Optik

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Računalnik in leta so pustile posledice na očeh. Slika ni več ostra in rabim čas, da se uravna fokus.
Rabim enega dobrega optika v Ljubljani, da pregleda kaj je z mojo dioptrijo in ima izbor "normalnih" očal za neko normalno ceno.

Imam pa malo večji format glave in tudi pri sončnih očalah jih zelo malo sede na mojo glavo.

Sem malo spraševal okoli ljudi, ki že nosijo očala in vsak zagovarja svojega optika. Kakšne pa so vaše dobre izkušnje?

Hvala!
 

stole

Pripravnik
28. mar 2008
166
14
18
Če iščeš po LJ ti ne morem svetovat, je pa v celju Doktor Drev-vidim in tudi v Hrastniku preko Vozelj Sotlar optikeJe res dober,je pa tudi očesni kirurg.
Če imaš denar za lasersko operacijo tudi to naredi,pa imaš mir,je pa draga,če bi imel denar,bi se dal operirat,ker ga pa nimam,bom pa še naprej očalar.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Hvala za namig v Celju. O operaciji res še ne razmišljam ker trenutno so težave bolj v počasnem fokusu. Bi pa rad videl, da pregled naredi usposobljen optik in nek šalabajzer, ki lahko naredi več škode kot koristi. Če ima pa še velik izbor očal po normalnih cenah pa še bolje.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Hja, Ljubljana in "normalne cene" nekako ne pašejo skupaj...

Slišal sem veliko dobrih stvari (glede cen) o Optiki D za Bežigradom, kamor bom definitivno šel pogledat za svoja naslednja očala. Glede strokovnosti so mi v Optiki Oftalma v Kosezah pustili dober vtis, ampak načeloma nisem imel nekih večjih težav, zato ne vem kako se izkažejo, če imaš kaj bolj zahtevnega.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Pozdravljeni,

Uredil sem pregled in očala. Dioptrija je +1, ki je prišla z leti.
Se pa v parih dneh ne moram navaditi kako uporabljati očala v pisarni. Ko berem je super. Se pravi razdalja cca 40 cm potem pa ko pogledam na ekran pa je slika delno meglena. Če pogledam v daljavo pa megla, kot v starih časih v Lj. Tako očala kar naprej premetavam.
Imate kakšen nasvet kako naj postavim monitor, da bom lahko normalno delal in če obstaja kakšen trik kaj narediti, ko npr. kdo vstopi v pisarno, da ga vsaj prepoznam in ne da vlečem očala dol.
Sem morda kupil napačne leče (te so po priporočilu optika, ker nimam pojma kaj je dobro)?

Hvala od novega štiriokca :)
 

trobla

Pripravnik
28. dec 2014
206
17
18
Očala bolj proti koncu nosa...Ko bereš je itak glava obrnjena proti dol, če očala stojijo normalno. Če pa jih pomakneš proti koncu nosa pa lahko samo z pogledom gor ali dol bereš ali pa gledaš v daljavo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pozdravljeni,

Uredil sem pregled in očala. Dioptrija je +1, ki je prišla z leti.
Se pa v parih dneh ne moram navaditi kako uporabljati očala v pisarni. Ko berem je super. Se pravi razdalja cca 40 cm potem pa ko pogledam na ekran pa je slika delno meglena. Če pogledam v daljavo pa megla, kot v starih časih v Lj. Tako očala kar naprej premetavam.
Imate kakšen nasvet kako naj postavim monitor, da bom lahko normalno delal in če obstaja kakšen trik kaj narediti, ko npr. kdo vstopi v pisarno, da ga vsaj prepoznam in ne da vlečem očala dol.
Sem morda kupil napačne leče (te so po priporočilu optika, ker nimam pojma kaj je dobro)?

Hvala od novega štiriokca :)
Za branje imam +2, za računalnik +1,5, za daljave >1 m brez očal.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Računalnik in leta so pustile posledice na očeh. Slika ni več ostra in rabim čas, da se uravna fokus.
Rabim enega dobrega optika v Ljubljani, da pregleda kaj je z mojo dioptrijo in ima izbor "normalnih" očal za neko normalno ceno.

Imam pa malo večji format glave in tudi pri sončnih očalah jih zelo malo sede na mojo glavo.

Sem malo spraševal okoli ljudi, ki že nosijo očala in vsak zagovarja svojega optika. Kakšne pa so vaše dobre izkušnje?

Hvala!

samo osebno imam cilinder, sem brez dioptrije
očala korekcijska imam dvoja, ena s stekli HOYA bluecontrol in druga s HOYA mislim da je ime Vision (namenjeni bolj za vožnjo)
oči so samo ene, sam prisegam na visokokvalitetna stekla, za okvir mi je bistvo, da ustreza moji glavi ter da je dokaj moden, za znamko okvirja mi ni mar
sončna imam ravno tako korekcijska stekla, očala po naročilu, NUJNO vedno polarizirana stekla

"pedenajo" me v optiki na Gorenjskem
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Po 10+ letih končno spet kopujem spegle. Okvir sem že izbrala zdaj moram iti po sipce nekam. Kaj je top. Nekaj mi je v optiki govorila o hoyi z nekim plavim premazom 2x tanjšano steklo (dioptrija - 4 do - 4,5). Dajte mi povedati na kaj moram paziti, malo razložiti pojme. Očal ne nosim veliko, kot se je najbrž dalo razbrati. Kateri neki filtri so in kateri res kaj koristijo. Je ta "plava šipca" to polarizirana steklo, da se manj blešči. Za to z veseljem doplacam...
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Hoya je ok, če je pa najboljša pa ne bi vedela. Sem imela že veliko dražje šipce od Hoye, pa so se slabše obnesle, tako da jaz jo priporočam.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pri tej dioptriji se že splačajo stanjšana stekla. Priporočam tudi foto kromatska stekla. Polarizirana stekla so pa dobra za nočno vožnjo, drugače pa raje ne.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
tu bi najbrž mogla že 2x tanjšati steklo. Očal sicer ne nosim, imam leče, vendar moja stara so res uboga. Stekla so čisto znucana, raznorazna mavrica gor, to ni za nikamor. imam jih potem ponavadi na koncu dneva, ko dam leče ven. V službi imam obvezno leče. Tudi zdaj ne bi pretiravala z nošnjo očal, vseeno pa bi si lahko privoščila, da se mi kaki dan med vikendom, ko nimam službe oči spočijejo od leč.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Si kaj razmišljala o laserski operaciji? Za to imaš idealno dioptrijo, pa še znebiš se očal in še leč. Jaz sem jo opravil pred petimi leti in sem še sedaj prepričan, da je bila to moja najboljša investicija v življenju.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Jap, že 15 let zbiram pogum, bila na pregledu, se skoraj odločila za konec julija, pa se spet ustrašila. Ravno dala eno operacijo skozi, dovolj je ena na leto...
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Za občasno nošenje si zrihtaj samo stanjšana stekla. Drugega ne potrebuješ. Zaradi lepote si pa lahko omisliš še rahlo niansiranje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
no, pa sem nabavila neko čudo... od zeissa, moj optik to prodaja. blueprotect. pa da vidimo, kaj se skriva za temi čudeži.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Prišel je čas ko vidim da nič več ne vidim. Na blizu. Bo treba neka bralna očala nabavit za na blizu. Vem da bo optik dal boljše informacije ampak vseeno me zanima kaj vzeti. Šparal ne bom. Malo se nagibam k Hoya steklom. Vzeti blue filter ali ne, sem pa dost pred računalnikom? Vzeti morda kakšen drugi filter? Kaka oblika za bralna očala? Velika, srednja, mala, tista čisto ozka in drobna? Poln okvir, pol okvir, brez okvirja? To bodo prva očala in bi bil vesel vseh informacij, da se lahko pravilno orientiram.