Parking in vecstanovanjska hisa

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Navajaš neustrezne člene za tvoj primer. Iz tega sledi da recimo postaviš avto pred dovoz na zasebno zemljišče in tako onemogočiš uvoz in izvoz. ;) Če pa jaz na mojem zemljišču parkiram pet vozil enega čez drugega pa kot sem rekel - na levo krog.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Imam podobno situacijo. Nisem se ukvarjal s teorijo, kaj vse je možno, kaj ni, kaj mi kdo lahko in kaj ne. Naročil sem največjo in najbolj zastrašujočo tablo in jo fooknil na ograjo. Parkiranje se je zreduciralo za 90%. Parkira še samo kaki na hitro, ti me ne motijo. Celodnevnih ali celonočnih gostov ni več. Lepo funkcionira že 10 let
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in McGiver

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.366
113
49
Na sončni strani ALP
Navajaš neustrezne člene za tvoj primer. Iz tega sledi da recimo postaviš avto pred dovoz na zasebno zemljišče in tako onemogočiš uvoz in izvoz. ;) Če pa jaz na mojem zemljišču parkiram pet vozil enega čez drugega pa kot sem rekel - na levo krog.

Torej praviš, da lahko zaparkiram dovoz na vaše večstanovanjsko dvorišče in mi nihče nič ne more?:sprasujemse:

ODLIČNO! Kje živiš, da dobim zastonj pakring... :aplauz::cheer:

Jst sem sicer imel v mislih ta del:

parkiranje na mestu, na katerem bi parkirano vozilo onemogočilo vključitev v promet že parkiranemu vozilu

Torej če te nekdo zaparkira. In ni važno a je to pri tebi na privat dvorišču ali večstanovanjskega objekta.
Razlika je samo v tem, če je dano v javno rabo (ni označeno in je vsem dostopno pod enakimi pogoji) lahko pokasira redar, drugače pa policist.


Sicer bereš zakone, samo jih ne razumeš. Zato je pa tako danes, da si vsak po svoje razlaga in imamo anarhijo... :rolleyes:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tvoj primer s prejšnje strani:
Pri sosedih imajo tablo Dovoljeno za stanovalce. So enega lepo zaparkirali, možakar pa poklical policijo.
In je lastnik zemljišča dobil kazen od policajev, ker je zaparkiral drugo vozilo. Mislim, da je 80€.

Jaz to razumem: na mojem dvorišču sem nekoga, ki tam nima pravice parkirat zaparkiral.

Zakon govori o tem kar pa si si zdaj zamislil - javni dostop do mojega zemljišča - ja tam pa ne smeš zapret.

Le čevle sodi Kopitar!
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
to je nemogoče. lastnik. torej, jaz na moji parceli ne smem zaparkirat nekoga, ki ga ne poznam. jaz kot nelastnik, parkiram na tvoji parceli pred tvojo garažo. ti z avtom kot lastnik ne moreš vem. in ko pokličeš policijo, plačaš ti kazen????

ali pa se pripeljem domov na svojo parcelo, dovoz k hiši v garažo. Tam stoji neznano vozilo in ga zaparkiram. in potem jaz plačam kazen? al kak?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
To tudi jaz težko verjamem. Morda so tisti sosedje zaparkirali nekoga na javni površini.

Če bi pa nekdo parkiral pred mojo bajto, ima pa sosed viličarja. :)
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
ma na moji parceli mi policaj nima kaj kazni pisat. na javni pa , se strinjam.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zgaga je imel malo drugačen primer: solaštništvo, pa lastništvo, pa onemogočanje dostopa do svojega,... V glavnem je šlo bolj za motenje posesti in nagajanje kot kaj drugega.

oby saj verjetno veš kam to vodi? ;)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Prostor namenjen stanovalcem tega bloka. Torej površina ni javna, je za stanovalce iz te zgradbe. Samo stanovalce. Ne obiskovalce.
Če nekdo dobi dovoljenje od lastnika, kahko pakira. Od vseh lastnikov! Samo če jaz ne morem zaradi tvojega obiska, ti ne boš zaradi mojega obiska.
Nekdo parkira pri meni na moji parceli in jaz mu ne morem nič? Saj me ja ovira na mojem placu.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Kar ti, po veljavni zakonodaji, še vedno ne daje pravice, da njegovo lastnino kakorkoli “poškoduješ” (mu onemogočiš razpolaganje z njo).

In tu bi morali zadevo spremeniti. Ena možnost je “nemški način - Belehrung”, kar pa zna voditi ravno v to, da bodo “prebrisanci” služili s takimi stvarmi. Za preprečitev tega pa rabiš “normalno” sodstvo ...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
...Kar ti, po veljavni zakonodaji, še vedno ne daje pravice, da njegovo lastnino kakorkoli “poškoduješ” (mu onemogočiš razpolaganje z njo)....
Ne mislim poškodovati !!!!
On onemogoča koriščenje MOJE lastnine - parkinga na MOJI lastnini - moja zemlja.
Če ga zaparkiram do prihoda policistov?
Mu pustim res prijazno obvestilo ali osebni kontakt, da to ne sme delati? In če ne deluje? zopet policija?
Vsekakor, on je prvi začel.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Pravkar bil pri policajih zaradi primera.
Če sem zaparkiran, ga opozorijo ali skušajo najti, da grem ven.
Drugače pa redarstvo.
Bo treba nekaj na svojo roko. Ni druge.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Zdaj smo dobili znak, ga bomo zmontirali.
Ampak kakor berem en K pomaga. Res se mogoče kdo zaradi znaka premisli in drugje parkira. Samo takih je po mojem peščica.
Policaj dejansko lahko izreče samo opozorilo, kazen pa bi dobil samo v primeru, če te zaparkira.
Kaj pa v primeru, da prideš domov in nimaš zaradi tega drekca kam parkirat? Lahko dobi kazen? Ali pač samo opozorilo?
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Če bi oni drekec ne ždel tam, bi tam že parkiral sosed in bi spet izvisel. Ali pa je taisti sosed že razočaran parkiral drugje in imaš sedaj privid, da je samo drekec na tvoji poti do večne parkirne slave.
Kazen pa seveda lahko dobi, po prijavi, če se ugotovi, da res ni upravičen, še posebej, če jo je že odnesel z opozorilom.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
popištieparkirne prostore ki vam pripadajo, in na vsakega številko stanovanja in rešeno.Pa tablo na začetek vrste,dovolejnio za stonavlece ulice te pa te.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
popištieparkirne prostore ki vam pripadajo, in na vsakega številko stanovanja in rešeno.Pa tablo na začetek vrste,dovolejnio za stonavlece ulice te pa te.

Znak je gor, zdaj bomo videli, če bo kaj zaleglo. Nato še oštevilčit prostore.
Če ne pomaga - naslednji korak? Še vedno je ostalo pri tem, da je praktično nemogoče, da bi po zakonu dobil kazen, ker je parkiral na označenem privat parkirišču. Kakor kaže je kazen samo v primeru da te zaparkira, ali pa mogoče tudi, da ko prideš domov in nimaš kje parkirat in da pokličeš policijo, da ukrepajo.