Otekla ustnica pri otroku

I

Izbrisan uporabnik #9334

Samo takrat. Ko se mehurček s tekočino predre, je zadeva visoko kužna.

Spomnim se pri sebi ko sem bil otrok, se mi je spustil na kotičku spodnje ustnice. Potem sem ga brisal in posledično tudi predrl. Posledica je bila grozljiva, ker sem imel herpes čez pol brade. Naslednji dan sem bil resno bolan z vročino. Izgledalo je kot da bi z brenerjem potegnil čez obraz. Kot opeklina, pa bolelo je tudi tako.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Pojdi k dohtarju po Valtrex.
Ko se bo herpes naslednjič začel delati, takoj na tablete. Če si dovolj zgoden, ga preprečiš, če ne, samo ublažiš.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ali lahko kdo potrdi če je tisto o pozlačenem robu na kozarcu res? Zdi se mi, da je AMC propagiral svoje kozarce poleg NR posode, ki so imeli pozlačen rob in da se zato kao herpes ne prenaša.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ne more biti res. Tudi, ce prepreci odlaganje herpesa na rob kozarca, je se vedno lahko v tekocini.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.843
113
pri taščici
Sem bil tudi pri dohtarju ker se mi je ob šenu razsiril celo na licnice, pa si tiste njegove zavbe pomagale v stilu
Z zdravili boste pozdtravili v enem tednu, brez pa v 7 dneh.
Vcasih sem imel virolex? mazilo. Tudi ni bilo ravno uspešno.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
To vec ali manj drzi, da ne mores skrajsati trajanja. Ampak lahlo pa lajsas simptome in je izkusnja veliko manj neprijetna. Z Virganom, ob rednem nanasanju, je herpes pri meni skoraj nezaznaven. Brez pa izredno neprijeten. Z Virganom mehurcek niti ne nastane in se ne razlije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Če že debatirate o herpesu...
Sam ga nimam (ali pa sem samo prenašalec), sem pa videl pri dveh puncah domnevno zelo učinkovito uporabo Biostick. Gre za lučko, ne vem kakšne valovne dolžine, ki naj bi pri obeh puncah bistveno skrajšala trajanje herpesa.
Seveda pa so te domače statistike na primeru ali dveh lahko nezanesljive.
 
22. jul 2007
12.797
1.313
113
123
Mislim da takrat, ko se zadeva pogosto ponavlja. Moja je imela zaresno težavo s tem, saj se ji je izpuhnilo ... kwa pa vem, 5x na leto. Potem ji je dohtar predpisal nekakšno izžiganje z laserjem in od takrat te težave enostavno ni več. Pa še ena od punc na šihtu, enako. Čeprav ne razumem kako, saj je virus herpesa v telesu in ne samo na ustnici. Na ustnici se samo pokaže, kadar ti pade imunski sistem. Isto so afte v ustih, gre za isti virus ampak malce drugačno manifestacijo.
Kje so ji to opravili?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Včeraj so tamalmu (11let) izruvali zob, pri čemer je dobil lokalni anestetik. Popoldne je imel že tako ustnico kot na sliki in danes ga boli še bolj.
Je možno, da je to kakšna reakcija ali se je ugriznil, ko je imel omrtvičeno? Lahko kaj pomagamo?
in, kaj se je izkazalo?
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Sedaj mu je zadeva na 80% izginila... mal ga še peče, oteklo ni več in tudi boli ne.
Spodaj se vidi rana, mislim da si je grizel ustnico, ko imel omrtvičeno in da ni šlo za herpes..
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kje so ji to opravili?

V Sevnici na fizioterapiji. Tega bo že kakih 10 let.
Ko se ji je naredilo, je takoj zjutraj šla tja in so jo obsevali z neko svetlobo, govorilo se je o laserju, kakih 5 minut. Potem je to izvajala cel teden vsako jutro. Od takrat ima glede tega popoln mir.

Tudi ena od prijateljic je imela isto, ona je pa hodila nekam v Celje.