Paket iz USA in davek

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
V Nemčiji imajo 18% davek, v Italiji pravt oliko kot pri nas 20%, torej spet buče...

Value Added Tax


Value Added Tax
In most cases, VAT is 20%.
There are reduced rates of VAT of 4.5% and 10% on basic products.
VAT is charged on assets and services in Italy as well as on imports into Italy.
VAT returns are made monthly. In certain cases, it is possible to make a return once a quarter.
An annual VAT return must be filed once every year on March 15.

No, ampak recimo da bi imel babico v nemčiji, bi lepo tja naročil in bi prihranil 2% pri davku, je tako? Zdej, če se pa splača, naj pa vsak sam presodi (pa seveda je babica predpogoj
grin1.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Predpogoj za to je da ne naročaš televizorja (ali karkol velikega) in da te babica pride v bližnji prihodnosti obiskat.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Priporočam da se preseliš na Poljsko, babico pa pošlješ v Nemčijo, tako boš prihranil 4% na DDVju za vsak nakup ki ga boš naredil izven EU...
stupid-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Človeka zanima, kako si znižati davek in sem mu pač dal predlog, katerega sem slišal da nekateri prakticirajo. Ne vem kaj tebi ni jasno, ampak ni se treba delat norca iz vsake ideje, ki je pač "malo drugačna" kot bi bila tebi všeč.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Ni problem v drugačnih idejah ampak v idejah, ki ne zdržijo računice ali pa morajo bit za računico izpolnjeni nenavadni predpogoji. Ker tukaj je predpogoj, da imaš nekoga v Nemčiji, ki ti potem to ZASTONJ pripelje. Če ti ne pripelje zastonj imaš še večje stroške kot sicer.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Meni je vse jasno, cel kup nepreverjenih informacija ki zavajajo folk, glih tolk so uporabne, kot da enmu predlagaš da naj hod v USA tankat avto, ker imajo še vedno 30% nižje cene za naftne derivate kot tukaj...
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
KSZ

Da ne odpiram nove teme me še zanima nekaj. Kako pa je če naročim stvar iz Švice, glede na to da ni iz EU?
Se plača kakšen davek ali ne?

Hvala!
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Na carini te več kot 37% vrednosti, se pravi z poštnino vred, ne opi.zdijo. Tako sem si jaz zračunal, ker včasi kar malo po svoje tele stopnje delajo ampak, več kot tolko pa ne gre se pravi če kupiš zadevo za 100€ te carina z davkom in vso pizdarijo ne sme pridet več ko 37€. Se mi je pa zgodilo da je bila roba za22€ in so mi potem še carino pribili pa stroške obveščanja pa davek ta pa un in sem plačal 13€ na carini, kar je več kot 50% vrednosti robe. ampak jim nimaš kaj.
 

ilafa

Zelenc'
19. sep 2007
22
0
1
Kranj
ilafa.blogspot.com
Pakete res skoraj vedno pogledajo in odprejo, niso pa ravno najboljši pri ocenjevanju vrednosti stvari (če ni priloženega računa). Carine in plačila davka so oproščeni paketi v skupni vrednosti (torej s poštnino, butli) pod 22 evrov, če ga je poslala trgovina in pod 40 in še nekaj evrov, če ga je poslala fizična oseba (torej prodajalec iz ebaya, prijatelj...)
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Butli gor al dol, takšno vrednost je postavil parlament, torej so butli poslanci ki smo jih vodili pred 15 leti, cariniki samo delajo po navodilih. Zakaj so dali tako vrednost, verjetno zato ker država rabi denar da deluje. Predctavljaj si da bi bil znesek 1000€, pismo sej bi to zgledalo kot brezcarinski nakupi, lepo bi iz lijepe naše naročil paket in prišparal za vrednost DDV, vez zaslužek bi pa ostal v tujini, samo tak sistem dolgo nebi mogel delovat... Kot socializem ni...