Otvoritev diskoteke YUCATAN

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
ksz

Sem se peljal mimo v soboto ponoči, pa je bila taka gužva, da sploh not več niso spuščali.Po moje zadeva ne bo laufala, nekaj časa jo bodo držali gor nostalgiki, to je naša generacija, folk, ki je star zdaj tam okoli 30 in je dejansko hodil v jukeja v najboljših časih, ene 10 let nazaj.

Nočno življenje je postalo precej drago, včasih si bil s 3 jurji v žepu glavni, danes če hočeš pošteno zabit noč, rabiš okoli 70 eurov...Folku, ki ta denar ima (čez 25 star folk, ki dela) ni več za hodit v diskoteke, saj redno ne, mularija pa tolk keša nima.Poleg tega je Yucatan v vukojebini in tudi taksiji so danes dost dražji, kot včasih.

Jukeju bo promet požrl Tuš, tam se ga mularija lepo naseka s pijačo iz trgovine zunaj, potem pa gredo še not pogledat in si plačajo kakšno redbull vodko, za večkot eno nimajo keša.

Starejši folk pa gre raje v Takosa ali Fuegota.

Trust...Yucatan...neki okostnjaki...to ni več to.
 
Nazadnje urejeno:

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Tak kot že vsi pred mano ugotavljate.......to nebo dugo, če mene vprašaš..... povprečneži nimajo tolko €€, "smetane" pa tud tlko ni, da bi to gor držala.

V avstriji majo dober sistem po diskačih oz tote partye pa to...........npr. Alle Schankmixgetränke von 21-23.00 Uhr um Euro 1,-! Pa to je tak mularije tam, pa s pladni si od šanka pijačo nosijo..........sploh jim ne pride na pamet, da bi se ki vuni z litrcami skakalo, čeprav tudi to vidiš. Vglavno nazadne, ko sem bil tam je v potokih tekla pijača......če si pa pil kaj izven te akcije, kakega hajnija ali corono si pa mogo fino colat
wink-1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
208
63
Kranj
uvest bi moral kot v zda pred 21 nimaš kej delat......kle pa polno juncev.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.348
961
113
Titograd
Citat:
Uporabnik sonick pravi:
Tak kot že vsi pred mano ugotavljate.......to nebo dugo, če mene vprašaš..... povprečneži nimajo tolko €€, "smetane" pa tud tlko ni, da bi to gor držala.

V avstriji majo dober sistem po diskačih oz tote partye pa to...........npr. Alle Schankmixgetränke von 21-23.00 Uhr um Euro 1,-! Pa to je tak mularije tam, pa s pladni si od šanka pijačo nosijo..........sploh jim ne pride na pamet, da bi se ki vuni z litrcami skakalo, čeprav tudi to vidiš. Vglavno nazadne, ko sem bil tam je v potokih tekla pijača......če si pa pil kaj izven te akcije, kakega hajnija ali corono si pa mogo fino colat
wink-1.gif

Pa si videl recimo videl po 1. uri zjutraj kakega nepolnoletnega? Nisi. Res je je polno, ampak po 1. uri pa je plac naenkrat na pol prazen, do 1 zjutraj so lahko zunaj, potem pa več ne smejo biti in dejansko je tudi v praksi tak
smile-1.gif


Pa normalne redarje imajo, ne pa neke zafrustrirane opice...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Meni se pa kaj podobnega dostikrat zgodi pri nas, fakin tričetrt kozarca leda
bonk.gif


Ma ja. Akcija "liter sangrije" 7€. Kul, si vzamem kar literco ko smo pri šanku in pijem s tistih cevi vun.
Srknem 3x malo bolj orenk pa ni več pijače. WTF?

Naročim novo. Tetka, daj mi brez leda ker me grlo boli. Pa mi da od oka pol litra pijače. Tetka,
poglej tam na tablo, liter 7€, kaj bi zdaj rada samo 3,5€? Pol pa "Ja to mi tak točimo"...

Prevara. Bi par tem kafičem blo treba podturit kako inšpekcijo za potrošnike ali podobno.

Bi prec ble fer merice.

Nespomnim se kafane mislim da je bil maček al pri mačaku, nisem siguren ker jih je blo en kup tisto noč,
skratka tam center in širši center LJ. Jaz, moja pa še dva para. Pa mi so jasne cene v LJ, pa vem da je treba
ponekod za jack kolo dat tudi 4€, jebiga, se temu primerno tudi oborožim z dinari in gremo.
In kot sem rekel pri tem mačkonu al kaj je vrag, pijemo. Pa mi moja pravi da majo zlo dobre cene.
Vodka trojka 1€, jožek okol 1,5... Ja te pa super, gremo konobare, daj tu rundo akcija gremo gremo...
Žeremo. Malkoma je težko napizdit. Sicer pijača je bila primerno močna, samo nameštalka; malo prehitro
je zmanjkovala. Ki sem jih zaloto. Vso žganjaro tankajo 0,2, vse brezalkiče gor pa 0,7/0,8 (da ostane dovolj jako)
pol pa 2 leda gor, da niti ne zgleda preveč leda. Pametna prevara, ni kaj. Ampak finta, barem ne kradejo,
na ceniku nekje v kotu droben tisk, da žganjare tankajo 0,2, pri brezalkoholnem 0,2 plačke pa jim človek
nesme zamerit, nenazadnje je to zato da obdrži pijača jakost.
In se nisem počutil napiženega. Medtem ko so pa martinije tankali celi deci in so se ga naše babike vsipavale,
medtem ko smo mi že delali plan kako bo mogo malkom viljamovko s kuferama potegnit.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.348
961
113
Titograd
Ja, konkretno nas ciganijo, ampak posledice se že lep čas vidijo, nočno življenje je mrtvo ker se folk pač tega noče več iti. Kjer sem dobival take "vodene" runde niti ne grem več blizu, na srečo še ponekod dobiš več pijače kot leda. Če se pije redbull vodka naročim samo vodko, kak rebull, pa led v posebej kozarcu.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
208
63
Kranj
požrešni so ratali lastniki, 500% marže jim ni več dosti.

kava 1.5-2€, realno 20centov max
čaj z limono 1.5-2€, realno še 10centov ne.....škatlica manj kot 1€, pa je 20 filtrov notri itd...

liter vodke 10€ ? kok je v lokalu liter vodke? sem rekel 80€ dost?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Tudi sam opažam, da se je folk šele letos ''zbudil'' in začel malo preračunavat cene pijač. Zdaj 5€ ni več samo ''en najmanjši bankovec'' ampak denar, za katerega je treba nekaj naredit v službi. Zaradi upada obiska cene samo še bolj navijajo, s tem pa samo obratno dosežejo.

Recimo zdaj v ponedeljek na Axwellu - plastenka vode 3€, hajniken 0,33 pločevinka 4€. Žgane so bile še bolj navite (ne vem cen, ne pijem žganih skoraj nikoli). Pa se sredi noči pogovarjamo s enim od organizatorjev in cel siv v obraz kak da folk nič ne pije in delajo minus. Hmm, kak je le to možno...
tongue-1.gif
Folk je dal za vstopnino 22-29€ (odvisno kdaj so kupili), potem pa naj še take cene pijač požrejo? Hvalabogu smo predvidevali nekaj takega in se ga nalili zunaj. V Hofru smo kupili veliko steklenico rdečega vina (5l ali koliko že), 2 veza njihovih kol, vodko in energijsko pijačo. Noben ni jamBral, da ni bil dober okus, napili smo se ga pošteno, odšteli pa drobiž.

Tu bo nekaj šteknlo, ampak se ne bo dobro končalo že zaradi števila zaposlenih v gostinskem sektorju.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Če si v Mariboru hotel pred 10 leti nekje pojesti pico, nisi dobil mize.zdaj jo dobiš, kjer hočeš, kadar hočeš (razen v La Cantini je gužva , ki je pač trenutno In).

Folk dejansko ni (več) neumen. Brezposelnost je v Mariboru bila pred 10 leti višja, kot zdaj, ampak cene v lokalih so bile normalne.Zdaj niso normalne, kot tudi drugje po Soveniji ne.Posledično folk precej manjkrat hodi ven jest pa tudi za neko brezvezno pijačo se težje odloči.

Cene so kakopak tudi odgovor,zakaj crkuje nočno življenje v Sloveniji.Včasih ni bil noben strošek, če si bil vsak petek in soboto zunaj.Zdaj je to ogromen strošek.Dvakrat na mesec nekje bo še vsak šel ven, zaardi družbe, čekirat bejbe...Vsak vikend pa redkokdo.
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Pri nas ima neki uvoznik eno gostilno, ima res poceni cene. Ampak res 50% in več ceneje kot drugod, recimo liter vodke + 6 redbullov 30 eur. In je nonstop polhno, vsi nasekani nonstop, gostilna je pa neka bolj žalostna, ampak sej nima veze
smile-1.gif


Tako da ja, lahko bi pocenili cene, ne pa da ljudje naročijo kavo z mlekom pa sedijo 3 ure za mizo...

LP
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
208
63
Kranj
Jep kje so časi, ko sem vsak petek in soboto šel ven....z lahkoto. Danes? 3-4x mesečno max....malo spiješ/poješ pa gre 30-40€.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.377
-8.415
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Kar naj pocrkajo vsi grabežljivci.
Ma [censored] ej, najbolj glasen si v tej temi, pol pa pogledamo cene v vaši štacuni...
bonk.gif
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
ksz
No teh cajtov k` je "generacija70-80" mela pa žure pa dajat bypass diskačem je totalno brez veze
bonk.gif



Se pa pošteno zamislim kako ga bodo žurale naslednje generacije glede na nabijanje cen
confused-1.gif

čedalje več mladine opažam da hodijo vn pa vsak drug ima v roki 1,5L plastenko z že zmešano pijačo
rolleyes-1.gif


LP,S
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.223
2.302
113
Kje pa piše da se ga morjo bodoče generacije nažirat? Koliko gledam se otroci iz generacije v generacijo manj razviti, bolj pritlikavi, tako da mislim da ne potrebujejo alkohola. Drugače pa mi že lep lep čas hodimo po turizmih (5€ liter dobrega vina, 5€ narezek po osebi) in ga gori žgemo do 1-2 zjutraj, potem pa lepo nekje od spodaj kjer je zelo drago zaključimo ampak nihče več ne more kaj dost spit in na koncu prideš skos za smešen denar, piješ kvalitetno vino, ješ dobro hrano in kar je najpomembejše, pogovarjaš se lahko in se družiš česar v teh novodobnih klubih ne moreš saj je očitno vse tako naštelano da lahko samo stojiš in se napajaš ker če se pogovarjaš si drug dan brez glasu...