Opustitev programa Garmin Mobile XT CN Europe

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
421
4
18
Ljubljana
Danes sem preverjeno izvedel, da Garmin ne bo več izdajal oziroma, da bo opustil program Mobile XT CN Europe. Zato me zanima katera je zadnja licenčna verzija tega programa in če je možno prenesti na GSM licenčne mapsource CN iz drugih verzij Garmina (od drugih naprav - npr.760-ke)
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik lagunec pravi:
Danes sem preverjeno izvedel, da Garmin ne bo več izdajal oziroma, da bo opustil program Mobile XT CN Europe .

Mobile XT CN Europe . Kaj je to program, kartografija?

Garmin Mobile® XT je program kateri se preverjeno ne opušča. Novejše verzije od trenutno snemljivih na strani se že "kuhajo".
EDIT: Za Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition so se pravkar "skuhale"

CN = City Navigator pa je kartografija, katero bo Garmin v bodoče predvidoma 3x letno posodabljal.
 
Nazadnje urejeno:

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
421
4
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jodlar pravi:
Citat:
Uporabnik lagunec pravi:
Danes sem preverjeno izvedel, da Garmin ne bo več izdajal oziroma, da bo opustil program Mobile XT CN Europe .

Mobile XT CN Europe . Kaj je to program, kartografija?

Garmin Mobile® XT je program kateri se preverjeno ne opušča. Novejše verzije od trenutno snemljivih na strani se že "kuhajo".
EDIT: Za Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition so se pravkar "skuhale"

CN = City Navigator pa je kartografija, katero bo Garmin v bodoče predvidoma 3x letno posodabljal.

Vprašaj na Geoset, kjer sem dobil tak odgovor, ker sem hotel kupiti novo verzijo Garmin Mobile XT CN Europe.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik lagunec pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlar pravi:
Citat:
Uporabnik lagunec pravi:
Danes sem preverjeno izvedel, da Garmin ne bo več izdajal oziroma, da bo opustil program Mobile XT CN Europe .

Mobile XT CN Europe . Kaj je to program, kartografija?

Garmin Mobile® XT je program kateri se preverjeno ne opušča. Novejše verzije od trenutno snemljivih na strani se že "kuhajo".
EDIT: Za Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition so se pravkar "skuhale"

CN = City Navigator pa je kartografija, katero bo Garmin v bodoče predvidoma 3x letno posodabljal.

Vprašaj na Geoset, kjer sem dobil tak odgovor, ker sem hotel kupiti novo verzijo Garmin Mobile XT CN Europe.

Sprašujem tebe, kaj je to, ker zadeve ne poznam! Ali je program, kartografija ali oboje skupaj?
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
421
4
18
Ljubljana
Zakaj potem odgovarjaš, če zadeve ne poznaš - opuščeno naj bi bilo oboje tako program za GSM kot kartografija za GSM.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik lagunec pravi:
Zakaj potem odgovarjaš, če zadeve ne poznaš - opuščeno naj bi bilo oboje tako program za GSM kot kartografija za GSM.
Kolikor vem, so zemljevidi enaki za več produktov, sem pa tudi jaz slišal in prebral (zadnji Monitor), da naj bi SW za telefone ukinjali, ker naj bi razvijali lastek GPS telefon (če se prav spomnim, ne čisto sami).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Po moje gre za SD kartico na kateri je Mobile XT + Evropska karta...
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik lagunec pravi:
Zakaj potem odgovarjaš, če zadeve ne poznaš - opuščeno naj bi bilo oboje tako program za GSM kot kartografija za GSM.

Na koncu mojega pisanja je ? (vprašaj), torej sprašujem, ne odgovarjam.
Sprašujem pa zato, ker Garmina poznam dokaj dobro, ti pa njihovo ponudbo dokaj slabo, ker bi sicer lahko ugotovil, da za vse kar bo (je) ukninjeno prihaja nadomestilo. In, če bi mi zaupal kaj ta Garmin Mobile CN Europe pomeni, bi ti lahko svetoval(i) kako in s čim jo posodobi.

Odgovorim ti pa lahko, da kartografija pri Garminu ni ločena po napravah (GSM-ji, dlančniki, PNA-ji, PC-ji) in je tako posebaj za GSM-e ne bodo mogli opustiti.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
421
4
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Po moje gre za SD kartico na kateri je Mobile XT + Evropska karta...

No, da sem malo bolj precizen, gre točno za to zadevo. Jodlar tebe bi pa prosil, če mi lahko odgovoriš na drugi del zastavljenega vprašanja iz začetnega posta:

"če je možno prenesti na GSM aparat, licenčne mapsource CN - Europe iz drugih verzij Garmina (od drugih naprav - npr.760-ke) " in kako.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Je možno prenesti mapo, samo ne na licenčni način.
Če hočeš legalno moraš kupiti za vsako napravo novo karto, oziroma pogledati če garmin dovoljuje gratis namestitev na še eno napravo, nekoč je bilo tako.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik lagunec pravi:
"če je možno prenesti na GSM aparat, licenčne mapsource CN - Europe iz drugih verzij Garmina (od drugih naprav - npr.760-ke) " in kako.

Kar je odgovoril Snečer je res.
Vendar tvoje vprašanje razumem, če je možno prenesti City Navigator kartografijo kupljeno za na primer Garmin napravo (Nüvi katerikoli) in odklenjeno za to napravo tudi na GSM oz na napravo na kateri je Garmin Mobile XT program. Odgovcor na to je da.
Iz istega CD-ja, DVD-ja, doplotega, itd, nameščeno kartografijo (katerokoli ne samo City Navigator, no nekaj pomorskih ne dela povsod enako) lahko preneseš na katerokoli Garmin napravo (PNA) ali katerokoli napravo (GSM; dlančnik, PC) ki ima nameščen Garmin Mobile XT program, če je odklenjena ("licencirana") tudi za to napravo. Torej ne nameščaš dveh kartografij za isto področje za različne naprave v mapsource na PC-ju, samo "licenciraš" jih za več naprav. Seveda pa vsaka "licenca" velja samo za točno določeno napravo!
 
Nazadnje urejeno:

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik lagunec pravi:
...in kako.

Oprosti sem spregledal!

Program na Mobile XT CN Europe (da je to SD kartica s programom in kartografijo za GSM telefone v resnici nisem vedel) lahko popolnoma legalno in brezplačno posodobiš s prenosom ustrezne različice (glede na OP tvojega GSMa oz glede na obstoječi program na SD kartici) iz te strani.
Kolikor sem uspel raziskati do brezplačne posodobitve nisi upravičen, zato moraš zadnjo različico City Navigator Europe (v2010.10) kupiti.
Ker razumem, da imaš to zadnjo različico že (licenčno) za Nüvi 760 ne rabiš nič nameščati na novo na PC ampak v MapSourcu preko Unlock Wizarda (ali Start, Garmin, UnlockWizard pri novejšem Mapsourcu) vpišeš kodo ("licenco") in enako kot na 760tko preneseš izbrane mape na SD kartico.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
421
4
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jodlar pravi:
Citat:
Uporabnik lagunec pravi:
...in kako.

Oprosti sem spregledal!

Program na Mobile XT CN Europe (da je to SD kartica s programom in kartografijo za GSM telefone v resnici nisem vedel) lahko popolnoma legalno in brezplačno posodobiš s prenosom ustrezne različice (glede na OP tvojega GSMa oz glede na obstoječi program na SD kartici) iz te strani.
Kolikor sem uspel raziskati do brezplačne posodobitve nisi upravičen, zato moraš zadnjo različico City Navigator Europe (v2010.10) kupiti.
Ker razumem, da imaš to zadnjo različico že (licenčno) za Nüvi 760 ne rabiš nič nameščati na novo na PC ampak v MapSourcu preko Unlock Wizarda (ali Start, Garmin, UnlockWizard pri novejšem Mapsourcu) vpišeš kodo ("licenco") in enako kot na 760tko preneseš izbrane mape na SD kartico.

Imam licenčno verzijo CN 2009 za Garmin 760. Ko sem poskušal zagnati najnovejšo verzijo Mapsource programa (instalacija je potekala brez problemov) in zadevo spraviti na SD kartico se izpiše sporočilo-napaka v zvezi s "FAMILY_708". Napako sem poskušal odpraviti z navodili za odpravo napak na Garmin SLO strani vendar neuspešno. Kako rešiti težavo.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik lagunec pravi:
Imam licenčno verzijo CN 2009 za Garmin 760. ...

Pomeni to, da imaš kartografijo City Navigator Europe NT v.2009 na DVD-ju (CD-ju) in ustrezen "ključ" za namestitev na tvoj Nüvi 760?
Če je tako, potem moraš kupiti "ključ" za odklep te kartografije tudi za tvoj Garmin Mobile XT na SD kartici. Kot ID naprave sporočiš serijsko številko SD kartice. V bistvu moraš kupiti novo kartografijo, ne rabiš je pa na novo nalagati, ampak obstoječo odkleniti z novim ključem (dodati ključ). SD kartico vstaviš v cardreader in posodobiš kartografijo. "Velikost " izbranih kart ne sme presegati velikosti prostega prostora na kartici.

Vsaka kartografija sama namesti tudi Mapsource program. Če se pri zagonu Mapsourca pojavlja napaka je največkrat krivo to, da si kaj "na roke" dodaja, odvzemal ali prekonvertiral. Glede na informacije s foruma je edita rešitev odstranitev Mapsourca, ročno čiščenje registrov in ponovna namestitev kartografije.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

FAMILY_708 = napaka pri Adriaroute je to, ne pri CN. Odstrani AR in na novo gor pa je.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Ja pa pazi AdriaROUTE za na SD kartico je "drugačna" od one za Garmin naprave. Posodobitev za SD kartico lahko snameš tukaj.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
421
4
18
Ljubljana
Hvala za vse odgovore. Zadevo poskušam nadgraditi izključno pri Garmin City Navigator Full Europe 2007, ki jo imam na micro SD kartici (licenčen). Tudi napaka (Family_208) se mi pojavlja pri nadgradnji navedene kartografije in ne AdriaRouta.

Pomeni to, da imaš kartografijo City Navigator Europe NT v.2009 na DVD-ju (CD-ju) in ustrezen "ključ" za namestitev na tvoj Nüvi 760? Tako je Jodlar. Zanima me kje je link za kupit ta ključ oziroma kje se lahko kupi, ki ga omenjaš.

AdriaRoute, ki sem ga prav tako nabavil pri Geosetu pa imam nadgrajen na verzijo 2.20 in z njim nimam problemov.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Nekaj imaš pošteno "pobrkano":
V mapi Family_208 je BlueChart Atlantic v9
 
Nazadnje urejeno:

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
421
4
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jodlar pravi:
Citat:
Uporabnik lagunec pravi:
Imam licenčno verzijo CN 2009 za Garmin 760. ...

Pomeni to, da imaš kartografijo City Navigator Europe NT v.2009 na DVD-ju (CD-ju) in ustrezen "ključ" za namestitev na tvoj Nüvi 760?
Če je tako, potem moraš kupiti "ključ" za odklep te kartografije tudi za tvoj Garmin Mobile XT na SD kartici. Kot ID naprave sporočiš serijsko številko SD kartice. V bistvu moraš kupiti novo kartografijo, ne rabiš je pa na novo nalagati, ampak obstoječo odkleniti z novim ključem (dodati ključ). SD kartico vstaviš v cardreader in posodobiš kartografijo. "Velikost " izbranih kart ne sme presegati velikosti prostega prostora na kartici.

Vsaka kartografija sama namesti tudi Mapsource program. Če se pri zagonu Mapsourca pojavlja napaka je največkrat krivo to, da si kaj "na roke" dodaja, odvzemal ali prekonvertiral. Glede na informacije s foruma je edita rešitev odstranitev Mapsourca, ročno čiščenje registrov in ponovna namestitev kartografije.

Zanima me kje na My Garminu je link za nakup ključa za odklep programa CN Europe 2009