Parade - ne razumem

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Dvomim da je šel model z mitraljezom (ne neko jurisno pusko ampak z mitraljezom) na prežo... Mal so lovske...

Pa tudi ČE...dvomim da bi se pri vsej policiji in vojski na meji upal streljat rafalno...to se sliši kilometre in bi bil cel halo!

Mal so lovske to + nova24tv.si še malo doda....in eto :(
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kdo si je pa npr. izmislil predpis, da je pa posedovanje mitraljeza kaznivo?

Mitraljez je orodje. Tako kot je tudi čisto običajen kuhinjski nož orodje. Pa poleno iz klaftre tudi. :fredi:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Ja...posedovanje ni kaznivo (z papirji)....ampak je keč v "eksperimentalni" uporabi ki je strogo definirana :)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mislim ... tu mi vedno paro dvigne ! :mad:
V avtu imam nekje pod nogami bowija (nož). Žena mi že celo življenje teži, da je to : "kaznivo, strašljivo, bla bla bla, ... " , jaz pa vem, da lahko v vsakem trenutku avto ustavim in odrežem iz grmovja krasno leskovo paličko, iz katere naredim piščalko. Ali klin za mizo podpret. Ali štrik skrajšat. Ali ... - tudi kuhalnico sem jim izdolbel na taborjenju in bil potem glavni frajer.

Zakaj torej ne bi smel imeti enega takega mitraljeza, smem pa imeti npr. pištolo za zabijanje cvekov?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Sem sam podobno razmišljal....dokler nisem postal moderator :D
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.475
113
Mislim ... tu mi vedno paro dvigne ! :mad:

Zakaj torej ne bi smel imeti enega takega mitraljeza, smem pa imeti npr. pištolo za zabijanje cvekov?

saj lahko imaš, samo dobit te ne smejo:)
lahko imaš tudi jedersko bombo doma, ali pa spiš na kili U235 če hočeš, samo dobit te ne smejo
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kdo si je pa npr. izmislil predpis, da je pa posedovanje mitraljeza kaznivo?

Mitraljez je orodje. Tako kot je tudi čisto običajen kuhinjski nož orodje. Pa poleno iz klaftre tudi. :fredi:
Še v ZDA je prodaja avtomatskega orožja prepovedana. Če ga poseduje nekdo v vaški straži, to pomeni, da imajo tam norca in da bo kmalu prišlo do neljubih dogodkov. A ni NoraTV v službi resnice? :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik #9334

Dobro, okej, z mitraljezom malce pretiravamo. Na splošno pa, je to vse čisto navadno orodje. Država bi malce težje kalibre orodja rada kontrolirala - zakaj že :sprasujemse: ? Ker se boji za lastno varnost? Se boji lastnih neumnosti ki jih špiči?

Življenjske razmere naj ureja, to je njeno delo. Da se bo vsak državljan tu počutil "doma" ! To je njeno delo, ne pa da se boji, kdaj se bo našel neki tip ki mu je odprlo pokrov in je šel fentat nekega politika. Krambergerja naprimer :evil:.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zato ker je bolj varno, da besen konkurent s pištolco dvakrat ustreli proti tebi in fali, kot da ti z minometom sesuje bajto in delavnico? Kapiš?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Da se lotiš moje delavnice s kanonom, mora pa nekaj biti hudo narobe. Potem zadeva že spada pod naravno selekcijo.

Koji kjuratz - ne streljaš po ljudeh kar za zabavo :zavijazocmi: . Poleg tega pa, če mi je nekdo napoti, bo dovolj navadna kruca z razmajanim štilom, ne rabim zato mitraljeza.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pri nas še ne, ampak poglej na drugo stran luže. S polavtomatsko puško za zabavo postreli nekaj deset ljudi, kaj bi delal šele z mitraljezom, ki je po tvoje bolj učinkovito orodje.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mah - pusti blesave amerikance, sama sapa jih je. Vse kar amerikanc napiše, je treba deliti z dva, potem pa še preveriti, če je sploh res.
Nekaj takega kot naši sosedje hrvati :norec: . Je kar dobro da je luža vmes.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Dobro, okej, z mitraljezom malce pretiravamo. Na splošno pa, je to vse čisto navadno orodje. Država bi malce težje kalibre orodja rada kontrolirala - zakaj že :sprasujemse: ? Ker se boji za lastno varnost? Se boji lastnih neumnosti ki jih špiči?

Življenjske razmere naj ureja, to je njeno delo. Da se bo vsak državljan tu počutil "doma" ! To je njeno delo, ne pa da se boji, kdaj se bo našel neki tip ki mu je odprlo pokrov in je šel fentat nekega politika. Krambergerja naprimer :evil:.

valda ne sme biti orozja, ker se najdejo pacienti, ki so nerazsodni, in v takem trenutku je bolje da nimajo orozja v roki. tega se boji drzava. sej ze zdej je vsak tadrug umor storjen v nepristevnosti. hvalabogu in upam da nikoli ne bo dovoljeno imeti orozja doma kr tko, brez strogega nadzora.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Dejansko se po mojih info zakonodaja glede orožja zaostruje (oz. se bo zaostrila) in se zato zdaj "narod po hitrem postopku" oborožuje, da se prehiti veljavnost bolj strogih predpisov.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz npr. sem jerbal lovsko orožje. Prvo kar sem storil, sem odstranil vso municijo iz bajte. Še tako se mimogrede naredi kaka neumnost ... :zavijazocmi:

Za nekoga pospravit ne nucam šusa. Bo zarjavela in usrana kruca čisto dovolj.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Kaj je to zdj ?
neuer-streifenwagen-der-luebecker-polizei.jpg