Pametni dom Ikea, Xiaomi, Logitech...

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Imam nemški server, žarnici sta barvni, sivo ohišje, kupljeni v Sloveniji. Imam tudi dve, kupljeni na Kitajskem, ki ju pa še nimam v uporabi, tako da ne vem, če je kaka razlika.
 

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
Pa mislim, da je to razlika, v verziji žarnice. Ko boš poskusil, javi. Do takrat pa hvala za info. ;)
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Zivjo
Mi lahko tole odpiranje garaznih vrat malo razlozis.
Namrec sedaj pridem domov in stisnem daljinca pa se odpro...zgodilo se je parkrat da so mulci pozabili kljuce in sem se moral pripeljat iz sihta da sem odprl....
....kako bi speljal da bi lahko garazna vrata odprl remote preko telefona - kaj bi potreboval vse- en snel kurs ce lahko prosim

hvala
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.223
717
113
Lahko ti napišem za sonoffa

Biti mora v WIFI Omrežju, ti pa nastaviš opcijo INCHING, ki simulara pritisk tipke za kratek čas...recimo 1s. (čas se da nastavit po želji)
 
22. jul 2007
12.789
1.310
113
123
Zivjo
Mi lahko tole odpiranje garaznih vrat malo razlozis.
Namrec sedaj pridem domov in stisnem daljinca pa se odpro...zgodilo se je parkrat da so mulci pozabili kljuce in sem se moral pripeljat iz sihta da sem odprl....
....kako bi speljal da bi lahko garazna vrata odprl remote preko telefona - kaj bi potreboval vse- en snel kurs ce lahko prosim

hvala
klik
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Zivjo
Mi lahko tole odpiranje garaznih vrat malo razlozis.
Namrec sedaj pridem domov in stisnem daljinca pa se odpro...zgodilo se je parkrat da so mulci pozabili kljuce in sem se moral pripeljat iz sihta da sem odprl....
....kako bi speljal da bi lahko garazna vrata odprl remote preko telefona - kaj bi potreboval vse- en snel kurs ce lahko prosim

hvala
TI lahko povem iz lastnih izkusenj,.. shelly 1 priklopis na motor. In potem preko app odpres vrata. V bistvu simulira pritisk na gumb. Dela preko wifija.

 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
Samo treba je vedeti da nimaš informacije ali so vrata odprta ali zaprta :)

Sam sem doma to naredil z sonoffom in sem potem razmontiral ker ni nihče uporabljal

Za ugotavljanje pozicije vrat je potrebno še imeti kakšen senzor za vrata da ti pove da niso zaprta ali podobno
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Videl razliko zaradi magneta, ampak imam kamero v garazi tako da vidim ali so odprta ali ne, rabim res samo da bi na remote lahko odprl v dolocenih primerih.

zvezat bom znal :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
če imaš hormanna recimo imajo nek wifi dodatek ampak cena ne opraviči nabave, beri prek 150€ se zdi
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Videl razliko zaradi magneta, ampak imam kamero v garazi tako da vidim ali so odprta ali ne, rabim res samo da bi na remote lahko odprl v dolocenih primerih.

zvezat bom znal :)

zmontiral - dejansko je 10 min dela ( se najvec da v appu nastavis vse potrebno)....in dela :) - extra nalozba za 10€ ( ker ja razni tile proizvajalci vrat imajo svoje module in so lepo 150+ )
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Bom kar to temo izkoristil. Že pred časom sem nekaj hotel rešit pa se je pol ustavilo, namreč imam Logitech HUB in bi moral nabavit eno smart GOR/DOL oz. 102 stikalo za dvigat in spuščat tendo z Logitech RF daljincem oz. telefonom. Po možnosti tudi remote in nastavitev avtomatike (zapiranje ob vetru, odpiranje zjutraj...)
 
Nazadnje urejeno:

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Že nekaj časa minilo od zadnjega posta v tej temi tako da na hitro se jaz prosim za pomoč in če je kej novega na trgu Trenutno z mojo urejava konjski hlev in ker imava željo da bi bila zadeva moderna bi rad čimveč stvari avtomatiziral in upravljal preko telefona ko naju ni tam.
Plan Zaenkrat nekako :
2x odpiranje vrat
2 kamere
2 dispanzerja za hrano
Senzor dima
Senzor temperature
Senzor napetosti (električni pastir)

Hlev ima Wi-fi
V prihodnosti pride zraven tudi hiša tako da verjetno bi zraven dodal še kak sesalec, luči, se kak senzor
 
Nazadnje urejeno: