Opozorilo, oz zgodba pri nakupu iz tujine

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
O mater...ko to berem mi grejo kr kocine gor...

Pa kak za boga milega lahko prijavijo krajo?...OK to mi še je nekak jasno...bom drugač vprašal- kak lahko avto prodajo, pa sej morš dat zram prometno pa vse te zadeve?? pa sej nemorš kr enga policaja potrepljat po rami - stric, avto so mi ukradli??

kako se sploh zaščitit pri uvozu rabljenega?
crazy1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Pa kak za boga milega lahko prijavijo krajo?...OK to mi še je nekak jasno...bom drugač vprašal- kak lahko avto prodajo, pa sej morš dat zram prometno pa vse te zadeve?? pa sej nemorš kr enga policaja potrepljat po rami - stric, avto so mi ukradli??
To tudi meni ni jasno.
Jaz sem gor šel do notarja, overil podpis prodajalca na pogodbi, vzel ORIGINAL Typenschenia in to je to. Kako bo on prijavil krajo, če imam jaz v roki od notarja overjeno pogodbo, da je prodal avto?
confused-1.gif
Sploh pa, da bi to naredilo šele čez nekaj mesecev.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
Saj je že negdo pisal kaj notar potrjuje s podpisim! Pomoje na to ne gledajo dosti.

lp
Ja, notar potrjuje, da je ta človek podpisal ta list. Ne potrjuje vsebine, razen če ga dodatno plačaš za to. No, vsebino upam, da vsak kupec preveri pred podpisom in skeširanjem. To pa seveda pomeni tudi preverbo številke šasije, itd.

No, in če je vse pravilno in NOTAR POTRJUJE, da je kupec podpisal pogodbo s pravilnimi podatki. Kako za hudiča lahko potem ta kupec prijavi ukradeno vozilo?
confused-1.gif
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Ne razumem folka, ki kupuje avto za 70k€, pol pa škrtari za par jurjev, pa tvega da je vkraden....

Ponavadi ne gre za škrtarjenje, gre za to da v Slo pač ni ponudbe takšnih avtov in si primoran iti v tujino.. Vsaj v našem primeru je bilo tako. Je bil pa na srečo veliko manj kot 70k:)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa ne moreš dokazati, da je bil avto kupljen in prepisan nate preden je cigo prijavil da je ukraden?
Če je to storil naknadno potem ne vem no, najprej ga proda in to overiš (torej imaš TI veljavni dokument o lastništvu).
Poizkusil bi na to, da je bil prej prodan, predno je bila prijavljena kraja (sploh če je bila prijavljena nekaj mesecev po opravljeni prodaji)
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Nič ti ne pomaga 100 podpisanih in overjenih papirjev, če dobijo na policijo obvestilo, da je avto ''ukraden'' oziroma je z njim nekaj narobe, enostavno pridejo pa vzamejo. Je moj mehanik urejal eno tako zadevo, avto kupljen na originalnem servisu, prvi lastnik, še v garanciji, skratka, vse v redu. Čez dve leti (Schengen...) pa žensko s tem avtom na cesti ustavijo in ji avto zaplenijo. Mehanik je ponovno skočil na Nizozemsko (tam je bil avto kupljen), kjer so mu na servisu ponovno pokazali zgodovino, se pravi da je avto čist. Po nadaljnem preverjanju pa se se odkrilo, da je bil avto kupljen na nek kredit, lastnik se je ločil od svoje žene in zato avto tudi prodal. Hkrati je zaprl svoj del kredita, žena pa tega ni storila, kljub temu, da sta si z možem denar od avta razdelila. Ko banka ni uspela priti do denarja, je zahtevala avto. In naši policisti so vsi dali prav mehaniku, nič ni storil narobe, ima vsa potrdila da je bil legalni lastnik avta, a avta ni v garaži. Priskrbel si je še enkrat vse potrebne in nepotrebne dokumente, ki potrjujejo, da je bil uradni lastnik, da je avto kupil in plačal ter uredil vse dokumente in da ni njegova krivda nastala situacija. Ko bo zadeva končana, bo sledila tožba ustreznih organov (zadeva je dobljena, le še o višini odškodnine se bo govorilo), kot nadomestni avto si je šel kupiti enakega, novega, kar bo ravno tako poleg izgubljenih živcev, časa, denarja,... stvar tožbe.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Pa ne moreš dokazati, da je bil avto kupljen in prepisan nate preden je cigo prijavil da je ukraden?
Če je to storil naknadno potem ne vem no, najprej ga proda in to overiš (torej imaš TI veljavni dokument o lastništvu).
Poizkusil bi na to, da je bil prej prodan, predno je bila prijavljena kraja (sploh če je bila prijavljena nekaj mesecev po opravljeni prodaji)

Točno tako je kot pravi XXXL. Nimaš kaj dokazovati komu, vse se dogaja kasneje na sodišču. Pridejo in avto odpeljejo, ne zanima jih nič drugega. Minil je skoraj mesec dni, na avtu pa še vedno ni bilo kriminalističnega ogleda, stvar stoji na mrtvi točki. Ko bojo vsi papirji na kupu, slovenski in italjanski, pa še kakšni, se šele lahko začne sodišče. Odvetnik glede na dosedanja dognanja pravi, da bo postopek trajal od enega do dveh let. Dokler pa to sranje ni končano pa niti nemoreš zahtevati kupnine nazaj niti nič. Še DMVja al pa ekološke takse ne. Če pa bo avto recimo dve leti stal, kdorkoli ga bo že dobil, me zanima za kaj ga bo lahko uporabljal..
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Saj največji šit je ravno v tem, da imamo v qrcu pravosodje. Tudi če imaš prav, ti to nič ne pomaga.

Ogo
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Vseeno mislim, da je to kar dobra naložba, sploh če nisi nič kriv. Zamudne obresti so bolj dobičkonosne, kot katerikoli skladi, psihične bolečine so pa neprecenljive.Problem je seveda, če je šel avto na kredit na 5-6 let...
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Vseeno mislim, da je to kar dobra naložba, sploh če nisi nič kriv. Zamudne obresti so bolj dobičkonosne, kot katerikoli skladi, psihične bolečine so pa neprecenljive.Problem je seveda, če je šel avto na kredit na 5-6 let...

Ja, če na koncu dobiš avto nazaj. Če pa ga zgubiš in si primoran tožiti tistega ki ti ga je prodal, ta pa lahko dokaže svojo nedolžnost, si pa v kurcu..