Orodje-najbolje za najmanj-Kje?

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Hhaha... tudi jaz vedno postrezem z racunom koliko je prisparala
smile-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
ksz...

oriolus, čas je za 'spoved' - kolikšen delež tvoje nepremičine zavzema delavnica in ostale površine v zvezi z njo (shramba za orodje in podobno) in kolikšen delež zavzemajo površine, namenjene drugim dejavnostim (bivanje, shramba za jabolka, kurilnica)? Upam, da prve še niso po površini presegle slednjih
tongue-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Ah kje pa !
Lesarska delavnica je podaljšek garaže, 2,7 x 6 m, kovinarski del je v garaži, če delam kaj večjega kovinskega mora dati 'naša' avto ven
wink-1.gif
Je pa res, da je prostora malo in moram kljub temu, da sem maksimalno izkoristil vse možnosti teh dveh prostorov vsakič, ko imam 'v delu ali popravilu' kaj večjega krepko razmisliti kako in kaj.

LP
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.912
113
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Ah kje pa !
Lesarska delavnica je podaljšek garaže, 2,7 x 6 m, kovinarski del je v garaži, če delam kaj večjega kovinskega mora dati 'naša' avto ven
wink-1.gif
Je pa res, da je prostora malo in moram kljub temu, da sem maksimalno izkoristil vse možnosti teh dveh prostorov vsakič, ko imam 'v delu ali popravilu' kaj večjega krepko razmisliti kako in kaj.

LP

No jest mam na ponku še priročno pivovarno, tko da moram vedno kidat preden kaj delam. Se z rožami ne borim, borim se pa s plastično navlako mojih mulcev
bonk.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik panaque pravi:
Moje izkušnje z orodjem. Doma še od fotra stare Stahlwile komplet natičnih, očesnih in viličnih ključev - neprecenljivo.
Stara Bosch fleksarca še dela, Bosch vrtalna mašina - dela....
Imam sam B&D aku vrtalnik - ne kupim nikoli več, glava ima luft, ne moreš lepo zvrtat lepe luknje, ker pleše.
Za ročno orodje poglej NWS, vrhunsko za ta denar, Unior zelo predrag za svojo kvaliteto, za bit set ne boš falil z Wera ali Wiha kompleti.
Aku vrtalniki vijačniki, kupi brezktačne, imaš Makito, Milwaukee...
Interdiskonta in robe v njem se pa izogibaj daleč naokoli. Dobro orodje spoznaš že po kovini, posebno ročno. Tudi priznane nemške firme električnega oziroma akumulatorskega orodja imajo kaj vredne kose iz svoje tovarne in ne iz vzhoda.
Raje prišparaj kak evro, ga daj na kup in potem kupi en kos in bo s tistim veselje delat.
Saj veš, orodje ti crkne,ko ga najbolj rabiš. So pa štacune z orodjem tudi zame kot je že zgoraj omenil oriolus, kot je za ženske Emporium...
Moje skromno mnenje, upam, da ti bo v korist.
Glih zadnjič je kolega kupil Wiha izvijače in je rekel do so za en [cenzura] in jih je takoj posnel.
 

panaque

Pripravnik
23. sep 2007
225
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Citat:
Uporabnik panaque pravi:
Moje izkušnje z orodjem. Doma še od fotra stare Stahlwile komplet natičnih, očesnih in viličnih ključev - neprecenljivo.
Stara Bosch fleksarca še dela, Bosch vrtalna mašina - dela....
Imam sam B&D aku vrtalnik - ne kupim nikoli več, glava ima luft, ne moreš lepo zvrtat lepe luknje, ker pleše.
Za ročno orodje poglej NWS, vrhunsko za ta denar, Unior zelo predrag za svojo kvaliteto, za bit set ne boš falil z Wera ali Wiha kompleti.
Aku vrtalniki vijačniki, kupi brezktačne, imaš Makito, Milwaukee...
Interdiskonta in robe v njem se pa izogibaj daleč naokoli. Dobro orodje spoznaš že po kovini, posebno ročno. Tudi priznane nemške firme električnega oziroma akumulatorskega orodja imajo kaj vredne kose iz svoje tovarne in ne iz vzhoda.
Raje prišparaj kak evro, ga daj na kup in potem kupi en kos in bo s tistim veselje delat.
Saj veš, orodje ti crkne,ko ga najbolj rabiš. So pa štacune z orodjem tudi zame kot je že zgoraj omenil oriolus, kot je za ženske Emporium...
Moje skromno mnenje, upam, da ti bo v korist.
Glih zadnjič je kolega kupil Wiha izvijače in je rekel do so za en [cenzura] in jih je takoj posnel.

Govoril sem za bit sete, ima pa Wiha kot Wera več kakovostnih rangov oziroma bite za posamezni material - les, kovino...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Moje orodje je po večini iz Interdiskonta...

ID ni več poceni kitajska roba. Sedaj je že kar zasoljena kitajska roba ker imajo kao svoj trademark (ID Tools)
stupid-1.gif


Te dni sem rabil žego za železo, da nekja na hitro odžagam. Mi je počil list po nekaj potegih.
bonk.gif

Je letelo v kanto z žago vred...
jezen.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.912
113
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Moje orodje je po večini iz Interdiskonta...

ID ni več poceni kitajska roba. Sedaj je že kar zasoljena kitajska roba ker imajo kao svoj trademark (ID Tools)
stupid-1.gif


Te dni sem rabil žego za železo, da nekja na hitro odžagam. Mi je počil list po nekaj potegih.
bonk.gif

Je letelo v kanto z žago vred...
jezen.gif

Ja kaj si pa počel, je treba mal z občutkom
grims-1.gif
Zanič list zgubi zobe, če ti poči ne znaš žagat železa, žal, in boš polomil tud kakega dražjega. Men držijo ID zadeve lep čas in so ble uporabljene nekatere (set klešč recimo) tud za kako bolj resno stvar, Tud tistele špiccange par postov višje so ble uporabljene po konjsko zagotovo za opravilo kateremu niso namenjene. Ni vse dobro, večina je pa zelo zadovoljiva.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Ne nazadnje - ID vsaj v BTC-ju sploh ni poceni.
Ker je moja pot velikokrat ko kaj iščem od Bauhausa v Merkur, nato pa v ID, sem se o razlikah lahko že večkrat prepričal.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Unior ampak izpred 30 let. Kar je fotr nabavil. Večinoma se je popravljalo tovornjake in kmetijske stroje. Veliki ključi so celi, tamali pa ne več toliko. Kolca se mi po kompletu KS Tools, ki je bil res dober. Sedaj ga koristijo cigani
jezen.gif
.
Se držim mnenja, da če rabiš kaj na muč odšraufat, pol moreš met orodje kvalitetno, za manjše stvari je interdiscont zakon.
Električno orodje: fibrca, Bosch stara k zemlja, taka zelena, dela k šus. Vse ostalo od B&D, Iskra, Perles,....ni vredno nič. Napram stari seveda in za resno uporabo. Bakterijsko je pa tako. Če rabis tedensko pol ja, drugače je brez veze.
Kr nekaj orodja se je nabralo, ki ga mogoče ne bom nikoli rabil a ni hudega
grin1.gif
. Jezen sem samo, ko kaj rabim mislim, da nimam, letim v štrcuno, ko pa domov priden, zagledal kje na polici.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Berem to temo že par dni in se kar najdem notri
smile-1.gif


Orodja je kar nekaj doma ... saj pri bajti, njivi, vinogradu in vrtu je vedno kaj dela okrog mehanizacije, skuterja, sedaj še RC avta.

Pa kljub vsemu še vedno kaj kupiš. Veliko uporabljam Uniorjeve T ključe (imbuse), pa šraufencigre. Zadovoljen z vzdržljivostjo. (tudi ta mali T inbusi, 2mm - 4mm, presentljivo dobro zdržijo. Sem se zadnjič ukvarjal z enim zalepljenim (sekundno lepilo) inbusom 2, se je ključ zvijal, na koncu pa mi ga je vseeno ratalo odtegnit.

Gedore imam en komplet "ta velikih" in dve škatle malih ..danes pa mi pravi sodelavka ... ta komplet gedor bom znižala za 50% ... uh to pa skoraj morem kupit
smile-1.gif

Jutri kupim, pa bo še ena škatla na razpolago za šraufarijo
stupid-1.gif


Povem še očetu o gedorih ..pa pravi, ja danes sem kupil nov ročaj za kladivo ... pa v nedeljo na boljšjaku moram še vzet eno kladivo za kamne tolč
smile-1.gif