Optik

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Kamorkoli samo k CLARUS-u ne. Boš moral plačat imena/nazive, za ketre sploh ne veš.
Izbira samo z optikom. Okvir samo z ženo. Šparat? Seveda ne, pa si prepričan, da bodo prva stekla sprejemljiva? Prve ne bodo v najboljše!
Imam bralne, samo steklo nič dodatkov', okvir izbrala draga. Dajem gor in dol. 150€. Še zmerom mislim, da optika NE more biti draga.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Prišel je čas ko vidim da nič več ne vidim. Na blizu. Bo treba neka bralna očala nabavit za na blizu. Vem da bo optik dal boljše informacije ampak vseeno me zanima kaj vzeti. Šparal ne bom. Malo se nagibam k Hoya steklom. Vzeti blue filter ali ne, sem pa dost pred računalnikom? Vzeti morda kakšen drugi filter? Kaka oblika za bralna očala? Velika, srednja, mala, tista čisto ozka in drobna? Poln okvir, pol okvir, brez okvirja? To bodo prva očala in bi bil vesel vseh informacij, da se lahko pravilno orientiram.
Očala za resno branje sem vzel pri optiku. Ker veliko berem tudi na prostem, sem vzel foto stekla. Okvir imam pa iz titana, da je čim lažji. Cena okoli 150€. Za občasno branje imam pa na vseh strateških mestih v bajti kitajska očala za 5€. V žepu imam pa vedno zložljiva kitajska očala, da v štacuni vidim kako deklaracijo. Sčasoma boš tudi ugotovil, da rabiš za računalnik eno dioptrijo, za knjige in časopise pa drugo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Malce off topic: imam minus dioptrijo, pa čisto malo cilindra (vse skupaj ranga -1,25 oz. -0,5, praktično stalna že enih 25 let, edino malenkost cilindra so mi enkrat vmes namerili), emšo pa zatrjuje, da imam tudi plus (po 40-tem letu), samo še nisem bil pri optiku (opazim da se dogaja). Nekaj sem bral tele laserske operacije, neka Zeiss zadeva (pa tudi ostali oglašujejo) neke parsekundne laser operacije ki popravijo minus in plus, pa okrevanje v 24 urah. A je kdo to dal skozi pri nizki dioptriji (razmišljam da bi se znebil očal for good, cena operacije ne igra vloge)?
Pa še nekaj: trenutno "vozi z očali" - je bilo včasih v vozniški - če nareiš operacijo, kako je potem to z vozniško - zamenjaš, ti brišejo z zdravniškim potrdilom, ali to ni več aktualno, ker na plastični vozniški ni več opombe (slika z očali), razen če je zavedeno v kakšni evidenci - če kdo ve se priporočam za info.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Prišel je čas ko vidim da nič več ne vidim. Na blizu. Bo treba neka bralna očala nabavit za na blizu. Vem da bo optik dal boljše informacije ampak vseeno me zanima kaj vzeti. Šparal ne bom. Malo se nagibam k Hoya steklom. Vzeti blue filter ali ne, sem pa dost pred računalnikom? Vzeti morda kakšen drugi filter? Kaka oblika za bralna očala? Velika, srednja, mala, tista čisto ozka in drobna? Poln okvir, pol okvir, brez okvirja? To bodo prva očala in bi bil vesel vseh informacij, da se lahko pravilno orientiram.
če ti ni odveč...pridi do kranja. imam kolega, ki ima optiko (franšiza klarus). niso vsi klarusi zanič, da vsaj malo pomirim negativo :) hoya je načeloma druga najboljša, prvi so vsaj zaenkrat še vedno francozi, essilor. za računalnik imajo essilor svojo serijo zen. za res podroben pregled in vprašanja pa najboljše, da se z optikom pomeniš. kolega obvlada :) in če je reklamiranje prepovedano...ga nisem javno objavil...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Malce off topic: imam minus dioptrijo, pa čisto malo cilindra (vse skupaj ranga -1,25 oz. -0,5, praktično stalna že enih 25 let, edino malenkost cilindra so mi enkrat vmes namerili), emšo pa zatrjuje, da imam tudi plus (po 40-tem letu), samo še nisem bil pri optiku (opazim da se dogaja). Nekaj sem bral tele laserske operacije, neka Zeiss zadeva (pa tudi ostali oglašujejo) neke parsekundne laser operacije ki popravijo minus in plus, pa okrevanje v 24 urah. A je kdo to dal skozi pri nizki dioptriji (razmišljam da bi se znebil očal for good, cena operacije ne igra vloge)?
Pa še nekaj: trenutno "vozi z očali" - je bilo včasih v vozniški - če nareiš operacijo, kako je potem to z vozniško - zamenjaš, ti brišejo z zdravniškim potrdilom, ali to ni več aktualno, ker na plastični vozniški ni več opombe (slika z očali), razen če je zavedeno v kakšni evidenci - če kdo ve se priporočam za info.
Za začetek preberi tole, da si malo razjasniš pojme. Lasersko operacijo, sicer za visoko dioptrijo, sem dal skozi in na daleč sedaj vidim odlično, starostne plus dioptrije, se pa s tem ne rešiš. Edina metoda, ki te za vedno reši težav z vidom, je vstavitev multifokalne leče.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Sem zrihtal pri optiku. +1,25. Vzel sem neka stekla z Blue violet blockerjem nekega našega proizvajalca. So far so good, všeč mi je ker ni hudih violčnih odsevov od stekel, samo minimalno zeleno, barve na umetni svetlobi nespremenjene, na naravni svetlobi samo malo na rumeno potegne, ampak nič motečega. Bo kr uredu. Mislim da so to ta stekla

 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
če ti ni odveč...pridi do kranja. imam kolega, ki ima optiko (franšiza klarus). niso vsi klarusi zanič, da vsaj malo pomirim negativo :) hoya je načeloma druga najboljša, prvi so vsaj zaenkrat še vedno francozi, essilor. za računalnik imajo essilor svojo serijo zen. za res podroben pregled in vprašanja pa najboljše, da se z optikom pomeniš. kolega obvlada :) in če je reklamiranje prepovedano...ga nisem javno objavil...
Če smem samo eno opombo... ...Essilor se napram Hoya skrije.
Essilor stekla po enam letu spraskana, Hoya po 3 letih, seveda ob identičnem vzdrževanju... ...nič.
Špeglar že 40 let.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Drugace je pa zelo odvisno, kateri nanos je na Essilor steklih. najboljsi je Sapohire, Crzal forte, Alize 10 let, Easy 20 let srara tehnologija, Trio 20 let stara tehnologija...tako da, vsakomur svoje :)
pa ne zagovarjam ali delam reklamo za essilor, brez zamere.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.857
113
Najprej tole. Najbolj važen je dober okulist, šele nato optik. V Grosupljem pri Marklju dela vrhunski. Men pa starejšemu mulcu, ki naju matra astigmatizem vedno upiči pravo dioptrijo.
Opažam pa, da bo treba počas tud v plus, jebiga 40ta so tu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new