Pariz

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
Živ

S punco potujeva v Pariz, pa naju malo zanima kako je kaj s hostli, kje ste bili vi in kako je bilo, na kaj je treba bit pozoren...imava sicer že dva ogledana, a je vseeno dobro slišat več plati.

Vse ostale informacije glede Pariza so tudi dobrodošle.

Lp
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Hojla!

Evo, sem ravno sveže iz Pariza
smile-1.gif


Kar se tiče hostlov niti ne vem kakšna je situacije, ker se da dobiti dokaj ugodne hotele v bližini centra. Pa tudi če si v širši okolici predmestja, ni take panike, ker imajo odlične povezave z vlaki in metroji (in če imaš tako srečo kot jaz, boš prišel v Pariz ravno takrat, ko imajo vlaki, metroji in busi 3-dnevni štrajk
hysterical-1.gif
).

Anyway, za ugodne hotele si lahko pogledaš tukaj KLIK , pa glej da boš izbral nekaj v district 92-94, ker drugače zna biti kar precej daleč. Naš hotel je bil od strogega centra oddaljen 20 min z vlakom in 5 min z metrojem (1 vožnja z vlakom = 4€, vožnja z metrojem = 1,5€, lahko pa vzameš tudi tedensko karto za 16€).

Must see:

- Arc de Triomphe (slavolok zmage)
- Eiffel, palača Chaillot, hotel Invalides
- park Champs Elysees, trg Concorde, cerkev Madeline, Opera, Rue de Rivoli in Louvre (to je vse na kupu)
- Notre Dame in otok St. Louis
- Montmartre, cerkev Sacre S'Ceur in Moulin Rouge - tudi vse zelo blizu
- Versailes

To vse se da videti v 4 dneh, za kaj več bi pa moral ostati še kak dan dlje. Še posebej Louvre - jaz sem ga videla približno 1/3, pa sem bila notri 6 ur :/.


Če te še kaj zanima, z besedo na dan
cheer.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik Mitzy pravi:
Must see:

- hotel Invalides
-- Notre Dame in otok St. Louis
- Montmartre, cerkev Sacre S'Ceur in Moulin Rouge - tudi vse zelo blizu

-hotel Les Invalides ni ravno hotel pač pa vojaški muzej in bivša bolnišnica okrevališče vojaških invalidov/veteranov. Notri so grobnice precej znanih ljudmi, med drugim tudi Napoleonova.
-a ni tisti otok Ille de la Cite?
-bazilika je Sacre Coeur, priporočam ogled ponoči/zveče in obisk simpatičnega trga za cerkvijo kjer ustvarja (ali prodaja) veliko slikarjev.

Meni je bila zanimiva tudi moderna poslovna četrt Le Defense, kjer se nahaja drugi, večji slavolok.
 

Angellca

Zelenc'
23. sep 2007
5
0
1
Ljubljana
Mitzy, v katerem hotelu si pa bila ti? Če prav vidim, so v bistvu vse sobe brez kopalnice oz. tuša in wc-ja a ne? So tisti "javni" tuši ok?
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:

-hotel Les Invalides ni ravno hotel pač pa vojaški muzej in bivša bolnišnica okrevališče vojaških invalidov/veteranov. Notri so grobnice precej znanih ljudmi, med drugim tudi Napoleonova.

-a ni tisti otok Ille de la Cite?




Dejansko se tistemu muzeju reče hotel, ampak ne bi vedela zakaj
smile-1.gif




In tisti otok je St. Louis, sta namreč dva - na enemu (večjemu) je Notra Dame in ostale hišice
grin1.gif
, na drugemu (manjšemu) je pa park in miniaturni kip svobode kakršnega so francozi podarili američanom.





@angelca: tuši in wc-ji so takoj zraven na hodniku in sicer si en tuš in wc delijo približno 3-4 sobe in higijena je odlična, ker jih sproti čistijo. Drugače pa je en velik umivalnik z ogledalom tudi v sobi. Vsak dan dobiš sveže brisače in medtem ko te ni, ti pospravijo sobo. Se pravi kot v hotelu, s tem da pač ni preveč luksuza. Ampak ko si enkrat v Parizu, verjemi da ne boš kaj dosti časa preživela v sobi
wink-1.gif




Lp
 
Nazadnje urejeno:

Angellca

Zelenc'
23. sep 2007
5
0
1
Ljubljana
Oj!

V katerem hotelu točno si pa bila od te Formule? K vidim, da so res fajn in še bolj poceni kot hostli, kar mi sicer ni čisto jasno...
confused-1.gif


Lp
 
Nazadnje urejeno:

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Jaz sem bila v Mery S' Oise v 95 okrožju, se pravi kar daleč. Ampak vlaki vozijo na vsake 15 min, metroji pa na 2-3 minute, tako da ni bilo problemov. Vlak te pripelje tudi čisto do letališč Charles De Gaul in Orly
wink-1.gif