Oprema

joorn

Pripravnik
15. feb 2015
168
2
18
Naštelaj kar na debelino kartice ,ki ti mora iti na obeh straneh z enako silo skoz. Verjetno si pa dobil zraven mlina še merilne lističe pa se poigraj z njimi.
 

jaka1980

Pripravnik
8. jun 2016
231
6
18
Zivjo je kdo delal hladilnik pivine iz bakrene cevi? Sem mislil da bi naredil iz cevi fi 10mm..15m za hlajenje 40l pivine...bi to slo..in kje se da dobiti poceni cev...lp
 

reflex

Pripravnik
23. feb 2016
191
9
18
Citat:
Uporabnik jaka1980 pravi:
Zivjo je kdo delal hladilnik pivine iz bakrene cevi? Sem mislil da bi naredil iz cevi fi 10mm..15m za hlajenje 40l pivine...bi to slo..in kje se da dobiti poceni cev...lp
Seveda smo delali hladilnike. To kar imaš v planu bi bilo čiso OK. Cev dobiš v prodajalnah z vodovodnim materjalom. Poceni je žal ni nikjer, ni pa cena ena groza.
20171007164736.jpg
 

Brrane

Pripravnik
17. nov 2017
69
3
8
Maribor
Jaz pa se odločam, da bom naredil hladilnik iz ravnih bakrenih cevi. "Tube-in-Tube Counterflow Chiller" in to predvsem zaradi lažjega čiščenja. Snameš silikonske cevke in sčistiš kot cev puške
smile-1.gif
Hladilnik v obliki spirale pa lahko čistiš samo s pretakanjem vode skozi. Za notranjo cev, kjer se pretaka pivina, bom uporabil SANCO cevi, ki so tudi za pitno vodo.
Nekaj podobnega:

 

Priponke

  • 2645952-Tube-in-tubeChiller.jpeg
    28,5 KB · Ogledi: 162
Nazadnje urejeno:

Brrane

Pripravnik
17. nov 2017
69
3
8
Maribor
Ravno ko sprazniš cevi in se baker suši, pravijo, da se naredi zeleni volk. Torej s kombinacijo na zraku. Če je noter tekočina, pa ne. tako sem slišal.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
544
32
28
Citat:
Uporabnik Brrane pravi:
Ravno ko sprazniš cevi in se baker suši, pravijo, da se naredi zeleni volk. Torej s kombinacijo na zraku. Če je noter tekočina, pa ne. tako sem slišal.

Kaj je na notranji strani cevi nima veze pri potopnem hladilniku.
Jaz imam svojega že pet let in delam tako kot sem opisal pa ni sledi o zelenem volku.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.553
8.908
113
Citat:
Uporabnik Brrane pravi:
Ravno ko sprazniš cevi in se baker suši, pravijo, da se naredi zeleni volk. Torej s kombinacijo na zraku. Če je noter tekočina, pa ne. tako sem slišal.
Po petih letih v uporabi ni nobenega volka. Pa tudi če bi bil, se ga na potopnem vidi in odstrani, na protitočnem pač ne.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.553
8.908
113
Citat:
Uporabnik rookie pravi:
Citat:
Uporabnik MihaMiha pravi:
Je že kdo nabavljal refraktometer z aliekspresa ? So zanesljivi al je to bol tak tak ...
Ti jaz mojega prodam, ga ne znam uporabljat
smile-1.gif

Kupil na ebayu...
Kako pa tega ne znaš uporabljat? Bolj enostavne stvari ni.
 

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik rookie pravi:
Citat:
Uporabnik MihaMiha pravi:
Je že kdo nabavljal refraktometer z aliekspresa ? So zanesljivi al je to bol tak tak ...
Ti jaz mojega prodam, ga ne znam uporabljat
smile-1.gif

Kupil na ebayu...
Kako pa tega ne znaš uporabljat? Bolj enostavne stvari ni.
Narobe sem se izrazil...
Moti me, ker pride v poštev edino pri OG, pri FG pa ne.
Ali pač?
 

Brrane

Pripravnik
17. nov 2017
69
3
8
Maribor
A sedaj mi je proradilo. Sem mislil, da se to spiralo potopi v posodo s hladno vodo in po ceveh počasi pretaka pivina. Vidim, in tudi bolj logično je, da ravno obratno. Ja, v tem primeru pa čiščenje res ni problem. Pri tem se vidi, da sem res zelenec v pivokuhi. Se pa pridno učim
smile-1.gif