Outlook 2013 vprašanje

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.696
6.601
113
Ker pri svojem delu redno uporabljam Outlook, kamor shranjujem vse kontakte, se mi je pri Outlooku 2013 pojavil problem. Ker občasno delam mailinge, iz Outlooka izvozim kontakte v Excel in od tam lepo kopiram e-maile strank in pošljem mailing. Do sedaj sem uporabljal Outllok 2010.
Odkar imam Outlook 2013 pa je zadeva nekoliko drugačna. S čarovnikom za uvoz in izvoz lepo pridem do izvozi v datoteko, od tu dalje pa manjkajo opcije, ki so bile pri Outllook 2010. Namreč, ni možnosti izvoziti v Excel. Ponudi mi samo možnost Pst (backup) in vrednosti ločene z vejico.
Ko izberem vrednosti ločene z vejico mi sicer izvozi v Excel, vendar mi naserje podatke tako, da zame ni uporabno.
Želel bi si izvoz v klasičen Excel, kjer lahko oblikujem stolpce in da ni teh [cenzura] vejic.
Nisem prepričan da sem svoj problem pojasnil dovolj nazorno. Če ima kdo izkušnje s tem, ali kakšen pameten nasvet kako zadevo rešiti, se priporočam.
Ne potrebujem predlogov, zakaj ne uporabljam CRM itd...

Hvala lepa
 
I

Izbrisan uporabnik 474

CSV (comma seperated values) ne smeš odpreti direktno z Excelom, temveč odpri prazno Excelovo tabelo ter uvozi podatek preo Data zavihka (na SLO verjetno "Podatki" al kaj podobnega) - mislim da je 6. zavihek iz leve. Potem pa imaš spodaj možnosti za uvoz zunanjih podatkov, mislim da moraš za CSV uvozit podatke kot text. Od tu dalje te vodi čarovnik...
 

NeBluzi

Pripravnik
16. okt 2012
168
3
18
Izvoziš v CSV (ločene z vejico), to že znaš.
Greš v Excel, zavihek Podatki/Data in klikneš na ikono From Text, sedaj pokažeš datoteko, ki si jo izvozil v prvem koraku, označiš, da ima tvoja datoteka naslove v prvi vrstici, ločilo polj je vejica....

Potem ti Excel tabelo z vsemi stolpci (tudi e mail)....
 

NeBluzi

Pripravnik
16. okt 2012
168
3
18
Opcija B
Greš v Word in tam zaženeš Mailing, .... tam lahko neposredno izbiraš Outlookve stike...., ki jih lahko tudi filtriraš.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.696
6.601
113
Ufff, hvala za hiter odgovor. Torej se da zadevo zrihtat.
Sedaj si bom moral vzeti malo časa da prebavim odgovore in malo potestiram, če mi bo šlo.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.696
6.601
113
Odprem prazno tabelo v Excelu in na šestem zavihku PODATKI izberem IZ BESEDILA. Odpre se čarovnik in tukaj mi zmanjka. Še vedno so vejice povsod.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.696
6.601
113
Sem uspel izvoziti samo e-mail naslove, kar mi je tudi najbolj pomembno. Še vedno pa ne znam narediti navadne Excel tabele, brez vejic, katero bi lahko kasneje oblikoval po svoji želji.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.972
1.107
113
www.adriamedia.si
V čarovniku označi, da so podatki ločeni z vejico ...
Ko to delaš ti sproti kaže, kje bo ločil podatke na stolpce.
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.696
6.601
113
Sem se danes malo poigral s tem in sedaj zadevo obvladam.

Hvala vsem za pomoč in nasvete.

Lp
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
KSZ

Jaz imam pa vprašanje glede arhiviranja e-pošte.
Nabralo se mi je že kar nekaj e-pošte (za nekaj GB), ki pa bi jo rad arhiviral tako, da je hitro dostopna.
Uporabljam IMAP dostop, tako, da imam vso pošto na serverju in tudi v outlooku.

Prosim za info, kako naj naredim da bo ok?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tam, kjer imaš nameščen Outlook ki to arhiviranje izvaja. Po domače; kreiral boš PST datoteko, največju suffer Outlooka.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Outlook 2013 naredi arhiv v Dokuments/Outlook Files. To je po defaultu. Seveda lahko izbereš katerokoli mapo ali disk.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
KSZ

Zadnjič sem potem arhiviral stare maile. Izkazalo se je, da je bila datoteka velika malo čez 3GB. Danes sem hotel sprostiti prostor na particiji diska in prestaviti arhivsko datoteko na drugo particijo diska. Najprej sem odstranil arhivsko mapo iz outlooka, tako da je ni blo več med ostalimi mapami.
No, potem sem jo hotel prestaviti na drugo particijo, pa mi javi da ne gre. OK. Poskusim jo "odpreti" nazaj v outlooku in pravi da tudi ne gre, češ da nimam dovoljenja za dostop do datoteke. Kaj mi je narediti, da bom imel še dostop do mailov oz. še boljše, da bo datoteka na drugi particiji in da bom imel še vedno dostop do mailov?

Orodje za popravilo *.pst datoteke mi javi napako, češ da ima dovoljenje samo za branje datoteke.
 
Nazadnje urejeno:

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Pod lastnostmi datoteke je bila označena samo za branje. Ko sem to odkljukal, je šlo normalno skozi in sedaj dela OK.

Hvala.