Parkiranje letališče Benentke

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Pozdravljeni!
Poleg opcije Go-opti razmišljam o lastnem prevozu do letališča v Benetkah , termin v začetku decembra, parkira se od petka do naslednje nedelje (cca 10 dni). Torej, kje je najbolje prakirati, da so izpolnjena klasična pričakovanja (nizka cena, hiter in enostaven dostop), nekaj v smislu kot je npr. Mazur in Schwetach. Aja, še to: ključev nočem pustiti osebju parkplaca.
lp
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.680
3.564
113
Za Benetke (MarcoPolo) Alipark (5 eur/dan, s kombijem te pelje na letališče), v Trevisu pa Union Park (6,5 eur/dan, parking je na letališču in greš peš do terminala).
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Za Benetke (MarcoPolo) Alipark (5 eur/dan, s kombijem te pelje na letališče), v Trevisu pa Union Park (6,5 eur/dan, parking je na letališču in greš peš do terminala).
TNX.
Sem našel že cenejše, tudi za 43€ za moj termin (Flypark), vendar mi ne diši puščanje ključev. Za koji k.urac je faktor safety reason, da osebju pustiš ključe avta, če avto stoji na odprtem pp?! Avstrijci tega k sreči nimajo...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.680
3.564
113
Boli te qrac za ključe, kot da ti bo kdo kaj noter dal. Jih vsaj izgubit ne moreš (ali pustit v izgubljeni prtljagi, tudi to se dogaja). Sicer pa, na naštetih dveh vsaj takrat ko sem jaz parkiral ni bilo treba pustit ključev tam.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.245
113
TNX.
Za koji k.urac osebju pustiš ključe avta, če avto stoji na odprtem pp?! Avstrijci tega k sreči nimajo...
Ponavadi da prestavlja avte po parkirišču.

Nazadnje sem ravno za Benetke v Mestri parkiral pri enem cigotu ki je imel morje avtomobilov na parkirišču... jih je ves čas prestavljal, da jih je lahko čimveč zbasal not.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Tukaj zastonj parkiraš.
Stazione Marcon SFMR
30020 Marcon, Benetke, Italija
https://goo.gl/maps/iZrd7qFXxKB2

Pol pa z vlakom na Letališče.
Ne bi glih zastonj. Tu parkiraš, če si škot ali pa če se hočeš stare gare znebiti...
Bolj iščem nadzorovan pp, kjer ti ne gnjavijo za ključe.
En je omenil, da rabijo ključe, da avte skupaj tlačijo; kako hudiča v en pp postaviš dva avta, oz zakaj bi jih moral. Parkirišče ima x kapacitet in x pp, če je polno nimaš kaj več kam basat in avte prestavljat. Te logike ne kapiram, niti je nočem.
Torej če kdo ve za cenovno ugodno parkirišč v bližini Marco Polo letališča, kjer ne težijo za ključe...

lp
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.680
3.564
113
Kot sem napisal, Alipark.

Če nima ključev lahko avte parkira samo levo in desno, po sredini pa je dostop do parkirnega prostora. Če ima ključe lahko avtomobile nabaše še po sredini. Itak za vsakega ve, kdaj pride nazaj in ga da na tako mesto, da mu ni treba 20 avtomobilov premikat ravno takrat ko se lastnik vrne (recimo ob enih ponoči).
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
En je omenil, da rabijo ključe, da avte skupaj tlačijo; kako hudiča v en pp postaviš dva avta, oz zakaj bi jih moral. Parkirišče ima x kapacitet in x pp, če je polno nimaš kaj več kam basat in avte prestavljat. Te logike ne kapiram, niti je nočem.

lp

Ponavadi imajo to tam, kjer so ozka parkirisca in recimo dostop preko dvigala na kaksno streho...

Nekaj takega je recimo tale pri letaliscu Treviso ...

skitched-20181108-123924.jpg



Je pa ze nakj podobnih tem odprtih...

https://www.alter.si/tema/benetke-marco-polo-parking.2649780/

https://www.alter.si/tema/parking-letalisce-benetke.2484780/

https://www.alter.si/tema/parking-benetke-treviso.2417949/
 
  • Všeč mi je
Reactions: uuuu123

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Je pa fajn če nisi preveč "pleh pička", ker se zna zgodit kak "timpl". ;)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.680
3.564
113
Verjetnost za kaj takega pomoje ni nič večja kot na vsakem drugem javnem plačljivem ali zastonjskem parkingu.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Je pa fajn če nisi preveč "pleh pička", ker se zna zgodit kak "timpl". ;)
Nisem glih pleh pička, samo tujih napak na moji lastnini pa nimam namena popravljati/plačevati. Mi je dobro poznan odnos makaranov do (njihovih) avtov, zato opcija leave your key odpade. Vse bolj se nagibam Go-opti...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Poglej malo direkt na letaliscu Marco polo, veckrat imajo kaksne super akcije na internetu kot zakup vnaprej. Tistih par eur ki jih prisparas da se cijazis po okolnih parkingih ni vredno nic. Po 300km voznje mi pac pomeni ogromno da se pripeljem, sparkiram in vkorakam na letalisce. Sploh ce gre za krajsa potovanja.
Za treviso v vecini primerov vzamem Parcheggi (Parking C). Cenovno ok, moras pa par 10m vec prepesacit ker je na koncu hagarjev. Par minut razlike.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pri nas opravlja Nomago kompleten avtobusni prevoz, torej kakih 40 avtobusov dnevno, pa še nisem slišal za kak poseben problem.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Nomago je skupek različnih avtobusnih prevoznikov, ki so se pred kratkim združili (Avrigo, Izletnik Celje, Koratur, Promet Mesec in AP Rižana in drugi manjši prevozniki kot je Markun,...). Tako da ne bi prehitro sodil. Prevozniku, kateremu so odpadle gume na AC je popolnoma drug, kot ta ki oprvlja Shuttle do Benetk, kljub temu, da se tržijo pod isto blagovno znamko.

Sicer pa imaš na voljo tudi Flixbus, če mu bolj zaupaš (ravno tako blagovna znamka pod/za katero vozijo različni prevozniki)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Opozarjam, da uporabniki Flixbusa poročajo o VELIKIH ZAMUDAH, tako ob odhodih, kot ob prihodih.