Outlook - uvoz mailov

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Pozdravljeni!

Vprašanje sem sicer zastavil že v temi, kjer nekdo sprašuje po kopiranju mailov v outlook expressu, vendar najbrž ni nihče gledal...

Preden sem "podrl" sistem, sem izvozil e-pošto in sedaj bi jo rad uvozil nazaj, vednar je možnost Uvoz in izvoz v Outlook-u zamrznjena in ni mogoče klikniti nanjo.

Kakšna ideja, kako bi se dalo še drugače rešiti vse maile od prej? Aja, prešnje "uporabniške mape" oz. celega uporabnika imam še.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Če imaš stare še vse datoteke (inbox,Sent itd) si kopiraj v tvoj profil (govorim o OE Expresu)

Primer:

C:\Documents and Settings\MOJ_PROFIL\Local Settings\Application Data\Identities\{E601111-F1111-4AC1-B2B1-1111111111\Microsoft\Outlook Express
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Jaz uporabljam outlook in ne outlook express...
frown-1.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Nisem šel sicer testirati in tega seveda ne delam dnevno a vseeno:
mislim, da moraš najprej napraviti account v outlook-u. Ko boš imel account narejen boš imel možnost uvoza/izvoza omogočeno.

Drugače se pa pri formatiranju mašin splača shraniti pst datoteko in izvoziti nastavitve potem pa le vse skupaj nastaviti tako, da se ta datoteka tudi uporablja. Na ta način si delo (če obvladaš dovolj) občutno pohitriš.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Sedaj sem ponovno naložil cel sistem, vključno z officem in sem lahko uvozil *.pst datoteko (izvoženi maili).
Je pa šlo tudi brez accounta v outlooku. Izgleda, da je bilo že v XPjih nekaj narobe.

Sem pa naredil tako, kot si predlagal, da se splača narediti - izvozil maile v *.pst datoteko in potem le-to uvozil.
Se pa shranijo maili in stiki, ne pa tudi nastavitve (konec koncev je z nastavitvami dela za nekaj minut in so še najmanjši problem.

Drugače se ob formatiranju splača skopirat celotno mapo uporabnika (C:\Documents and settings\Uporabnik), saj potem le-to enostavno prilepiš nazaj v isto mapo in se ti ohranijo popolnoma vse nastavitve, pošta, gesla... tudi slika na namizju in ikone
wink-1.gif
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Pa še tole: uporabnikom outlooka priporočam, da z microsofta potegnejo novo datoteko z definicijami za neželeno pošto, saj le-ta funkcija sedaj veliko bolje opravlja svoje delo, kot prej
wink-1.gif