Pametna stikala

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Samo pazi, da se ne boš z....l tako kot jaz in vzel takšno stikalo klik, katero potrebuje za dovod še ekstra žico - stara napeljava:confused:

Vsako pametno stikalo rabi napajane torej iz omrežja fazo in nulo, če si to mislil. Je pa problem, če ti na stikalo pride samo faza ali samo nula ja. Druga opcija je edino, da zadeva deluje na baterijo, samo potem je vprašljiva avtonomija le-te, sploh za ta WiFi stikala, ki so nekoliko bolj potratna kot zigbee.

Drugače so ravno ti sonoffi dokaj kul, ker jih lahko poflashas z alternativnim fwjem (npr. Tasmota) in jih uporabljaš neodvisno od njihovega clouda npr. s HomeAssistantom ali OpenHubom prek MQTT.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Drugače so ravno ti sonoffi dokaj kul, ker jih lahko poflashas z alternativnim fwjem (npr. Tasmota) in jih uporabljaš neodvisno od njihovega clouda npr. s HomeAssistantom ali OpenHubom prek MQTT.
bi znal kdo to pri nas narediti? iščem stikala, ki bi delovala s Home assistantom in sem že gledal sonoff, samo pri flashanju se mi ustavi...
 
22. jul 2007
12.796
1.313
113
123
Vsako pametno stikalo rabi napajane torej iz omrežja fazo in nulo, če si to mislil. Je pa problem, če ti na stikalo pride samo faza ali samo nula ja. Druga opcija je edino, da zadeva deluje na baterijo, samo potem je vprašljiva avtonomija le-te, sploh za ta WiFi stikala, ki so nekoliko bolj potratna kot zigbee.

Drugače so ravno ti sonoffi dokaj kul, ker jih lahko poflashas z alternativnim fwjem (npr. Tasmota) in jih uporabljaš neodvisno od njihovega clouda npr. s HomeAssistantom ali OpenHubom prek MQTT.
Ali lahko pripneš kakšen link, da vidimo kako je to izvedljivo, tnx.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Samo pazi, da se ne boš z....l tako kot jaz in vzel takšno stikalo klik, katero potrebuje za dovod še ekstra žico - stara napeljava:confused:


Tudi jaz sem se tako zafrknil z nekim zatemnilnim stikalom. Pri tem pametnem, pa mislim, da ne bo problema.

Broadlink.jpg
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ali lahko pripneš kakšen link, da vidimo kako je to izvedljivo, tnx.
Tule je na voljo Tasmota Firmware in večino informacij glede flashanja pa tudi nekaj glede same integracije v HomeAssistant oziroma OpenHab. Sem imel še par linkov s konkretnimi primeri, pa bi moral malo pobrskat, ker sem gledal že pred časom, tudi material za test imam doma, pa še nisem našel časa, da bi se zadeve konkretno lotil. Nekaj mislim, da sem gledal tudi na YT kanalu SuperHouseTV npr. tole.

Čeprav za v flat se trenutno igram s Philips Hue sistemom in mi je ratala zadeva kar všeč, ker imaš malo več kontrole kot samo s stikalom (dimmanje, temperatura svetlobe itd.) in že po defaultu dobro podporo za integracijo s HomeKitom (Siri na telefonu/uri), Logitech Harmony, Amazon Echo itd, po potrebi pa tudi HomeAssistantom.... In tudi cenovno ni tako grozno, če že v štartu dejansko kupištakšne luči (recimo Hue Being stane tam tam kot ista luč iz neHue linije). Če imaš že obstoječe luči pa samo žarnice res niso nič kaj ugodne, sploh v Slo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Vsako pametno stikalo rabi napajane torej iz omrežja fazo in nulo, če si to mislil. Je pa problem, če ti na stikalo pride samo faza ali samo nula ja.
A ni nek trik, da če je žarnica prava (z nitko npr ali halogenska) lahko spustiš skozi minimalen tok - premalo da bi zasvetila ampak dovolj, da na stikalu dobiš padec napetosti 3V za stikalo? Nekatera stikala pridejo z navodili, da na grlo nalotaj kondenzator, če žarnica ni ustrezne vrste.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Tudi jaz sem se tako zafrknil z nekim zatemnilnim stikalom. Pri tem pametnem, pa mislim, da ne bo problema.

Poglej priponko 20915

Pri tem moraš paziti ker rabiš capacitativni load na koncu žice ni to glih rešitev, katero bi ti priporočal imel sem tripol in monopol pa sem ga vrgel ven, ker je ob crku Led žarnice oreng prigorelo ven. Sem ga odprl in je neslo Triak in elektroniko za RF Com. Aja pa Ghosting je prevelik pri teh stikalih "sama se ugašajo in užigajo". Tisti daljinec za 433.99 ki si ga dobil zraven ga lahko uporabiš tudi pri sonoffih.

Če ti ni odveč si kupi raje Sonoffe uporabi original sw ki je ok Alexa in Google ASS delata default v skrajnem primeru pa si naloži tasmoto to je trenutno top izbira za razni špilaraj z načini delovanja npr. narediš stopniščni automat z eno simpl kodo, da ne omenjam načina kako ga lahko intergiraš in kam. Delaš dvosnemerna enosmerna in multi stikala z rulsi. Če ti ni odveč si potegni še "N" Linijo in vgradi Sonoffe. Zraven jih lepo napajaš in zadeva špila, če pa pride pri sonoffih do ghostinga pa ga lepo rešiš z low pass filtrom.

Vem pa da je problem v hišah s starimi instalacijami ker majo stare ploščate pgp kable in podavadi do šalterjev potegjene samo 2 žiči. Sam grem raje štemat tisti meter kabla in ga pogipsam in zbelim kot da dam ta cheap china knockoff not. Tudi Sonoff ni nek price extender vendar je zadeva preizkušena in če crkne ne naredi požar.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Če pa ima kdo doma na lagru Sonoffe in jih ne rabi, zaradi instalacije jih ne bo montiral se priporočam mu jih odkupim.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.293
1.061
113
pa ja... nevem kdo si je zmislil da morejo delati preko kitaskih strežnikov v evropi.
In če pride do preobremenitve ali karkoli drugega stikalo preko wifija ne dela.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.293
1.061
113
od božiča čez novo leto pa tam do 10. januarja je bilo prav katastrofalno stanje :D
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Nisem se nikoli pretirano ukvarjal z sonoffi... A signal potuje preko kitajskih strežnikov? To pa je oslarija na potenco... Sam sicer uporabljam Z-Wave standard, pa nekaj malega od Xiaomija. To dela vse, tudi če net pade...