otroški dodatek

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
zdravo,

najbrž že kdo spraševal - pa ne najdem :(

katero in čigavo premoženje se upošteva?
google mi za prihranke enkrat najde (vir) "vendar le v deležu 3,86% na letni ravni (od dejanske vrednosti premoženja)".. drugič pa (vir) "denar na transakcijskem ali drugem računu, hranilne vloge in druga denarna sredstva po izjavi posameznika (prihranki da, plača ne)," .. kar načeloma je isto - samo pri drugi mi manjka % kaj upoštevajo.

k pri vozilih recimo sta oba vira enaka:
"osebna in druga vozila – v vrednosti nad 8.191,68 eur in ne vozila prilagojena prevozu težko gibalno oviranih oseb ,"
"vsako osebno vozilo oziroma enosledno vozilo do vrednosti 28-kratnika osnovnega zneska minimalnega dohodka (8.191.68 EUR),"

hvala
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
Na moji letošnji odločbi piše, da se letni fiktivni dohodek izračuna po stopnji 0,51% od vrednosti premoženja.
 

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
Gledajo se prihodki in premoženje obeh staršev ter tudi eventuelno premoženje otrok (otroški bančni račun).

Prihodki so plača, regres, božičnica, dobiček s.p.-ja, izplačan dobiček iz naslova lastništva d.o.o.-ja. Kako je s kapitalskimi dobički ne vem, jih nisem nikoli imel :)

Premoženje pa so sredstva na bančnih računih, avtomobili nad določeno vrednostjo (zgoraj omenjenih 8.200 eur), dodatne nepremičnine, lastniški deleži v podjetjih, plovila,... To premoženje se ovrednoti in se iz njega po trenutno 0,51% stopnji izračuna fiktivni dohodek družine, ta znesek pa se prišteje letnim prihodkom.
Avto na lizing se ne upošteva, ker je njegov formalni lastnik lizingodajalec.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.283
5.325
113
vidim da te begajo procenti? načeloma gre za vedno enako zadevo, samo procenti se spreminjajo, zato boš enkrat našel tako, enkrat drugače. Odvisno od leta. Ti procenti so namreč odvisni, kako oni upoštevajo, da so bile kao neke povprečne obresti ali kaj v predhodnem letu. Sicer ne vem, kjer dobijo 0,5%, ker več kot 0,1% na nobeni banki ni bilo za dobiti, ampak vseeno.

in če danes oddaš, bodo upoštevali 0,51%.