki so ohranile vsaj zametek privlačnosti in elegance. Bi bilo žaljivo.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.021
118
63
okolica mesta
Za invalide še najbolje poskrbijo pri E.leclercu, kjer vsake 5min opozarjajo na nepravilno parkirane avte, pa zdraven so še table(pajek). Se mi zdi da se je folk navadu in tam še najbolje upoštevajo te prostore, medtem ko pred kakim sparom, mercatorjem...
bonk.gif


LpG
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Pred Hoferjem sem tudi jaz ustavljal takoj pred trgovino oz. direkt nasproti blagajne s tem, da sem jaz ČAKAL V AVTU dokler starša nista nabavla stvari.
Tam sem parkiral zato, ker tastar avto ni imel klime in mi je senca reševala življenje
redface-1.gif


No od kadar imam nov avto je to moje nepravilno parkiranje šlo stran z dnevnega reda
grin1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pred Hoferjem VEDNO nekdo parkira pred vhodom, zadnjič parkiran policijski avto, sem že mislil, da je rop bil. Ma kaki rop, policaj si je šel po malico
tongue-1.gif


Še celo tak je, da kak en odpelje izpred vhoda, se drugi postavi spredaj, kot da je to neko ''najbolj vroče'' parkirno mesto
bonk.gif
 

han

Pripravnik
15. okt 2007
126
0
16
laibach
najhujš je k te kakšna taka kokoš zaparkira kje....in pol čakaš k neumen 20min in se vsa vesela prismehlja nazaj k da ni blo nič!!!
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Za take primere imaš v avtu eno latex rokavico in se odpraviš na sprehod do bližnje zelenice po najbolj dišeč pasji drek. Lepo ga stisneš pod kljuko, se vsedeš nedaleč stran in se dodobra narežiš
evil.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Isto je tudi pri Leclercu.. V soboto sem krizaril tam in je bil isti smorn.. vse zaparkirano, redar klical nekoga po walkie talkieju, a cez kaksno urco, ko sem sel ven iz trgovine je bilo se vedno tako, kot je bilo 1 uro prej..