Parket?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hej vsem.

Zanima me, kateri les parketa je na sliki:


Jaz osebno mislim, da je hrast. Ali se motim?

Zanima me tudi, če ima kdo iz MB ali okolice za prodat (ali celo za podarit) dober m2 takega parketa? Dimenzija posamezne palčke je nekje 16 x 2,3 cm. Med kuhinjo in dnevno smo vrgli ven steno in bi sedaj rabil takšnega parketa za površino 250 x 24 cm (torej dober kvadratni meter). Mogoče komu leži na podstrešju
wink-1.gif


Hvala že vnaprej. Lp
 
Nazadnje urejeno:

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Ali boš sam delal?

Vsak boljši parketar ma takele palčke ponavadi na zalogi, ravno zarad takih flikarij.
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Tole bo res hrast. Ker je tvoja širina 24 cm, "kvadratki" parketa pa 16x16, boš potreboval najmanj 250x32cm. Na podstrešju mi leži slabe 3 kvadratne metre tegale, vsaj toliko ga je bilo, ko sem ga dal tja, vendar žal (pre)daleč od tebe.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Hm ja..samo če boš hotel za silo, da bo nekam zgledalo bo treba pobrusit komplet površino, ter na novo prelakirat.

Parket je verjetno res hrast (lamelni je bil po moje v 99 % hrastov) - nisem siguren ali se je lamelni tudi nabavljalal gelde na kvaliteto..ker v primerjavi s klasičnim parketom imaš ti II. oz. III. klaso....torej če dobiš I. bo še tu malo striglo - a to so že bolj detajli.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hja, nebom si ravno delal sam, bo pa mi en "majster", ki je že delal tudi parket, ni pa ravno parketar, tako da mi je rekel, naj si nabavim material in da bomo potem skupaj zrihtali...
wink-1.gif


@Tku, od kod pa si?
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Imam en paket (dobre 3m2), še zapakiranega (hrast natur), ostalo od letošnjega polaganja spomladi. Če te zanima, ZS. Sem 20km iz Mb.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Še nekaj me zanima: V eni sobi imam položen enak parket, ki ga tako ali tako mislim odstranit, ker pride tam kopalnica in ploščice.

Zanima me, ali je možno, da se ta parket potem še enkrat uporabi? Še nikoli nisem odstranjeval parketa in me to zanima. Izrezal bi pač takšno dimenzijo parketa, ki jo potrebujem in jo nato položil ter zbrusil...

Je to možno?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.599
252
113
ja odviso kako je lepljen... mi smo hotl našega ponucat, za flikanje pragov, pa smo pol ugotovil, da je bil lepljen na eno smolo, katere pa ne odstraniš za noben denar iz deščice.... tako da smo dali gotov parket v luknje... sicer drug vzorec, sam vseeno ni tok slabo... gotov parket je najcenej varianta...

skratka, ko boš prve 3 ven vrgel, boš videl, a je še kej uporaben al ne... ga moreš pa lepo nežno ven zbijat seveda...
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Mislim da je debata o lamelnem parketu, ta pa je debeline 8mm in so posamezni sestavi rahlo lepljeni na mrežico, vse skupaj pa se je lepilo na pripravljeno podlago.
Da bi kdo takšen parket polagal na smolo, pa še nisem slišal, čeprav je možno vse... Se pa je pred nekaj desetletji (40+) polagalo klasičen parket, debeline 20 mm na smolnato podlago, takrat o lepljenju še ni bilo govora. Pač ni bilo ustreznih lepil.

Še to: ko se bo manjkajoči del nadomeščal, je treba upoštevat, da se večinoma lamelni parket pobrusi med 1 in 2 mm (pri prvem brušenju), če pa je bil že kdaj obnavljanj, pa še enkrat toliko.