original platišča na drugi znamki

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.317
9.683
113
kod Džej-Zija
Jaz sem najprej poklical na oddelek za homologacijo. Me je vprašal, če imam račun od felten. Valda ne, kupljene rabljene. Je rekel, potem pa obrazec o strokovni vgradnji pri vulkanizerju. Natisnil sem takega, ko ga je prilepil McGiver, moj vulkanizer ga je izpolnil, potem pa s tem naprej na homologacijo. Pa seveda sprintan pravi tüv certifikat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz sem najprej poklical na oddelek za homologacijo. Me je vprašal, če imam račun od felten. Valda ne, kupljene rabljene. Je rekel, potem pa obrazec o strokovni vgradnji pri vulkanizerju. Natisnil sem takega, ko ga je prilepil McGiver, moj vulkanizer ga je izpolnil, potem pa s tem naprej na homologacijo. Pa seveda sprintan pravi tüv certifikat.
No jaz sem imel original račun, pa ni nič pomagalo. Mi je pa vulkanizer to podpisal (vse sem mu jaz izpolnil) pro bono - itak mu štiri avte tam 2X letno preobuvam. ;)
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
mah komplicirajo tukej pri nas... v uk dobis polno opreme brez tuva - a to pomeni, da tam manj komplicirajo??

pa rabis vertifikat za okna, pa za bullbare, pa za okrasne letve ob straneh...
Komplicirajo ker vi komplicirate in vidijo, da lahko iz tega nekaj iztrzijo. Pri nas bi moral po pravilih homologirati usb polnilec, nastavek za telefon in prevleke za sedeze!! Ampak kot vidim po neumnostih ki jih sprasujete, vsako leto huje, ne bo dalec dan, ko bos moral na tehnicnem prinesti tuv certifikat za polnilec telefona, nemc se ti bo pa smejal v glavo. Govorili boste pa o banana slovenski drzavi, ki jo VI sestavljate!
Piz.darija ene zdrave pameti vec ni. Jebes homologacijo, fukne.s gor vecja platisca, priblizno iste velikosti pa te ziv krščen duš ne bo povohal, ce ne bos imel ravno crnega bmwja in vozil po napacni strani avtoceste.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.782
1.460
113
42
S temi feltnami komplicirajo za popizdit.
Jaz tudi razmišljam o 19kah na mojem Volvu pa me vsakič mine. Že tako težko najdeš 5x108 pol ti pa se po glavi serjejo
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.640
3.522
113
Saj vem da se sliši bedasto (v stilu že 10 let vozim čez rdečo pa mi nič ni), ampak res je, če nisi ravno pacient, da si 5x letno na izrednem tehničnem ti feltn nihče ne bo povohal, tudi če se voziš na 3 cole premajhnih. Če paše, natakneš in čavo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.499
260
113
Komplicirajo ker vi komplicirate in vidijo, da lahko iz tega nekaj iztrzijo. Pri nas bi moral po pravilih homologirati usb polnilec, nastavek za telefon in prevleke za sedeze!! Ampak kot vidim po neumnostih ki jih sprasujete, vsako leto huje, ne bo dalec dan, ko bos moral na tehnicnem prinesti tuv certifikat za polnilec telefona, nemc se ti bo pa smejal v glavo. Govorili boste pa o banana slovenski drzavi, ki jo VI sestavljate!
Piz.darija ene zdrave pameti vec ni. Jebes homologacijo, fukne.s gor vecja platisca, priblizno iste velikosti pa te ziv krščen duš ne bo povohal, ce ne bos imel ravno crnega bmwja in vozil po napacni strani avtoceste.

ha ne vem, a zdej sem jest kriv ce je tak zakon??
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A originale pa boste v smeti ruknili, al prodali? Jaz bi za rezervo pač hodil z originali na TP. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.471
859
113
Piz.darija ene zdrave pameti vec ni. Jebes homologacijo, fukne.s gor vecja platisca, priblizno iste velikosti pa te ziv krščen duš ne bo povohal, ce ne bos imel ravno crnega bmwja in vozil po napacni strani avtoceste.
Seveda, zavarovalnicam se bo pa lepo smejalo, ko bodo našli nekaj, da lahko zavrnejo izplačilo škode. :)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.379
1.359
113
Seveda, zavarovalnicam se bo pa lepo smejalo, ko bodo našli nekaj, da lahko zavrnejo izplačilo škode. :)

Nehaj dramatizirati. Takšnega primera pri nas ni bilo. (Če boš ti prvi, boš za vsako feltno dobil dovolj cigaret, da ti jih tudi v kehi ne bo zmanjkalo. :sprasujemse: )

Če ima avto tehnični pregled, gume pa kaj profila, je tehnično brezhiben, in to je vse, kar zavarovalnico zanima.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.317
9.683
113
kod Džej-Zija
A za tehničnega pa vedno šraufate vpisane dimenzije nazaj? Če je vse ok, zakaj nimate jajc tudi na tehničnega hodit z nevpisanimi dimenzijami?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.379
1.359
113
Ker tako neumni pa tudi na tehničnih niso. :aplauz:

Tja sem se tako vozil z "že od nekdaj" vpisanimi dimenzijami, na (precej neizstopajočih) feltnah pa je bil pokrovček after-market proizvajalca. Kartonček so le nekajkrat preverili - in presodili, da vse štima. Je pa res že 15 let tega.