Parade - ne razumem

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Se vse strinjam, razen avtiste pa pusti pri miru, ker avtizem je bolezen za razliko od teh ki jih naštevaš, ki so dokazali, da njihov odmik od "povprečja" ni bolezen.

Leta 1970 v Sloveniji, pa tudi ne v Jugoslaviji, ni bilo NOBENEGA avtista. Če pa so bili trije, štirje, pa za njih javnost ni vedela. Ker ni bilo pomembno.
Ker bi jih, tudi če bi jih bilo 200, nihče ne promoviral.

Danes je v Sloveniji tako ali drugače "v avtu" vsak peti otrok, če ne četrti... Če pa ni avtist, pa je otrok s posebnimi potrebami.
Je kriva hrana, mogoče kaj v zraku, ali v vodi?

Problem je v tem, ker imajo "posebne potrebe" tudi vsi upokojenci s pokojnino 300-600 evrov. In vsi zaposleni s plačo 600-800 evrov!

Kajti tudi finančni problem je - problem... In to velik problem.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Leta 1970 v Sloveniji, pa tudi ne v Jugoslaviji, ni bilo NOBENEGA avtista. Če pa so bili trije, štirje, pa za njih javnost ni vedela. Ker ni bilo pomembno.
Ker bi jih, tudi če bi jih bilo 200, nihče ne promoviral.

Danes je v Sloveniji tako ali drugače "v avtu" vsak peti otrok, če ne četrti... Če pa ni avtist, pa je otrok s posebnimi potrebami.
Je kriva hrana, mogoče kaj v zraku, ali v vodi?

Problem je v tem, ker imajo "posebne potrebe" tudi vsi upokojenci s pokojnino 300-600 evrov. In vsi zaposleni s plačo 600-800 evrov!

Kajti tudi finančni problem je - problem... In to velik problem.
Tudi na celem svetu do 80 let prejšnjega stoletja ni bilo veliko avtistov, ampak so bili vsi popredalčkani med sizofrenike: http://pefprints.pef.uni-lj.si/3963/1/diplomska2016.pdf ne bo ti škodilo malo izobraževanja na to temo!

In ne enači avtistov s "sončki s posebnimi potrebami", ker ti so produkt zblojenih staršev na tak ali drugačen način in ti starši so produkt tvoje in moje generacije!
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.660
14.365
113
Ja moja napaka ustavni pravnik, zato ker je v enem od intervjujev povedal da se je v Sloveniji beseda sovražni govor izkoristika preko vseh meja. Da jo danes ljudje uporabljajo za vsako stvar ki ne ustreza njihovi volji. Da je to da nekomu rečeš da je grd da ga ne maraš da naj zgine od koder je prišel pač mnenje človeka in ne sovražni govor. In mu dam zelo prav....

a49lDnxr_700wa_0.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Leta 1970 v Sloveniji, pa tudi ne v Jugoslaviji, ni bilo NOBENEGA avtista. Če pa so bili trije, štirje, pa za njih javnost ni vedela. Ker ni bilo pomembno.
Ker bi jih, tudi če bi jih bilo 200, nihče ne promoviral.

Danes je v Sloveniji tako ali drugače "v avtu" vsak peti otrok, če ne četrti... Če pa ni avtist, pa je otrok s posebnimi potrebami.
Je kriva hrana, mogoče kaj v zraku, ali v vodi?

Problem je v tem, ker imajo "posebne potrebe" tudi vsi upokojenci s pokojnino 300-600 evrov. In vsi zaposleni s plačo 600-800 evrov!

Kajti tudi finančni problem je - problem... In to velik problem.
Seveda so bili, zaprti v razne stare gradove itd.. daj mi za vsakega en evro, pa boš finančno propadel.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.968
5.394
113
Dejstvo je da ni bolj nestrpnega uporabnika od tebe Peter Klepec ! Cel tvoj point v lajfu je da se kregaš po forumih....visiš na njih po cele dneve....in potem ko insciniraš kreg kažeš s prstom na druge uporabnike...ker kakopak sama nisi nikoli kriva za nič na tem svetu!

V skrajnih primerih tudi (v sozvočju z drugimi uporabniki ki te vodijo) groziš s tožbami po ZSjih.....

Skratka čisti prototip miroljubnega internetnega uporabnika si....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Občasnik
I

Izbrisan uporabnik #9334

Seveda so bili, zaprti v razne stare gradove itd.. daj mi za vsakega en evro, pa boš finančno propadel.

Seveda so bili, samo se jim ni tako reklo. Takrat so družine štele po 5 - 7 otrok in v skorajda vsaki se je našel eden vmes, ki ni bil čisto normalen. Tako se je temu reklo v pogovoru. Danes se pa obkladate s takimi strokovnimi floskulami kot "avtizem" itd ? Nihče od povprečnega ljudstva ne ve točno, kaj je avtizem.

Po eni strani imamo trenutno bolj zdravo populacijo zaradi statistično manjšega prirastka, zelo pomembna je pa medicinska podpora v ozadju, ko ti še pravočasno kontrolirajo nuhalno svetlino pri zarodku itd.

Vse skupaj spada v čisto statistiko. Če imaš 10 otrok, je kar visoka verjetnost, da bo vsaj eden malce "drugačen". Kaj boš sedaj z njim? Ga vrgel v smeti? :nigladek:

Tako da se nikar norčevati. Istočasno pa ne dovoljevati paradiranja teh, ker ni potrebe. Jaz tudi ne grem vsej soseski razglašat, da bom šel pa nocoj mojo drago pošteno nabrisat in da naj zato zvečer zapro okna in malce zatisnejo ušesa.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
252
113
Dejstvo je da ni bolj nestrpnega uporabnika od tebe Peter Klepec ! Cel tvoj point v lajfu je da se kregaš po forumih....visiš na njih po cele dneve....in potem ko insciniraš kreg kažeš s prstom na druge uporabnike...ker kakopak sama nisi nikoli kriva za nič na tem svetu!

V skrajnih primerih tudi (v sozvočju z drugimi uporabniki ki te vodijo) groziš s tožbami po ZSjih.....

Skratka čisti prototip miroljubnega internetnega uporabnika si....

Dejstvo je pa tudi, da ima prav o cemer pise prejsnjem postu.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Seveda so bili, samo se jim ni tako reklo. Takrat so družine štele po 5 - 7 otrok in v skorajda vsaki se je našel eden vmes, ki ni bil čisto normalen. Tako se je temu reklo v pogovoru. Danes se pa obkladate s takimi strokovnimi floskulami kot "avtizem" itd ? Nihče od povprečnega ljudstva ne ve točno, kaj je avtizem.

Po eni strani imamo trenutno bolj zdravo populacijo zaradi statistično manjšega prirastka, zelo pomembna je pa medicinska podpora v ozadju, ko ti še pravočasno kontrolirajo nuhalno svetlino pri zarodku itd.

Vse skupaj spada v čisto statistiko. Če imaš 10 otrok, je kar visoka verjetnost, da bo vsaj eden malce "drugačen". Kaj boš sedaj z njim? Ga vrgel v smeti? :nigladek:

Tako da se nikar norčevati. Istočasno pa ne dovoljevati paradiranja teh, ker ni potrebe. Jaz tudi ne grem vsej soseski razglašat, da bom šel pa nocoj mojo drago pošteno nabrisat in da naj zato zvečer zapro okna in malce zatisnejo ušesa.

Se moram strinjati. In ne poznam števila defektnih, ali kakorkoli drugače prizadetih otrok pred 100 leti.

Je pa bistvena razlika v tem, da so jih takrat skrivali, ne pa promovirali, delali z njimi inervjuje, videe.

Ker neumni ljudje (to je kakih 90% Slovencev) razumejo že samo promocijo kot nekaj dobrega. Če pa take družine potegnejo od tega še kaj finančnega, pa si zblojena pamet mogoče celo želi kaj takega. Želi takega otroka.

Kajti dejstvo je, da povprečnim, "normalnim", nihče dodatno ne pomaga. In jih družba niti NE promovira. Ker niso zanimivi za javnost.
Kot da se jih sramuje. Kot da je to, da niso "posebni", nekaj slabega.

Tako pač vidim današnje čase in se zato ne mislim opravičevat prav nobenemu.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.968
5.394
113
Tako pač vidim današnje čase in se zato ne mislim opravičevat prav nobenemu.

V veliko postih napišeš dobra sklepanja....v stilu ZKP.......ampak obenem si čisti Gauss......in te odnese tudi v vse skrajnosti...

Tako da "overall" pridejo časi ko te je težko brat......in ko te je tudi potrebno dat na hladno ker padeš ven "iz tolerance"....da se tam ponastaviš....
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Dejstvo je pa tudi, da ima prav o cemer pise prejsnjem postu.

Petra Klepec NE MORE IMETI PRAV. Že zato, ker je produkt te zblojene družbe. Ker je predstavnica zblojencev. Ker je njihovo trobilo.

Grožnje s Spletnim očesom? Ha ha ha.

Lahko pa uvedete hujšo cenzuro, kot je bila v Jugi leta 1960. Kar dajte.
Samo, kako boste potem manipulirali široke "ljudske" mase?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne, Johannes. Povprečni ljudje smo tisti, ki živimo tole družbo. Vsi ostali so pa dobili šanso demokracije in mislijo, da smejo nastopati in jim bo tako kaj (kwa pa vem ... ) lepše pri srcu.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
V veliko postih napišeš dobra sklepanja....v stilu ZKP.......ampak obenem si čisti Gauss......in te odnese tudi v vse skrajnosti...

Tako da "overall" pridejo časi ko te je težko brat......in ko te je tudi potrebno dat na hladno ker padeš ven "iz tolerance"....da se tam ponastaviš....

Sem bil banan 40 dni. Ker sem modu grozil s črno magijo.
In mu bom spet, če ne bo moderiral uravnoteženo, kot je potrebno...

Mi je pa kul, če se nekdo ustraši energij. Ker DEJANSKO obstajajo. Tu in zdaj...