Orodje-najbolje za najmanj-Kje?

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nisem vse prebral.

1. unior izvijači se mi je na malem ploščatem zlomila glava na pol. nič posebnega delal.
2. ostalo unior ok
3. natični in viličastio unior super zadeva. mam tu ene druge, tut ni slabo
4. klešče, unior. bp
5. preklete gedore mi manjkajo..že 10 let jih kupujem. lahko mim jih kdo da za rojstni dan
smile-1.gif

6. blac&decker mala kotna brusilka. dela k šus. odličen nakup. super ergonomija za brusit strope. zbrusila 300 kvadratov bp
7. velika brusilka..imel 5, 6 no name, bauhause, vse zamenjal in mi na koncu prodal za skoraj no name ceno bosch zeleno. dela bp vrsto let. orng diamantna plošča za beton rezat in je zmaga
8. štemarce, velike, 2 einhel. preštemal celo bajto. na koncu vzel denar in kupil malo black&deceker. za luknje za slike itd dobra. kaj več več ne štemam, al si pa sposodim dewalt, makita.
9. macole mtech, kladiva ne vem čigava so
10. baterijska mi manjka, alpha tools je crknla baterija oz mal zdrzi..po 12 letih. iščem nekaj na močen navor, večjo baterijo
11. krožna žaga bosch..delala bo do izginotja
12. klešče za železo ščipat uniro. best off
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Hehe, nas je več takih. Ko rabim orodje si ga kupim. Seveda če niso štirimestne številke... Ključi, gedore, šraufcigri Unior, klešče mešano na žaru, pnevmatika noname (abac ali nekaj podobnega, rabim res malo). Vse elektro orodja kar sem imel od B&D+raznorazni noname mi je pocrkalo še v garanciji (pa ne bi o tem, da najdem račun samo za tisto, kar še dela), tako da na štrom in baterije kupujem samo še Bosch, Makita, Metabo. In se zaenkrat obrestuje.
Razen Baubau "OK" štemarce, ki je preživela že dobrih deset let zlorabljanja in še kar noče crknit. Ampak očitno bo to tista izjema, ki potrjuje pravilo...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Sam sem odvisnik in se moram vedno za ušesa vlečt stran od orodja v trgovini. Se pa seveda vsega lotim sam.

Hvala enako
wink-1.gif

Ker veliko kupujem tudi na boljšjaku že odkar obstaja, torej skoraj 30 let, se mi je vsega nabralo za vsaj tri delavnice
wink-1.gif

Merkur, Bauhaus, Baumax, Obi, merkur, ID, so zame še vedno trgovine za tedenske obiske in se moram prav tako 'stran vlečt' da ne kupim še kaj (čeprav imam že vsaj dva podobna kosa doma)
Kako se odvadit te odvisnosti, pa ne vem.
ha ha. men pa moja govori, da sem nekaj posebnega, ko sam orodje gledam pa kupujem. Vidim, da nas je več takšnih.
Bi lahko naredil eno alter ekskurzijo na sejem hobi orodja.
aplauz.gif
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
No evo to je to
smile-1.gif


Pri nas je že foter ko smo hodili po nakupih v Avstrijo-mat mulce po cunje, fotr pa legendarni stavek, ki ga ne bom pozabil: "Jes grem pa mau u železnino pogledat." Zmeraj smo ga čakal na koncu, tudi če ni nič nabavil
smile-1.gif


No ja, kri ni voda
smile-1.gif
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.022
52
48
Ja, za normalnega deca je v "železnini" zmerom zanimivo tako kot za babe cote. Malo so zakrbljujoče zadnje generacije metro, hipster in podobnih p3derčin.
smile-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
moram kupit električno vrtalko, takšno da bom lahko tudi v beton in železo kaj zvrtal...hobi varianta

kakšno naj kupim? koliko € je kakšna solidna?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Če sem že zapisal, kako kupujem tretji ali četrti enak kos orodja, tole je bilo nekaj, čemur se nisem mogel upreti:
wink-1.gif

orodje-kompl.jpg

Potovalni kovček na kolescih, v njem pa "ni da ni"
In čeprav sem pred tremi leti, ko sem to na boljšjaku dobil za 80€ (novo), imel že vse kar je v kovčku - sem ga kupil.
V teh 3 letih pa sem morda uporabil kaj iz njega le enkrat ali dvakrat, predvsem zaradi tega, ker se je dalo vse skupaj pripeljati do mesta, kjer sem kaj popravljal...

Da ne bo nesporazuma: takega kovčka nekomu, ki namerava vsaj približno resno kaj narediti ne priporočam - v njem je vse preveč takšnih kosov, ki bi lahko ob najbolj nujnem popravilu 'crknili'
 
Nazadnje urejeno:

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Če ni ravno nujno in ne boš z njo delal ravno vsak dan (podiral zidove) počakaj na lidlovo akcijo. Na vsakih par mesecev jo imajo, 1 kW moči, v kovčku, original nastavki so sds+, vendar je priložena dodatna samozatezna glava za navadne svedre. Ni pa najmanjša, sploh ko daš gor dodatno glavo. Prevrtaš/poštemaš pa kar češ ...

Aja, pod 50 ojrov ....
 
Nazadnje urejeno:

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Če je govora o avto-mehaničnih orodjih, gedore, ključi, potem gre moj glas tudi za Winset. Ampak mora bit nujno top PRO (rdeča) serija.
Po mojih izkušnjah povsem primerljivo, če ne že bolje kot Unior.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Lux je drek od dreka.
Si lahko bolj konkreten, na primer s katerim od njihovih orodij ali kompletov nisi bil zadovoljen?
Samo toliko, da vem(o) kaj NE kupiti, ali morda to velja za vse kar nosi znamko LUX?
Glede ID pa je zadeva bližje resnici, čeprav ne za vse.
Špohtlju odpadel lesen ročaj oz. dvema. Vijačnik z 18v ima manjši navor kot moj z 10,8. Vbodna pleše,...
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Lux je še leta 2010 imel dobavitelja za zidarsko orodje v Sloveniji (Tokos). Od takrat, ko je šel na Kitajsko ima zdaj že osmega kitajca v 4 letih. Isto je na ostalih področjih... slaba roba...
 

panaque

Pripravnik
23. sep 2007
225
2
18
Ljubljana
Moje izkušnje z orodjem. Doma še od fotra stare Stahlwile komplet natičnih, očesnih in viličnih ključev - neprecenljivo.
Stara Bosch fleksarca še dela, Bosch vrtalna mašina - dela....
Imam sam B&D aku vrtalnik - ne kupim nikoli več, glava ima luft, ne moreš lepo zvrtat lepe luknje, ker pleše.
Za ročno orodje poglej NWS, vrhunsko za ta denar, Unior zelo predrag za svojo kvaliteto, za bit set ne boš falil z Wera ali Wiha kompleti.
Aku vrtalniki vijačniki, kupi brezktačne, imaš Makito, Milwaukee...
Interdiskonta in robe v njem se pa izogibaj daleč naokoli. Dobro orodje spoznaš že po kovini, posebno ročno. Tudi priznane nemške firme električnega oziroma akumulatorskega orodja imajo kaj vredne kose iz svoje tovarne in ne iz vzhoda.
Raje prišparaj kak evro, ga daj na kup in potem kupi en kos in bo s tistim veselje delat.
Saj veš, orodje ti crkne,ko ga najbolj rabiš. So pa štacune z orodjem tudi zame kot je že zgoraj omenil oriolus, kot je za ženske Emporium...
Moje skromno mnenje, upam, da ti bo v korist.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Bo treba vložit 150€+. Jest imam dobre izkušnje z Makito.
Fant sprašuje za hobi varijanto. Makita izdeluje profi orodje, za kar je tudi treba pošteno plačati. So kot rolls-royce me orodji.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
vem da je makita ok.
samo za 3x na leto po eno uro, pa res ne vem če potrebujem makito..
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.912
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Sam sem odvisnik in se moram vedno za ušesa vlečt stran od orodja v trgovini. Se pa seveda vsega lotim sam.

Hvala enako
wink-1.gif

Ker veliko kupujem tudi na boljšjaku že odkar obstaja, torej skoraj 30 let, se mi je vsega nabralo za vsaj tri delavnice
wink-1.gif

Merkur, Bauhaus, Baumax, Obi, merkur, ID, so zame še vedno trgovine za tedenske obiske in se moram prav tako 'stran vlečt' da ne kupim še kaj (čeprav imam že vsaj dva podobna kosa doma)
Kako se odvadit te odvisnosti, pa ne vem.
ha ha. men pa moja govori, da sem nekaj posebnega, ko sam orodje gledam pa kupujem. Vidim, da nas je več takšnih.
Bi lahko naredil eno alter ekskurzijo na sejem hobi orodja.
aplauz.gif

Jest jih vedno poslušam....ja kaj boš pa rabil....pa to pa ono, pa sej je že polna garaža te krame (sej, ko je pod ponkom zložen je krama, ko pa potegnem ven mojo Stanley sportbili torbo z orodjem, se not čudežno najde, marsikaj za marsikaj), pa sem ji ravno dva dni nazaj spet spustil računico. Crknil grelec na bojlerju unem tamalem pod pultom, seveda crkne na pet let, ker ga prerusta in začne fid ven metat. Začel se je, ko je sinko klical, da ni štroma u fletu in da ga samo zgopraj pri nas ni. Men klikerji potegnejo, da bo res že okol pet let in da je verjetno to. (Prvič sem rabil eno uro, da mi je potegnil kaj meče ven FID, pa mal interneta, kaj je treba nardit z bojlerjem. Pridem domov in dobim fid dol, probam, rukne ven, se stegnem pod korito in izklopim bojler, v naslednji sekundi posvetjo lučke
d055.gif