Osje gnezdo

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
V Mer.kurju imaš nekaj specialnih sprejev proti osam/seršenom, med njimi je en ki brizga peno.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
ne vem če kaj dosti druga zagiftaš, odpri na obeh straneh rastlnjak, pa špricni iz enega metra - imajo ti spreji tak nastavek da nesejo par metrov. Tarčno.
evil.gif


Spodaj nastavi vedro, da ne boš potem trupla pobiral. pa se slučajno piknil.

Aha aha, tudi tu se torej dobijo zraven nastavki, všečno. Morda se pa res poslužim tega scenarija, tnx
zmaga.gif

Nič nastavkov - Effect za ose in sršene "natur" šprica v curku in ne v "meglici". In še enkrat - domet ima 4 do 6 metrov - boš lahko od vhod čez cel paradajz šprical.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.324
113
@na zadnje dva - kr take fore, sweet
zmaga.gif


Najlepša hvala vsem sodelujočim za nasvete in pa še dodatno hvala, ker niste v topic privlekli klasičnih političnih alter kozlarij
zmaga.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
tako je, "nastavek" je integriran da prši v curku.

00355372.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
@na zadnje dva - kr take fore, sweet
zmaga.gif


Najlepša hvala vsem sodelujočim za nasvete in pa še dodatno hvala, ker niste v topic privlekli klasičnih političnih alter kozlarij
zmaga.gif

Ja pa si pogledal a so ose za ta bele al ta rdece? Da ne bos trupel v kaksno fojbo vrgel. (Evo, da ne bo to edina nekomunajzerska tema na alterju)
cheer.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
lol no. tisti efect gor pošpričaš, pade v par sekundah vse dol... ni ravno "humano" je pa efektivno.

K temu se dejansko nekako najbolj nagibam ampak ne vem koliko tega strupa zraven pade še na rastline.
žuželke so parkrat bolj občutljive na določene strupe. tako da če kaj pade po rastlinah se tebi ne po poznalo prav nič
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.320
2.269
113
A si že naredu?
Daj naedi nam veseje, pa posnami video.
Neodvisno od rezultata, bomo radi pogledal!
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.275
1.944
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Torej - v kotu rastlinjaka so se mi zaredile ose in prav lepo pridno gradijo svoj osir, ki vidno raste in ima tudi že kar nekaj zaplombiranih prebivalcev. Kako bi se tega lahko rešil na najboljši način glede na to, da imam zraven cel kup paradižnikov in ostalih zaenkrat še bolj bio naravnanih vrtnin in posledično predvidevam, da razni bio-kill-i in podobni insekticidi odpadejo? Vem, da so ose najmanj aktivne v bolj hladnih nočnih/jutranjih urah in da je načeloma to čas za akcijo ampak kakšno akcijo točno, to je sedaj vprašanje
smile-1.gif


Hvala za vse realne in nerealne alter predloge
pozdrav.gif

Sej ne da bi bil nesramen, ampak a je tako bedarijo res treba vprašat najpej na forumu?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.324
113
V bistvu sem to do neke mere predebatiral že prej ampak, ker nikoli ne vem s kakšno rešitvijo me Alter lahko preseneti, sem se vseeno odločil zastaviti to vprašanje še tu
grin1.gif


Drugače pa se tudi na splošno po forumih sprašuje marsikaj na kar bi se lahko odgovorilo/rešilo tudi na drug način tako da mi ni ravno jasno kaj točno te je zmotilo. Nisi nesramen samo to mi pa ni jasno. Zakaj pa ne vprašat?
smile-1.gif


@Brane - Ne še. Mogoče pa res posnamem ampak ne zameri, če slučajno ne bom =P
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.297
-8.465
113
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
lol no. tisti efect gor pošpričaš, pade v par sekundah vse dol... ni ravno "humano" je pa efektivno.

K temu se dejansko nekako najbolj nagibam ampak ne vem koliko tega strupa zraven pade še na rastline.
žuželke so parkrat bolj občutljive na določene strupe. tako da če kaj pade po rastlinah se tebi ne po poznalo prav nič
Poleg tega vse skupaj razpade v parih dneh na svetlobi.
Za tako gnezdece se vzame najcenejši "pips", zvečer pošpricaš, zjutraj ponoviš in to je to.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
efect za ose in sršene je izrecno narejen za uničevanje le teh in je izredno učinkovit. deluje trenutno ( kar je pri sršein in osah zelo dobrodošlo ) pade kaplja na oso/sršena in samo omahne.
pips-a pa lahko pol doze sprazniš pa nič, samo razpeezdiš jih. saj čez nekaj časa popadajo. ti pa tudi
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.297
-8.465
113
Kaj pa vem, me še nobena osa ni pičila med pipsanjem, pa sem pohabil že mnogo osirjev.
Mrbit si pa malo nesposoben, če jih fašeš
evil.gif
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
morbit
sicer jih nisem fasal
naselile so se v enem starem avtu, ki je stal 2 leti in se ga ni noben dotaknil. pod havbo he bilo enih 6 osirjev. pa še nekaj pod blatniki ipd.
takrat nisem imel efecta. pips & co jih je sicer na kocu pokončal, porabil pa sem 4 ali 5 ta velikih doz

z efectom pa en špric eno gnezdo. pa še oso/sršena v zraku tudi zadeneš...


v vojno se lahko tudi gre z lokom, kopjem itd.. samo avtomatska puška vseeno zmaga
wink-1.gif
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
mogoče pa se je za kako drugo varianto odločil. mogoče je raje naredil drug rastlinjak,. pa sedaj presaja rastline. ose so vseeno kar nevarna bitja( če imaš alergijo na njihov pik ), pa gle na sliko ni bila samo ena...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.324
113
...ksz...

LoL kere 'mate ej.... Ne ne, na vašo (ne)srečo se mi ni pripetilo nič hudega samo danes zjutraj se pač še nisem s tem ukvarjal, kasneje pa sem tudi imel druge prioritete. Sem pa naredil prvi korak proti končni zmagi in kupil tisti Efect sprej
grims-1.gif